Προς το περιεχόμενο

Motorola Droid RAZR : Το καλύτερο smartphone στον πλανήτη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πετάει στα πρώτα συγκριτικά και χωρίς παγωτό.Πάμε ρε Motorola!!!! ^_^

 

http://www.anandtech.com/show/4981/motorola-droid-razr-performance-preview-improved-browser-performance

 

http://www.youtube.com/watch?v=_dzEEd8WpHA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι τυχαίο που και το Galaxy Nexus θα έχει σχετικά μικρη μπαταρία...θα δουμε πως θα τα πάνε σε αυτονομία με το ice cream....γιατι αν ισχυουν τα παρακάτω (σχόλια ενός android app developer)απο εδώ κ πέρα δε νομίζω να μας ενδιαφέρουν και τόσο τα specs...

Πολυ ενδιαφέρον. Μονο που με τις παραπάνω βελτιώσεις θα αυξηθεί και η κατανάλωσή μπαταριάς.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Hardware Acceleration - this version of Android is the first Handset version that has the Graphics Processing Unit (GPU) in use throughout the operating system. Previously all handset versions of Android had access to the GPU but only through calls to OpenGL in applications and games. Android 4.0 brings native Hardware Acceleration to all parts of the OS. This will make a HUGE difference.

Ever wonder why your iPhone loving friends have a super smooth OS even on a lowly single core cpu on an iPhone4? That's right, Hardware Acceeration has been in all of ios for a while now. You do NOT need a monster CPU when you have a GPU helping you out.

 

Δηλαδή, όλα τα iShips-fanboys δε λέγαμε μ@λ@κίες τόσο καιρό, δεν ήμασταν θύματα του apple marketing; Δεν ήταν τα widgets που βάραιναν το android; Ε;;;;; :X

 

Σούπερ από επιδόσεις το Razr, να δούμε πως θα πηγαίνει μετά την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφέρον. Μονο που με τις παραπάνω βελτιώσεις θα αυξηθεί και η κατανάλωσή μπαταριάς.

 

android.png

Ήξερα για το gpu acceleration μόνο ως φήμη. Δεν το είχα ψάξει. Μεγάλο +. Ενώ και οι υπόλοιπες αλλαγές φαίνονται σημαντικές.

Περιμένω με αγωνία την παρουσίαση.

 

Θα γυρίσω σε android, αλλά με μια πιο μικρή συσκευή. Όμορφες, αλλά μεγάλες μέχρι τώρα αυτές που βλέπω.

Έχω σε μεγάλη υπόληψη τη motorola πάντως.

(H προεξοχή με σκοτώνει...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πανέμορφο :wub: (όχι όσο μια γκόμενα αλλά για gadget-δεδομένα δεν εμένα για μένα καλύτερο)!!! Είδα αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του στο gsmarena.com και έχει όλα όσα θέλω με ένα ανυπέρβλητο design! Αν κυκλοφορήσει στο συγκεκριμένο σχήμα, θα το περιμένω πως και και πως! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακη τιμη για μια εταιρια που δεν ειναι καν στην 5αδα πωλησεων κινητων!

τελος δεν ειπαν αν θα περιλαμβανει gsm ή οτι εχουμε στην ευρωπη γιατι το πρoηγουμενο(droid x) δεν υποστηριζε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Στη σωστή κατεύθυνση, μακάρι να της πάει καλά, και να δούμε και κάτι αντίστοιχο με qwerty, γιατί έχω χρόνια να ακούσω για κάποια ενδιαφέρουσα συσκευή για μένα που θεωρώ απαραίτητο το qwerty.

 

Μόνο πράγμα που δε μου αρέσει, αυτή η αθλιότητα τύπου carbon fiber/kevlar στην πίσω πλευρά, αυτά τα σχέδια είναι και τίποτα γκαζόκαβλους με saxo vts :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος δεν ειπαν αν θα περιλαμβανει gsm ή οτι εχουμε στην ευρωπη γιατι το πρoηγουμενο(droid x) δεν υποστηριζε...

