Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το ανασχεδιασμένο Gmail σύμφωνα με video διαρροής


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαινεται πιο λειτουργικο και συγκροτημενο με ομορφα χρωματα και σχεδιασμο οποτε περιμενουμε να το δουμε επιτελους και στην πραξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το GMail γίνεται ολοένα και καλύτερο. Είναι μακράν η αγαπημένη μου web εφαρμογή και η χρήση του ειδικά σε Google Apps για προσωπικό domain μου έχει λύσει τα χέρια. Respect! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει πλάκα, αν δεις το video θα καταλάβει τι εννοεί.....

 

 

Παιδιά το βίντεο ήταν εδώ "http://www.youtube.com/watch?v=aF2I8c3fNQs"

Τώρα τυχαίο ή όχι όλοι θα ακολουθήσουμε, έχετε αναρωτηθεί πόσες αλλαγές έχουμε φάει από τη Google

και πόσο γρήγορα προσαρμοζόμαστε?

Πιστεύω ότι το θέμα "Νέα αποκάλυψη: Τo Facebook παρακολουθεί τους χρήστες του ακόμα και όταν δεν είναι συνδεδεμένοι! το είχατε διαβάσει όλοι, είδατε ποτέ κάτι ανάλογο με την Google? ή πιστεύετε ότι δεν γίνετε και από αυτή?

Όμως όλα είναι τίμια και δουλεύουν σωστά έχεις ένα mail φερεγγυότητα (Gmail), υπηρεσίες office δωρεάν και online πάντα μαζί σου, χάρτες, φωτογραφικά άλμπουμ, δωρεάν ιστοσελίδες που εάν τις πλήρωνες θα ήθελες αρκετά χρήματα, και φυσικά πολλές μα πάρα πολλές ευκαιρίες να βγάλεις χρήματα (ads, seo .......)

Οπότε δεν πάει να αλλάζει κάθε μέρα interface εμείς από πίσω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα δε με έχει πείσει για να αφήσω το outlook. Το χρησιμοποιώ, καλό είναι αλλά να ήταν και desktop εφαρμογή τι καλά που θα ταν. :)

 

 

Τι εννοείς για να αφήσεις το outlook. Το Gmail όπως και σχεδόν όλοι οι πάροχοι των emails σου προσφέρουν 2 τρόπους να λαμβάνεις τα mails σου.

pop3, imap ο ένας κατεβάζει τα emails στο pc σου και ο άλλος τα αφήνει στο server του παρόχου.

 

Εάν κατάλαβα και θες περισσότερες πληροφορίες είμαι στη διάθεση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω πως να το κάνω αυτό αλλά δε σκέφτομαι για τα προσωπικά mail αλλά για επαγγελματικά πιο πολύ. Τα mail τις δουλειάς δε θέλω να είναι σε 2-3 μέρη. Πιο πολύ θα ένοιωθα καλά αν είχα ένα pro service για το mail μου από το google (το οποίο νομίζω ότι υπάρχει), αλλά έχω την εντύπωση ότι χάνω λίγο σε λειτουργικότητα όταν πάω στο google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω πως να το κάνω αυτό αλλά δε σκέφτομαι για τα προσωπικά mail αλλά για επαγγελματικά πιο πολύ. Τα mail τις δουλειάς δε θέλω να είναι σε 2-3 μέρη. Πιο πολύ θα ένοιωθα καλά αν είχα ένα pro service για το mail μου από το google (το οποίο νομίζω ότι υπάρχει), αλλά έχω την εντύπωση ότι χάνω λίγο σε λειτουργικότητα όταν πάω στο google

 

 

Δεν γνωρίζω τι services σου παρέχουν στη δουλειά σου αλλά σίγουρα θα υποστηρίζουν την i map υπηρεσία (είναι καλύτερο για τους it διότι υποστηρίζουν καλύτερα το τμήμα support.)Εαν δεν το παρέχουν ενημερώσου για Mozilla Thunderbird, Portable Edition μπορείς να έχεις μαζί σου email, address book and account settings

απλά χρειάζεσαι ένα flashaki μεγάλης χωριτικότητας.

Ή μπορείς να ζητήσεις από τη δουλειά σου να σου κάνουν alias το mail σου κάπου αλλού και να το λαμβάνει ως i map.

 

Υπάρχουν τρόποι, επέλεξε όμως κάτι ασφαλή και αξιόπιστο. Το mail μας είναι η μεγαλύτερη περιουσία μας και είμαστε υποχρεωμένη να το διαφυλάσσουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Όλο το εμπόριο στο Ίντερνετ στηρίζετε στο mail.

Πρόταση: χρησιμοποιούμε κωδικό ασφαλείας (password) πολύπλοκους π.χ (george --- να γίνει g30rg3) και να αλλάζει συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...