Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρτε και τιμές για iphone 4s από Αγγλία (Ελλάδα αναμένουμε ανακοίνωση) και συγκρινετε τες με galaxy s2 Αγγλία

iPhone 4S 16GB: 499 λίρες Αγγλίας (580 ευρώ)

iPhone 4S 32GB: 599 λίρες Αγγλίας (696 ευρώ)

iPhone 4S 64GB: 699 λίρες Αγγλίας (813 ευρώ)

Λογικά τα 32 gb nexus prime θα κάνουν 600 ευρώ και δεν θα είναι επεκτάσιμα ούτε θα βγαίνει η μπαταρία.

 

ναι,μόνο που νομίζω οτι μένουμε...στην Ελλάδα.η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άμα βγει 5.0.1 δεν θα κάνεις το update από την στιγμή που δεν πτοσθέτει κατι και αυτο που λες είναι tethered και untethered jailbreak π.χ το ios 5 βγήκε tethered και σε καμιά εβδομάδα θα γίνει untethered και δεν χρειάζεται να κάνεις συνέχεια jailbreak 1 φορά το χρόνο να κάνεις για το μεγάλο update και είσαι ενταξη. Οι τιμες που συγκρινες δεν ειναι σωστες γιατί σύγκρινες το 32 gb gs2 με το 64 gb iphone 4s.

 

Meraklis οι τιμές που βρηκες δεν ισχύουν.

Ελληνικά γραφω παραπάνω. Πας και παίρνεις πχ το iphone 4s. Βλέπεις ότι έχει εγκατεστημένη την 5.01

Μπορεις να κανείς jb? (Έχει σπασει η 5.0 αλλα όχι η 5.01) Γραφω και την απάντηση. ΔΕΝ μπορείς. Ποτε θα μπορεις; Άγνωστο. Σε κάποια μελλοντική εκδοσή που θα σπασει. Κατά μεσο ορο 6 μήνες. Και συνηθως tethered. Αν πχ σπασει η 5.3 πας και τη βαζεις πριν βγαλει η apple την 5.3.1..Αν δεν καταλαβαίνεις το μειονέκτημά σε αυτό τοτε τι να πω.. Ο κανόνας είναι ότι το περνάει καθένας που παίρνει νεο iPhone. 3 φιλοι μου και εγώ που πήραμε iPhone σε διαφορετικές χρονικές στιγμές το ιδιο συνεβει. Και δεν είναι τυχαίο. Αμα το σπάσεις έστω και μια φορά, τοτε ισχύουν περίπου αυτά που γράφεις.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσαν βγει ελλάδα βλέπουμε τιμές ας μην κάνουμε λανθασμένες προβλέψεις.

 

Σας έχω δώσει απάντηση σε όλα πιο πίσο και το συμπέρασμα ειναι πως το ios κάνει τα πάντα σε συνδιασμό με την ευκολία χρήσης και το πολυ πιο ασφαλές περιβάλλον σε αντίθεση με το android που είναι γεμάτο απο ιούς και το πολυ πιο δυνατό appstore που όπως ανέφερα έχει παρα πολούς δυνατους 3d τίτλους νικιτής βγαίνει το ios.

 

Oldnew σε αυτό έχεις δίκιο αν και βέβαια συνήθως ακόμη και με τα μικρά firmware γίνεται jb μετά από καμοιά μέρα. Έχω την τελευταία έκδοση ios 4 και είναι κανονικά jailbreak.

 

Παρακάτω εικόνες από battlefield 3 για ios για να δείτε για τι γραφικά μιλάμε η έκδοση είναι πλήρης με multiplayer και κανονικό story mode.

post-204625-1319302296,2_thumb.jpg

post-204625-1319302324,58_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά του iphone είναι κορυφαία, και η υποστήριξή σε games. Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία γι αυτό. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το συγκεκριμενο game θέλει 4s για να τρέξει πραγματικά smooth. Εχω δει shift 2 σε 4 και δεν είχε το smoothnes των παλαιωτερων.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι apple fanboy απλά υποστιριζω το ios γιατι είναι πολύ καλυτερο από το android και σας βρήκα 100 επειχηρήματα εσείς ούτε ένα που να δείχνη πως το android είναι καλύτερο.

 

Παμε απο την αρχη για τα επιχειρηματα σου

 

α) Το SG2 και τα tegra2 κινητα βγαζουν καλυτερα γραφικα απο το iPhone 4S και εχουν ποιο δυνατο επεξεργαστη για παιχνιδια. 1.2Ghz vs 800Μhz του iPhone 4s.

