Προς το περιεχόμενο

PS3 χειριστήριο / DualShock 3 controller στο PC


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμε και μαλιστα λειτουργει και τελεια.Μπορεις να το χρησιμοποιησεις ειτε με καλωδιο ειτε με bluetooth.Βεβαια θα πρεπει να 'χεις εγκαταστησει το DS3 Tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω λίγο το θέμα στο προσκήνιο...

 

wired συνδέω κανονικά ps3 controller στο pc με το motionjoy. Ωστόσο έχω απορία στο πως να το συνδέσω με bleutooth. Έχω ένα bluetooth συνδεδεμένο αλλά δεν ξέρω πως. Το έχει καταφέρει κανείς wirelles?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω λίγο το θέμα στο προσκήνιο...

 

wired συνδέω κανονικά ps3 controller στο pc με το motionjoy. Ωστόσο έχω απορία στο πως να το συνδέσω με bleutooth. Έχω ένα bluetooth συνδεδεμένο αλλά δεν ξέρω πως. Το έχει καταφέρει κανείς wirelles?

 

μόνο με linux για να αλλάξεις τη διεύθυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θέλλω να κάνω το εξής:Eχω συνδέσει το PS3 Dualshock στο PC (ενσύρματα με το καλώδιο USB)και δουλεύει άψογα όμως θέλλω να παίξω διπλό (FIFA 12) με τον ανιψιό μου έχω και το X-Box 360 wireless Gamepad,μπορώ να συνδέσω και τα δύο ώστε να παίξω διπλό;

Το PS3 controler (ενσύρματα)και το X-Box 360 (ασύρματα μιάς και δεν έχει καλώδιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν γινεται.

Ή αν γινεται θελει κοπο.

 

Επισης το να μην εχεις ενα Gamepad που να ειναι επισημο της Microsoft ειτε ειναι το XBOX Controller, ειτε ειναι Logitech, τα παιχνιδια δεν ρυθμιζουν τα κουμπια μονα τους, με αποτελεσμα να πρεπει εσυ να το κανεις. Θα μυ πεις σιγα το πραμα. Ναι, αλλα ο προγραμματιστης εχει ορισει την καλυτερη φορμα στα κουμπια. Αν παιξεις για παραδειγμα NBA 2K1, οπου ολα τα κουμπια κανουν απο κατι, θα τα χασεις. Φαντασιυ καποιο αλλο παιχνιδι που δεν εχεις παιξει ποτε...

 

Εξαρταται απο την υπομονη σου παντα βεβαια. Εγω εχω προσπαθησει 4 φορες. Στο τελος αγορασα Gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα,

 

Εχω συνδεσει το controller στο PC μου και δουλευει με αυτο το driver (με καλωδιο)

Το προβλημα ειναι οτι δεν δουλευει το joystick, μονο ο σταυρος.

Και δεν βολευει καθολου ο σταυρος γιατι θελω να παιξω pro evolution !!

Εχετε καμια ιδεα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Θελω να συνδεσω το DS3 μου στο pc για να μπορω να βολευομαι και εκει με joystick εως οτου αγορασω αλλο.

δεν με ενδιαφερει η ασυρματη συνδεση (μιας και δεν εχω Bluetooth στο pc μου).

γνωριζω οτι αν το συνδεσω στο pc και παιξω κανονικα απορυθμιζετε αλλα οταν το ξανασυνδεω μεσω usb στο ps3 και πατωντας το PS button ξαναρυθμιζετε αυτοματος...ισχυει κατι τετοιο?

 

που μπορω να βρω τους drivers και αν υπηρχε και κανα βιντεακι κακο δεν θακανε. :rolleyes:

 

επεισης επειδη εχω διαβασει οτι μπορει να παιζει ρολο και το λειτουργικο να πω οτι εχω Win7 64bit.υπαρχει καμια πηθανοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ισχυει . δεν απορυθμιζεται

και εγω σε 7αρια 64 βιτ ειμαι .μια χαρα τρεχει

 

MotioninJoy Σύνδεση DualShock 3 στο PC

 

διαβασε και εδω Link ποστ 7 για χωρις ιντερνετ

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NObGMTK8d34

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω πολυ φιλε μου.

Θα δοκιμασω τον πρωτο τροπο που μου εστειλες γτ ετσι κιαλλιως το pc ειναι παντα συνδεδεμενο με το pc.

να σε ρωτησω, αν καταφερω και το συνδεσω και κολλησει το ιντερνετ (το κανει καμια φορα οταν τουρχετε) υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να παιξω εκεινη την στιγμη μεχρι να ξεκολλησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα κολήσει καθόλου. Απλά το Ίντερνετ το χρειάζεται για αναβάθμιση αν δεν κάνω λάθος αλλά δουλεύει και χωρίς με Ίντερνετ όπως ανέφερε ο φίλος απο πάνω.. ;)

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια τα καταφερα και το συνδεσα, το δοκιμασα κιολας σενα παιχνιδι και ηταν κομπλε, μια χαρα επαιζε.

εκανα τα βηματα απο το πρωτο λινκ.

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια τα καταφερα και το συνδεσα' date=' το δοκιμασα κιολας σενα παιχνιδι και ηταν κομπλε, μια χαρα επαιζε.

 

εκανα τα βηματα απο το πρωτο λινκ.

 

ευχαριστω πολυ.[/quote']

 

Μπράβο που τα καταφερες άντε καλή διασκέδαση!

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα, χθες επαιξα το NBA 2K12 στο pc με το DS3 και λειτουργουσε κανονικα, σημερα πηγα να μπω στο PES2012 πηγα πρωτα να ρυθμισω το Joystick εξω απο το παιχνιδι στα settings που εχει αλλα μολις πηγαινα να φτιαξω τα κουμπια για τους αναλογικους δεν μου τους εβρισκε ηταν λες και δεν υπηρχναν,μπηκα στο παιχνιδι να δω μηπως λειτουργουν μεσα στον αγωνα αλλα τιποτα, μονο τα βελακια λειτουργουσαν και τα υπολοιπα κουμπια εκτος ομως απο αριστερο/δεξη αναλογικο. :-(

 

EDIT:να πω οτι σημερα το συνδεσα και στο PS3 και επαιξα, μηπως θελει παλι ρυθμιση απο το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεψες τα κουμπια γιαυτο στο κανει ;)

Πήγαινε xbox360 controller emulator>options>πατα default και μετα save changes ,

 

Κανε και αυτα που γραφει στο Link ποστ 7 Για να παιζει και χωρις ιντερνετ

κατεβασε αυτα τα 3 αρχεια Link Link

Link

αποσυμπιεσε τα και βαλε τον φακελο Local στο C:\Αρχεία Εφαρμογών\MotioninJoy\ds3

Κάνε επαννεκίνηση το pc

Ανοιξε το MotioninJoy και απο εδω και περα θα πατας Local.

 

Για να εισαι οκ σε περιπτωση που σου κολλαει το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...