Προς το περιεχόμενο

αλλαγη ρουτερ


pavlinara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτό είναι στην κρίση την δικη σου αμα θες να διάθεσης το internet σου στα 54mbps η στα 11mbps.

 

οι άλλοι που το έχουν αφήσει ξεκλείδωτο δεν είναι από τις εταιρίες, από τις εταιρίες έρχεται συνήθως κλειδωμένο με κάποιον τρόπο.

 

Τώρα γιατί ο άλλος να το έχει open τι να πω. ίσως έχουν κάποια προβλήματα με τα κλειδώματα. Πολύ νομίζουν πως το κλείδωμα κάνει το internet αργό (λάθος). Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει ο καθένας στο πίσω μέρος του μυαλού του, πάντως δεν νομίζω πως το κάνουν από καλή θέληση.

 

Γιαυτο εσύ για να μην φαίνεται πως γίνετε εν αγνοια σου άλλαξε και το όνομα όπως ειπα και πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλα και να φαινονται οτι γινονται απο το σπιτι της παντα εχεις το αλλοθι οτι οκ μου κλεβουν νετ.ασε που απειρα ιντερνετ καφε και Hot spot για να κανεις τετοια.

 

 

 

 

Απο τα internet cafe ομως δεν σε πιανουν νομιζω?

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα θέλουν να σε πιάσουν θα σε πιάσουν για το απλό γεγονός ότι άμα το παιζεις hacker είσαι σαν τον μοναχικό cowboy, ενώ οι άλλοι που σε κυνηγάνε ειναι πολλοί.

 

Πολλά μυαλά μαζί είναι καλύτερα από ένα. Αλλα αυτό τώρα είναι εκτος θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το θελα. ξαφνικα ειχα απιστευτο αργο ιντερνετ κι ετσι επανεφερα τις ρυθμισεις και τωρα εχω παλι το ιδιο προβλημα. απιστευτα αργο ιντερνετ και με πεταει συνεχεια. τι κανω λαθος? εχω αυτες τις ρυθμισεις:

post-162297-0-20051900-1319535706_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθεια ρε παιδια δεν εχω ιντερνετ δε συνδεεται καθολου. τι να κανω?? τι εγινε παλι??

δειτε το προηγουμενο μηνυμα που εγραψα και βοηθηστε με. heeellppp!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις το Channel Selection: στο automatic έτσι θα βρίσκει και δουλευει στο κανάλι με τον λιγότερο θόρυβο μονο του.

 

Με καλώδιο που είναι πιο γρήγορο και γενικά σε όλα καλύτερο γιατί δεν μπαίνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειμαστε 4 ατομα που ο καθενας μπαινει με δικο του λαπτοπ. ο υπολογιστης ειναι στο δωματιο του αδερφου μου και δεν μπορω να μπαινω.

τωρα ειναι ενταξει αλλα φοβαμαι μην ξαναπαρουσιασει το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που είπε ο poulinos είναι σωστά, αλλα η ιδέα τις pavlinara να αφήσει το wifi open με σκοπό να βοηθήσει συνανθρώπους είναι πολύ καλή και ανιδιοτελής σκέψη.

 

Απλός ίσως να πρέπει να αλλάξεις το όνομα σε free-open η κάτι τέτοιο για να μην νομίζουν πως είσαι χάζη και το αφίσες ξεκλείδωτο από αγνοια και επίσης για να μην σου γονατίζουν τι γραμμή μια απλοϊκή λύση θα ήταν να έβαζες το wifi να εκπέμπει σε b δηλαδή στα 11mbps και εσύ να μπαίνεις full speed από καλώδιο.

θα κερδισει απειροελαχιστα βαζοντας το 11 mbps>αν η συνδεση της ειναι πχ 15 Mbps δυο ατομα να συνδεθουν σε 11 mbps μην σου πω και ενα και ανοιξει torrent της την εχει σκισει κατευθειαν.οποτε και b να βαλει δεν θα κερδισει παρα απειροελαχιστα.εκτος αν ειχε 100 Mbit συνδεση.

