Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως φαίνονται οι άνθρωποι που δεν είχαν ποτέ τους iOS συσκευή.

Εντάξει παιδιά το iOS είναι χάλια δεν έχει τίποτα καλό αφήστε τα εκατομμύρια ανθρώπων να τα δουλεύει η apple και φέρτε εσείς το πεφωτισμενο android στις αδαείς μάζες ή πολύ απλά πιάστε μια iOS συσκευη στα χέρια. Ναι το iPhone είναι ακριβό το iPad όμως όχι.

Σημειωτέον έχω htc desire s και iPad.

Και εγώ εχω sgs2 και iPhone 3gs. Όντως οι εφαρμογές του android ποιοτικά είναι πίσω. Έχεις δίκιο. Συμφωνώ το θεμα δεν είναι το νούμερο. Σε λίγο το android θα προσπεράσει οριστικά σε σύνολό εφαρμογών. Όταν μιλαμε για τόσο μεγάλα νούμερα ,κανένα ρολο δεν παίζει ποιο έχει περισσότερες, αλλα ποιο έχει ποιο ποιοτικές. Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς. Η ψαλίδα παντως έχει κλείσεις παρα πολυ. Και καθημερινά μειώνεται. Με εξαίρεσή τα games που το ios έχει περισσότερα και καλύτερα. Το μονο που διαφωνώ μαζί σου ελαφρώς είναι η σύγκρισή που κανείς. Έχεις το ipad με μια μεγάλη οθόνη, και το desire,που μπορεί κάποτε να ήταν το καλύτερό, αλλα σημερα είναι εντελώς ξεπερασμένο. Θα ήθελα να κανείς την αντίστροφη σύγκρισή, πχ ένα κορυφαίο tablet, με πχ iphone 3 (ούτε καν s), μπορεί και να κατεληγες και στο αντίθετό συμπέρασμά. Συγκρινε iphone 4 και sgs2. Σε πολλές εφαρμογές (και παιχνίδια ), θα προτιμάς το 2ο. Όχι σε όλα. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι στην εντύπωσή που θα σχηματίσεις παίζει πολυ μεγαλο ρολο το hardware. Ότι εχω τρέξει σε desire δεν μου έδωσε ούτε εμένα την εμπειρια του iPhone. Με το sgs2 εχω διαφορετική γνώμη όμως.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το flash στο ipad (1) που το πας? Να εχεις tablet αξιας 1 ελληνικου μισθου και να μην τρεχει ενα απτα βασικοτερα συστατικα του WWW.

εισαι τρελος και να σου καταλαωνει παραπανω μπαταρια τστστστστστστσ η μαμα apple φροντιζει και για την καταναλωση της μπαταριας σου. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500.000 είναι μια χαρά, βρίσκεις ό,τι θέλεις. Επειδή τυχαίνει να έχω iPhone και android συσκευή, βλέπω ότι του iPhone έχουν μια στάνταρ απόδοση, όλες πάνω κάτω σκρολάρουν και συμπεριφέρονται το ίδιο ομαλά. Στο android άλλες πάνε τέλεια, άλλες όχι τόσο καλά. Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, καμία σχέση με την κατάσταση προ ενός έτους.

 

Να σημειώσω ότι πολλές φορές η αντίστοιχη εφαρμογή του android προσφέρει παραπάνω δυνατότητες και επιλογές (πχ dropbox) χωρίς απαραίτητα να σχετίζεται με τους περιορισμούς του iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το app store είναι πολύ πιο μπροστά από το μάρκετ όλα τα υψηλης ποιοτητας games μόνο στο app store βγαίνουν π.χ. Bad company 2, dead space 2, shadow guardian, infinity blade, modern combat 2, fifa 12, battlefield 3, shift 2 και πολλά άλλα. Το μάρκετ μονο κατι παλιομόφες έχει. Και τι να το κανεις το διπυρηνο android αφου δεν υπαρχουν παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το app store είναι πολύ πιο μπροστά από το μάρκετ όλα τα υψηλης ποιοτητας games μόνο στο app store βγαίνουν π.χ. Bad company 2, dead space 2, shadow guardian, infinity blade, modern combat 2, fifa 12, battlefield 3, shift 2 και πολλά άλλα. Το μάρκετ μονο κατι παλιομόφες έχει. Και τι να το κανεις το διπυρηνο android αφου δεν υπαρχουν παιχνιδια.

 

what?πως?γιατί?

 

κάνε ένα search στο google,και ξανα-πέρνα απο το thread για να το αναιρέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis@ Έχω ψάξει πολλές φορές αλλά δυστηχώς το μάρκετ δεν βγάζει κάτι ενδιαφέρον εκτός από τα 2D games αντε εχουν βγει και κατι παχνιδακια του 2008 από την gameloft που είναι της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το app store είναι πολύ πιο μπροστά από το μάρκετ όλα τα υψηλης ποιοτητας games μόνο στο app store βγαίνουν π.χ. Bad company 2, dead space 2, shadow guardian, infinity blade, modern combat 2, fifa 12, battlefield 3, shift 2 και πολλά άλλα. Το μάρκετ μονο κατι παλιομόφες έχει. Και τι να το κανεις το διπυρηνο android αφου δεν υπαρχουν παιχνιδια.