β) Το iPhone δεν ειναι οτι καλυτερο για παιχνιδια γιατι εχει 3.5" οθονη αρα εχει φαει Χ απο την αρχη.

γ) Αν πρεπει να διαβασεις 52 φορουμ για να κανεις jb και για να βαλεις αναφορα στα μηνυματα σου, τοτε χαιρετα μας τον πλατανο. Δεν δινω 800 ευρω και να πρεπει να φαω τον χρονο μου για να εχω αναφορα γιατι ως γνωστον time = money

δ) Θελω να σε δω να θες να αλλαξεις μπαταρια και να πρεπει να τρεξεις στην apple. Γιατι αυτονομια σημαινει οτι μπορεις να εχεις 2η μπαταρια μαζι σου και να την αλλαζεις οποτε θελεις, οπως ακριβως εκανα στο στρατο

ε) Οχι το jailbreak σου ακυρωνει την εγγυηση. Θελω να δω πως θα κανεις restore αν σταματησει να σοθ ανοιγει το κινητο ή σου σπασει η USB.

στ) Μην μιλαμε για ποιοτητα υλικων και αντοχη γιατι το παραπανω βιντεο του φιλου απεδειξε ποσο ανθεκτικο ειναι σε αντιθεση με το SG2

ζ) Το 16αρι iPhone 4S για να μιλαμε με ιδιες μνημες οπως λες κανει 700 ευρω. 270 ευρω πανω απο το SG2. Με 270 ευρω φευγω για 2ημερο ή περνω ενα netbook ακομα και καποιο φθηνο tablet.

η) Τα περισσοτερα παιχνιδια βγαινουν πλεον και για android, επισης βγαινουν και παιχνιδια που δεν θα δειτε στο iOS (tegra zone).

θ) Δεν χρειαζομαι JB για να περασω εφαρμογες εκτος μαρκετ. Ειναι μια επιλογη στο μενου απλα και δεν χανω την εγγυηση μου.

ι) Δεν θεωρω λογικο να δινω 700-900 ευρω για μια συσκευη που για να την κανω να δουλεψει σωστα θα πρεπει να χασω την εγγυηση της.

κ) Ελπιζω να μην θεωρεις ποιοτικες εφαρμογες το iLighter, iPopCorn κτλ κτλ κτλ

λ) πλακα πλακα με 800 ευρω περνω 2 SG2 και κανω δωρο το ενα στην κοπελια για να το παιξω και large τυπος :P

μ) δεν χρειαζομαι itunes για να περασω τραγουδια και αρχεια στο κινητο. Απλα βαζω το καλωδιο και το βλεπει σαν δισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατόβραδο είναι, δεν βαριέστε; Δηλ. 50 posts τώρα είναι apple vs others. Κανένα σχόλιο για την είδηση. Εντάξει χαβαλέ έχει ( ; ) αλλά είναι η νιοστή φορά τις τελευταίες μέρες.

 

Δηλ. τόσο σημαντικό είναι να πειστεί ο άλλος ότι έχει άδικο (που δεν παίζει ποτέ);

 

Συνεχίστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και τιμές για iphone 4s από Αγγλία (Ελλάδα αναμένουμε ανακοίνωση) και συγκρινετε τες με galaxy s2 Αγγλία

iPhone 4S 16GB: 499 λίρες Αγγλίας (580 ευρώ)

iPhone 4S 32GB: 599 λίρες Αγγλίας (696 ευρώ)

iPhone 4S 64GB: 699 λίρες Αγγλίας (813 ευρώ)

Λογικά τα 32 gb nexus prime θα κάνουν 600 ευρώ και δεν θα είναι επεκτάσιμα ούτε θα βγαίνει η μπαταρία.

 

 

Άλλο λύρες άλλο Euro! Δες σε γερμανικό/γαλλικό appstore 630, 740, 850 πάει! Επίσης δεν ξέρω αλλά νομίζω είναι και χωρίς φπα (σίγουρα στο αμερικάνικο είναι χωρίς φπα, γιατί είχα αγοράσει) Οπότε τα νούμερα σου πάνε περίπατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis κανεις μεγάλο λάθος τα high end android smartphones κυμαίνοντα στα ίδια λεφτά με το iphone 4s. Από την στιγμη που το jailbreak δεν μειώνει καθόλου την ταχύτητα της συσκευής δεν με ενδιαφέρει καθόλου το ίδιο πράμα είναι και ουτε οι εγγύηση δεν καταστρέφεται ετση και πάθει κατι (1 στο ένα εκατομύρριο) το κάνεις restore και το πας να στο φτιάξουν μου είχε συμβεί και δεν πηραν χαμπάρι τίποτα.