 

το τελευταιο δεν το καταλαβα. πως το κανουμε?

αλλα απο σημερα η γειτονια μου θα εχει free internet for all!

απο σημερα θα βρεθει ο ενας που θα πατησει κατω ολο το δικτυο γιατι το βρηκε ανοιχτο και θα το κλειδωσεις επειδη αυτος ο ενας δεν καταλαβαινει τιποτα

 

βασικα η γειτονια εχει κανα 2 ακομη ξεκλειδωτα ρουτερ, οποτε δε νομιζω να επηρεασει την ταχυτητα μου. ποιοι ειναι αυτοι που τα αφηνουν ξεκλειδωτα ομως? εταιρειες?

 

αν το βαλω στο 802.11g θα εχω πιο γρηγορο ιντερνετ?

το g ειναι για το wireless και ειναι στα 54Mbps.το b ειναι στα 11mbps.το ιντερνετ σου ειναι max 24 mbps. οποτε βγαζεις συμπερασματα.τωρα το ποιος το εχει αφησει ανοιχτο ειναι παντα ενα θεμα.οποιοσδηποτε που θελει να δινει νετ σαν εσενα καποιος που το ξεχασε.καποιος που το εχει ανοιχτο αλλα μπορει να εχει διακοπει και παει λεγοντας.καποια καφετερια που δεν θελει να βαλει Key για να μπαινει πιο ευκολα ο πελατης κτλ

 

ναι αλλα αργο ιντερνετ=καθολου ιντερνετ. κριμα δεν ειναι?

δεν ειναι αργο = καθολου.βλεπε πρωτο Post.με 11mbps αν συνδεθει καποιος ειναι ικανος και μονος του να σου γονατισει την συνδεση..απλα οκ μπορει να χρειαστουν σε καλη περιπτωση 2 ηλιθιοι για να στην γονατισουν αν εχεις βαλει b .

 

Απο τα internet cafe ομως δεν σε πιανουν νομιζω?

 

android.png

 

σε πρωτη φαση θα βγει οτι ειναι ιντερνετ καφε.σε δευτερη φαση αν καποιος Hackarei συνεχεια απο εκει απλα θα του την στησουν.οπως ειχε γινει με καποιον που εκανε free calls απο καρτοτηλεφωνο.εκανε 5-6 φορες απο το ιδιο στο τελος του την εστησαν και τον επιασαν.

τι το θελα. ξαφνικα ειχα απιστευτο αργο ιντερνετ κι ετσι επανεφερα τις ρυθμισεις και τωρα εχω παλι το ιδιο προβλημα. απιστευτα αργο ιντερνετ και με πεταει συνεχεια. τι κανω λαθος? εχω αυτες τις ρυθμισεις:

 

οχι Legacy b alla b/g βαζεις η σκετο g.επισης καναλι θα δινεις απο 1-11.οχι 12 οχι 13.

βοηθεια ρε παιδια δεν εχω ιντερνετ δε συνδεεται καθολου. τι να κανω?? τι εγινε παλι??

δειτε το προηγουμενο μηνυμα που εγραψα και βοηθηστε με. heeellppp!!

επισης οταν δεν συνδεεται καθολου παντα κανεις δοκιμη να δεις αν εισαι οκ με καλωδιο.αν εισαι εκει οκ μετα απλα πειραζεις το wireless>μην σε πιανει αγχος.συνηθως δοκιμαζεις αλλαγη καναλιου οπως επισης και να το αφησεις ξεκλειδωτο.αν εκει παιζει μετα το κλειδωνεις.βημα βημα ολα.

 

γιατι ειμαστε 4 ατομα που ο καθενας μπαινει με δικο του λαπτοπ. ο υπολογιστης ειναι στο δωματιο του αδερφου μου και δεν μπορω να μπαινω.

τωρα ειναι ενταξει αλλα φοβαμαι μην ξαναπαρουσιασει το προβλημα.

οποτε αστο κλειδωμενο γιατι οπως ειδες οταν βρουν ξεκλειδωτο ορμανε.κοινως τους χαριζεις κατι και δεν εχουν μετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...