Προς το περιεχόμενο

Θα μπορουσε να επισκευασθει μια καρτα γραφικων;


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου χαλασε η καρτα γραφικων που ειχα,χωρις λογο (ειναι καθαρα κατασκευαστικη η ευθυνη γι αυτο),και επειδη ειναι ακριβη ψαχνω τροπο να μη χασω τα λεφτα μου.Η εγγυηση εχει ληξει χωρις αυτο να σημαινει οτι εχει περασει υπερβολικα πολυς καιρος απο τοτε που την αγορασα.Θελω να πω οτι για μια καρτα που κοστιζει 500 ευρω δε δικαιολογειται να χαλαει χωρις αιτια μετα απο 2μιση χρονια.Ηθελα λοιπον να ρωτησω λοιπον εαν υπαρχει η παραμικρη πιθανοτητα να επισκευαστει η καρτα.Φυσικα γνωριζω οτι θα πλήρωσω και ξερω οτι ισως να χρειαστει να "ταξιδεψει" μακρια.Νομιζω ομως οτι ειναι προτιμοτερο να δωσεις 100-150 ευρω απ το να χασεις τα 500.Αλλα υπαρχει καποιος που να μπορει να το κανει.Το ξερω οτι ειναι δυσκολο και πιθανοτατα δε θα βρω καποιον αλλα ποτε δε ξερεις.Για παραδειγμα θυμαμαι οταν ειχα προβλημα με το xbox360 το εστειλα καπου στην Αθηνα και μου το επιδιορθωσαν.Ευχαριστω πολυ και περιμενω απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα μου ειναι η GTX295.Τροφοδοτικο εχω 700αρι της thermaltake καινουριο.Η βλαβη που παρουσιαζε ηταν η εξης.Εκανα εκκινηση τον υπολογιστη και ενω ολα δουλευαν κανονικα μεσα στον πυργο, η καρτα δεν ανοιγε και αυτο ειχε ως αποτελεσμα να μη ξεκινανε τα windows (στην οθονη εβλεπα μονο ενα μαυρο πραγμα).Εδω να τονισω οτι βγαζοντας τη καρτα ο υπολογιστης δουλευε κανονικα και οτι τη συγκεκριμενη βλαβη την βρηκα σε πολλα αλλα παιδια που ειχαν την ιδια καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτεινω την λυση του φουρνου?

Βασικα ξεγυμνωσε προσεχτικα τελειως την καρτα και ψαξε να βρεις τιποτα σκασμενους πυκνωτες για αρχη.Αν και χλωμο το κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη;Δε καταλαβαινω...

λυσε την καρτα,βγαλε το συστημα ψυξης που εχει και ψαξε αν καποιος πυκνωτης εχει φουσκοσει ή εχει σκασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ακομα και ετσι να ειναι ποιος θα αντικαταστησει το χαλασμενο πυκνωτη.Αυτο ακριβως ρωταω απ την αρχη.Ποιος μπορει να αναλαβει την επισκευη της.Εγω ειμαι ανιδεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα κάνουμε διάγνωση και μετά βλέπουμε ποιος κάνει για την εγχείρηση

ακριβως!ασε να δουμε τι προβλημα παιζει και μετα η επισκευη! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...