 

Ε οχι και δεν μειώνει. Το ipad μου παει πιο αργα και απο 386!!!

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Euklidis το 4s και το ipad 2 έχουνε powervr sgx 543 mp2 σε αντίθεση με το nexus prime που έχει sgx 540 και να μην μιλήσω καλήτερα για το sgs 2. Όσων αφορά το jailbreak αυτό που λες είναι τελείος άκυρο, η διαδικασία είναι πάντα ίδια και είναι γελεία εκιννής το πρόγραμα από το pc πατάς home και power button για 10 δεύτερα και είναι έτοιμο. Πολύ δύσκολο ε;

 

Επίσης η μπαταρία αλάζει πανεύκολα ξεβιδώνεις 2 βιδούλες από το κάτω μέρος και μετά απλά τιν βγάζεις ο καθένας μπορεί να τιν αλάξει τοχω κάνει και εγώ και γιατί δεν καταλαβαίνεται πως όλα τα τελευταία smartphones κινουνται στην λογική τις apple μπαταρία και μνήμη μη αποσπώμενα (nexus prime, motorazr, nokia n9 και όλα τα windows phone.) οι ποιότητα κατασκευής ειναι πολυ καλητερη από το gs2 αλλά φυσικά έτση και πέσει κάτω θα σπάσει γυαλί είναι. Παίζω σε ipod touch 3g shift 2 εδώ και μια εβδομάδα shift 2 και δεν μου lagari καθόλου. ´ολα αυτα που λέτε απότι βλέπεται δεν ισχύουν παρακαλω να το ψάξετε καλύτερα ούτε itunes δεν χρειάζεται για μεταφορά αρχείων.

 

Karalrs σίγουα θα έχεις winterboard για αυτό. Antoni απότι βλέπεις εξηγώ εδώ και 2 ώρες στα παιδιά με τόσα επιχειρήματα πως το ios είναι καλύτερο αλλά δεν λένε να καταλάβουν και μου λένε τοσην ώρα κάτι αρνητικά που ηδη υπαρχουν απλά δεν τόχουν πάρει χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Το SG2 και τα tegra2 κινητα βγαζουν καλυτερα γραφικα απο το iPhone 4S και εχουν ποιο δυνατο επεξεργαστη για παιχνιδια. 1.2Ghz vs 800Μhz του iPhone 4s.

 

αν καταλαβα καλα υποστηριζεις οτι το g2 εχει καλυτερο επεξεργαστη απο 4s?

 

μαλλον δεν θα ειδα καλα αυτο που ειπες.

 

http://www.inspiredgeek.com/2011/10/12/iphone4s-faster-than-galaxys2-iphone4-performance-benchmarks-show/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κενζο μου φένεται δεν βλέπεις τι γραφω για την κάρτα γραφικών το 4s έχει power vr sgx 543 mp2 και μετα το android power vr sgx 540 που είναι χειρότερη. Επίσης ο επεξεργαστής είναι 1ghz απλά τον έκαναν downclock για εξοικονόμιση ενέεγειας και έγιναν και κατι benchmarks που αποδεικνύουν πως το 4s έχει την μεγαλύτερη ταχυτητα. Τόσιν ώρα android fanboys μου γράφεται επιχειρήματα που δεν ισχύουν, παρακαώ να είσται πιο δίκαιοι και μην λέτε πράματα ππυ δεν ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steveevo μήπως μας δουλεύεις;

 

εσύ γράφεις πως το iphone έχει γραφικά σαν του ps3,οτι στο nexus prime δεν θα μπορείς να βγάλεις την μπαταρία, και οτι το iphone είναι πιο φθηνό απο το s2.

 

σου φαινόμαστε για καθυστερημένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis έχω εξηγήσει με επιχειρήματα στα προιγούμενα posts γιατί ειναι καλύτερο το 4ς το λέω για τελευταία φορά η μπαταρία δεν βγαίνει στο νεξους ουτε παίρνει καρτα μνήμης για τα γραφικά δες προιγούμενο post που παράθεσα για τον carmack όσω για τιν τιμή τα 32 gb tou 4s όταν θα βγει θα είναι 96 ευρω ακριβότερο και θα προσφέρει όλα τα παραπάνω που εξήγησα και μάλιστα πολύ αναλυτικά.

 

Πάρτε και benchmark που έβαλε πρώτα ο kenzo που αποδυκνύει πως το 4ς είναι το γρηγοροτερο smartphone στον κόσμο.

post-204625-1319307188,98_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...