Για τη δουλεία που το θες (παιχνιδομηχανη), ναι ειπώθηκε και παραπάνω το iPhone είναι καλύτερό. Παντα θα είσαι περιορισμένος στις 3.5 ίντσες. Δικαίωμά στην επιλογή καμία..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε ακομα μια αφου πολυ συντομα θα εχουμε και Playstation Suite για κινητα εκτος Sony :-D

 

και χωρίς αυτό υπάρχουν playstation emulators...παιχνίδια του tegra που μπορούν να παιχτούν και χωρίς αυτό..

και μετά σε λέει οτι δεν υπάρχουν παιχνίδια για android.yeah,right

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτση τα πράγματα γιατί υπάρχει και το jailbreak ότι app θέλω το παιρνω δωρεάν. Τωρα όσων αφορά για τις τιμές μπορεί εγώ να δόσω 800 ευρώ αλλά θα κρατήσω την ίδια συσκευή για 2-3 χρονια με την υποστίριξη πολλών updates και με jailbreak μπορω να κάνω πολλά παραπάνω σε αντίθεση με το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis@ Έχω ψάξει πολλές φορές αλλά δυστηχώς το μάρκετ δεν βγάζει κάτι ενδιαφέρον εκτός από τα 2D games αντε εχουν βγει και κατι παχνιδακια του 2008 από την gameloft που είναι της προκοπής.

Πριν ποσο καιρο εψαξες; nfs shift, nova ,asphalt. Pinball hd, modern combat 2, όλα τα football game, pool κλπ 3d τι είναι δηλαδή; Ναι το iPhone έχει τα ποιο καινούρια πχ shift 2. Αυτά βγαίνουν αργότερα στο android. Δεν είναι και όπως τα παρουσιάζεις όμως.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το app store είναι πολύ πιο μπροστά από το μάρκετ όλα τα υψηλης ποιοτητας games μόνο στο app store βγαίνουν π.χ. Bad company 2, dead space 2, shadow guardian, infinity blade, modern combat 2, fifa 12, battlefield 3, shift 2 και πολλά άλλα. Το μάρκετ μονο κατι παλιομόφες έχει. Και τι να το κανεις το διπυρηνο android αφου δεν υπαρχουν παιχνιδια.

Αν θες να λες ότι απολαυσες αυτά τα παιχνίδια, πάρε ένα pc που να τρέχει WINDOWS κ πάψτε να τα διαφημίζετε σαν προτέρημα τον app store!

H τουλάχιστον πάρτε μια ταμπλέτα με tegra3 που να τρέχει κ τα windows8!

Το Asus ειναι μια καλή πρόταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να το παίρνουμε παντού το pc όπως και το iPhone. Στο iPhone έχω γραφικά ποιότητας ps3 και μπορώ να παίζω παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis@ Έχω ψάξει πολλές φορές αλλά δυστηχώς το μάρκετ δεν βγάζει κάτι ενδιαφέρον εκτός από τα 2D games αντε εχουν βγει και κατι παχνιδακια του 2008 από την gameloft που είναι της προκοπής.

 

άσε με τότε να σε δείξω τι παιχνιδάκια του 2008 υπάρχουν στο android εν ετει 2011

http://www.youtube.com/watch?v=lFOZFoU7fow&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YK1LdsRe1x4

http://www.youtube.com/watch?v=Ji0Zx2xeH0I

 

ελπίζω να με πιστεύεις τώρα,γιατί η λίστα στο youtube είναι μεγαααλη...

 

myth busted

 

steeveevo γιατί δεν δίνεις 400 κάθε 1 με 1,5 χρόνο και να μπορείς να κάνεις το κινητό σου όπως θες και όχι οπως θέλει η apple?μην αρχίσουμε να αναφέρουμε περιορισμούς της apple,θα τελειώσουμε αύριο.

 

edit:

 

Στο iPhone έχω γραφικά ποιότητας ps3 και μπορώ να παίζω παντού.

Τα παρατάω,νίκησες...η λογική έχει δεχθεί ένα μεγάλο πλήγμα σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να το παίρνουμε παντού το pc όπως και το iPhone. Στο iPhone έχω γραφικά ποιότητας ps3 και μπορώ να παίζω παντού.

Σε 3.5" οθόνη, είναι φυσικό να σου φαίνονται σαν του ps3,για βάλτο να τρέξει σε μεγαλύτερη οθόνη να δεις τι πραγματικά γραφικά έχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...