Προς το περιεχόμενο

Αγορα παπιου...zx 130 vs crypton x


dimpa16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας,σχετικα με την αγορα ενος παπιου.

Δυστηχως πριν 1 μηνα μου εκλεψαν το παπακι μου,ενα inova και σιγα σιγα θελω να μπω στην φαση της ερευνας,για αγορα ενος αλλου.

Μεχρι στιγμης εχω καταληξει να χαλβαδιαξω δυο...το zx 130 και το crypton x 135.

Θα ηθελα,χωρις παρωπιδες,να ακουσω την γνωμη παιδιων που τα εχουν,να μαθω οσες πληροφοριες μπορειτε να μου δωσετε...(τεχνικα,επιδοσεις,οικονομικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το CryptonX με κλειστά μάτια (γιατί όχι και το τελευταίο innova?)...

Injection και υδρόψυκτο το Yamaha, είναι μεγάλα + σε οικονομία (ειδικά μακροπρόθεσμα) και αξιοπιστία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

innova λεω να μην ξαναπαρω.

Μου εβγαλε προβληματακια και γενικα πολυ ατροφικο το μοτερ του.

Το Crypton πραγματικα μου αρεσει.Αξιζει ομως τα χρηματα του ??

Εχω μπει και εχω διαβασει διαφορα και διαφορα στα forum,αλλα ξερω οτι, οποιος εχει το ταδε μηχανακι,ειναι και το καλυτερο...

Εχω διαβασει και καποιους αντικειμενικους που τα εχουν οδηγησει (για την ακριβεια τα ειχαν και τα δυο)και βλεπω οτι τελικα το βαρος πεφτει στην τιμη...ιδωμεν...

Αχ και να ειχα στα χερια μου αυτον που μου το εκλεψε και με εχει βαλει σε τρελο μπελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το R με 22600 πολυ ζορικα χιλιομετρα θα σου προτεινα το Χ παντως και το Kawasaki να παρεις ειναι παρα πολυ καλο πιστευω ειναι καθαρα πλεον θεμα ομορφιας και χρηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Innova εχουν ολα τα καλοπαιδα και ευκολα γινεται στοχος.

 

Εχω οδηγησει και τα δυο προσωπικά θα πηγαινα σε kawa αν και το crypton φαινεται αρκετα καλο αλλα πολυ ακριβο. Ειναι ομως πολυ μικρο και δυο μεγαλοσωμοι δε χωρανε στη σελα.Εχω ακουσει ομως και οτι το kawa εχει ακριβα ανταλλακτικα και αλλα τετοια. Επομενως ειναι δυσκολη επιλογη σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος του οτι τα kawa εχουν ακριβοτερα ανταλακτικα,στα crypton τα βρισκεις και στα περιπτερα,που λεει ο λογος,περα του οτι υπαρχουν αρκετα καλουδια για βελτιωσεις και καγκουριες... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να ξερω πολλα πολλα απο παπια....το kymco nexxon 125 δεν σου λεει τιποτα; http://www.kymco.gr/product.asp?catid=914 το αναφερω και απο την αποψη οτι χωραει κρανος κατω απο τη σελα, βολικο feature πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kymco και λοιπές θα σου πρότεινα να τις αποφύγεις...

Δυστυχώς και η Kawa είναι η Ducati της ανατολής οπότε θα σου πρότεινα το crypton όπως έχω ξαναγράψει, το X λόγω τεχνολογίας, το R λόγω του οτι έχει αποδειχθεί σκυλί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να ξερω πολλα πολλα απο παπια....το kymco nexxon 125 δεν σου λεει τιποτα; http://www.kymco.gr/product.asp?catid=914 το αναφερω και απο την αποψη οτι χωραει κρανος κατω απο τη σελα, βολικο feature πιστευω.

 

Οπως ειπα και στην αρχη,ειμαι αναμεσα στα 2 παπια.

Μην με θεωρησεις προκατελημενο,απλα η μηχανη (ακομα και το παπακι)εχει μια δοση κα@λ@ς οταν ειναι για να αγοραστει.

Μου εχουν κατσει τωρα στο μυαλο αυτα τα δυο ρημαδια...χαχαχαχα

Και περιτο να σου πω οτι ακομα δεν εχω κατασταλαξει...

Ο μονος τροπος να παρω την απαντηση μου,ειναι να τα οδηγησω...αλλα, ελα μου ντε,που δεν εχω κανεναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη μπουκια να φας,μεγαλη κουβεντα μην πεις...

Τι να πω τωρα...σημερα πηγα να δω το kawa και να παρω πληροφοριες,απο τον Γκουντουφα.

Λοιπον,ειχε το καινουριο Montenas GT135.

Παιδια,το ερωτευτηκα...

Φοβερο το παπακι...

Μπηκα σε τροχια αγορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη μπουκια να φας,μεγαλη κουβεντα μην πεις...

Τι να πω τωρα...σημερα πηγα να δω το kawa και να παρω πληροφοριες,απο τον Γκουντουφα.

Λοιπον,ειχε το καινουριο Montenas GT135.

Παιδια,το ερωτευτηκα...

Φοβερο το παπακι...

Μπηκα σε τροχια αγορας...

 

και σκεψου οτι περα απο kymco ηθελα να σου πω και για modenas :P

 

δεν ξερω για το gt135, αλλα το kriss 125 το βλεπω να κυκλοφορει ολο και πιο πολυ τους τελευταιους μηνες. και ειδικα μπολικοι deliverades το αγοραζουν, που σημαινει οτι θεωρειται αξιοπιστο (μιας και ειναι εργαλειο δουλειας γι αυτους και δεν θα αγοραζαν κατι που να τους βγαινει off καθε λιγο και λιγακι).

 

απλα σου ειπα, το υπερ του nexxon για μενα θα ηταν ο χωρος για το κρανος. απο εκει και περα...περι ορεξεως.. :P

 

bytheway... kymco nexxon 125: 1435 ευρω, modenas kriss 125: 1695, modenas gt135: 2095 (οι τιμες απο τα website των εταιρειων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Modenas για μένα δεν αξίζει. Βασικά εν έτει 2011 δε πιστεύω οτι αξίζει η αγορά μηχανοκίνητου χωρίς injection.

Στο moto.gr υπάρχει ένα μακροσκελές review (στην ουσία αναφορά long term use) για το Kriss ενός παιδιού που ήταν ανάμεσα στο Kriss 125 και το Address 125.

Μετά απο 1 χρόνο, αν θυμάμαι καλά, σε κάποιο απο τα post στο συγκεκριμένο θέμα ανέφερε "μάλλον η επιλογή του Address θα ήταν προτιμότερη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η ιστορια εχει ως εξης:

Πηγα μαζι με φιλαρακι για ερευνα αγορας σε καποια καταστηματα.

Καταληξαμε να χαλβαδιαζουμε το modenas gt135,το οποιο και αγορασε ο φιλος μου.

Εγω εφαγα ακυρο απο τραπεζες...ακομα δεν εχω παρει τιποτα.

Και η ιστορια συνεχιζεται,με τον φιλο μου να εχει κανει περι τα 1500 χιλιομετρα και να του εχει βγαλει προβλημα το καρμπυλατερ (εχει παει 6-7 φορες για ρυθμισεις και παπαριες)και τα καθικια να τον εχουν κανει μπαλακι.Το εχει στην αντιπροσωπια και του εχουν πει οτι θα του αλλαξουν τελικα το καρμπυλατερ.Τωρα αν θα τελειωσει με το προβλημα...ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...