 

1 νοεμβρίου κυκλοφορεί ευρώπη, οπότε θα έχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο πράγμα που δε μου αρέσει, αυτή η αθλιότητα τύπου carbon fiber/kevlar στην πίσω πλευρά, αυτά τα σχέδια είναι και τίποτα γκαζόκαβλους με saxo vts :P

 

Δεν ειναι "τυπου" κεβλαρ, ειναι πραγματικες ινες κεβλαρ και επιτελουν σε αντοχη που δεν φανταζεσαι, ακαμψια, μειωση βαρους και αν το θες κύρος.Σε αντιθεση με τους γκαζόκαβλους οπως λες που πανε και βαζουν σε καπο και βοηθεια τους οπου αλλου,αυτοκολλητα φυλλα τυπου carbon, μιας και για να βαλουν ενα πραγματικο carbon καπο πρεπει να πληρωσουν το αμαξι 2 φορες.Το τζαμι δηλαδη που φορανε οι ακατανομαστοι δε σου ξίνισε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακη τιμη για μια εταιρια που δεν ειναι καν στην 5αδα πωλησεων κινητων!

τελος δεν ειπαν αν θα περιλαμβανει gsm ή οτι εχουμε στην ευρωπη γιατι το πρoηγουμενο(droid x) δεν υποστηριζε...

 

Αν αυτό το κινητό το έβγαζε η HTC με τα υλικά κατασκευης που έχει θα το κοστολογούσε 650e+...για ναυαρχίδα μια χαρά τιμή έχει που σημαίνει ότι στο 2μηνο θα παίζει στα 450 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εντυπωσίασε!!! Φοβερά όμορφο για τα γούστα μου και δυνατότητες μπροστά από τον ανταγωνισμό. Εύγε!! Εν το μεταξύ, μόλις είδα πάχος, επεξεργαστή και δυνατότητες, λέω ότι η αυτονομία του θα είναι πολύ χάλια, αλλά αυτά τουλάχιστον που λενε είναι εντυπωσιακά. Πού την χωρέσαν την 1800άρα μπαταρία εκεί θα ήθελα να ξέρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 1800αρα τη χωρεσανε επειδή είναι τεραστιο. 1 εκατοστό μακρύτερο απο το ηδη μεγαλο sgs2. Κανονικά θα μπορούσαμε να το κάνουν ακριβώς στο μέγεθος του sgs2 με 4.65 οθόνη απο τη στιγμή που φυγανε τα κουμπιά. Συμφωνα με site είναι ακριβώς ο ίδιος χώρος. Επομένως η σχεδίασή δεν είναι καθόλου επιτυχημένη και πολυ σύντομα θα δουμε 4.65 ίντσες σε 1 εκατοστό κοντητερη συσκευή.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο κινητακι και λετε οτι θελετε εσεις.Οσο αφορα το SGS2,βρειτε πρωτα δυκτιο WiFi και μετα βαλτε τα με την HTC.Κανω πολλα περισσοτερα με HTC απο οτι με το SGS2 παρα το καλυτερο (στα χαρτια) hardware του.Αν ερθει εως 600 σιγουρα ειναι το επομενο κινητο μου οπως και πολλων αλλων.HTC υποστιριζω αλλα ας ειμαστε ανοιχτομυαλοι και οχι κολλημενοι.Το SGS2 μου θυμιζει κατι απο iphone.Το αγοραζουν απλα επειδη ειναι iphone....Μπραβο στην Moto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο κινητακι και λετε οτι θελετε εσεις.Οσο αφορα το SGS2,βρειτε πρωτα δυκτιο WiFi και μετα βαλτε τα με την HTC.Κανω πολλα περισσοτερα με HTC απο οτι με το SGS2 παρα το καλυτερο (στα χαρτια) hardware του.Αν ερθει εως 600 σιγουρα ειναι το επομενο κινητο μου οπως και πολλων αλλων.HTC υποστιριζω αλλα ας ειμαστε ανοιχτομυαλοι και οχι κολλημενοι.Το SGS2 μου θυμιζει κατι απο iphone.Το αγοραζουν απλα επειδη ειναι iphone....Μπραβο στην Moto.

Τι παρανοϊκές ασυναρτησίες είναι αυτά που γράφεις ρε φιλέ; Ειχες πολλά sgs2 και ειχες πρόβλημα με το wifi; Μπράβο αμα με το htc,κανείς πολυ περισσότερα απο το sgs2. Δε μας λες και εμας έτσι απο περιέργειά τι παραπάνω κανείς; Και αμα βρεις έστω και 1 πες μου να παω να το πετάξω. Αμα κατάλαβες το κινητό που συζητάμε εδω είναι motorola και όχι htc. Είσαι και εντελώς offtopic, αλλα αυτό είναι το λιγότερο, βασικα εκτός τοπου και χρόνου είσαι.. ..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...