Προς το περιεχόμενο

PS3 χειριστήριο / DualShock 3 controller στο PC


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 8 μήνες μετά...
  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Καλησπέρα !

 

 Αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα που ανέφερα στον τίτλο.Συγκεκριμένα έχω το πρόγραμμα MotioninJoy Gamepad Tool το οποίο έπαιζε κανονικά πριν καμμια εβδομάδα.Συγκεκριμένα άλλοτε δεν μου αναγνωρίζει το χειρηστήριο καθόλου ,και άλλοτε ενώ το αναγνωρίζει ,με το που πατήσω το vibration test εξαφανίζεται το χειρηστήριο απο τις επιλογές,ή ακόμα μου εμφανίζει το χειρηστήριο και ας μην είναι συνδεδεμένο.

 

 Έκανα και επαναφορά συστήματος ,μήπως και έχω κάνει καμμια μ@@@ αλλα τίποτα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το MotioninJoy είναι σκατά πρόγραμμα, απεγκατάσταση αμέσως.

 

Για να παίξει το Dual Shock 3 στο PC πολύ απλά βάζουμε τους drivers του 360 controller, κατόπιν συνδέουμε το dualshock 3.

 

Μετά τρέχουμε το αρχείο ScpDriver.exe (ScpServer\bin) από το XInput Wrapper, για να νομίζει ότι τρέχει xbox controller.

 

 

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=59385385&postcount=102

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το dual shock 3 δουλεύει τέλεια (με δόνηση) σε windows με τους επίσημους drivers του xbox 360 controller

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι το παρακάτω εκτελέσιμο για να κάνει τα windows να το περάσουν για 360 controller

 

ScpDriver.exe

 

http://forums.pcsx2.net/attachment.php?aid=44084

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Προσφατα έβαλα καινουρια καρτα γραφικων και μπορω να παιζω ανετα το pro2013, με το motioninjoy το χειριστηριο δουλευει μια χαρα με το usb, το προβλημα ειναι οτι οταν επιλεγω bluetooth pair και αποσυνδεω το usb δεν μου δουλευει ασύρματα, το bluetooth απο ότι βλεπω ειναι συμβατο και τρεχω 7 64bit... Έχει κανενας καμια ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

super box 4 υπαρχουνε τιποτα drivers για αυτη τι συσκευη ?ειναι συσκευη που δεχεται Joystick


  απο PlayStation ! εχω ενοιξει και στην ενοτητα drivers απλα επειδη βρηκα αυτο ειπα να ποσταρω και εδω μηπως γνωριζει καποιος


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο se7en το ειχα αγοραση δεν ειχα ποτε προβλημα αλλα σε μια αναζιτηση ειδα πως δεν δουλευει σε vista και 7 λεω μηπως ειχε το ιδιο προβλημα καποιος  και αν υπαρχει καποιο patch που να το διωρθωνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση για μένα. είναι το xbox 360 wired. plug and play, κατάσταση τελείως. ούτε να παιδευεσαι ούτε τίποτα. και στα παιχνίδια που το έχω δοκιμάσει έιναι ακριβώς σα να παίζεις κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...