Προς το περιεχόμενο

Πρώτες εικόνες του Nokia 800 Windows Phone


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω με τον φιλο. to android εχει διπυρινους εδω και πολυ καιρο σε σχεση με το iphone πχ και παρολα αυτα σερνεται αδικαιολογητα.

Οταν ομως περασεις ενα cyanogen τοτε βλεπεις πως καπως διορθωνεται αυτο. Σημασια εχει το ποσο καλα εκμεταλλευονται το υλικο που διαθετουν και οχι τα χαρακτηριστικα.

 

Κατσε ρε συ... εχεις δει διπυρινα να σερνονται; γιατι εγω δεν εχω δει ουτε ενα... Ολα πετανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο windows phone εχεις;

 

Δεν έχω καμιά και δεν έχω σκοπό να πάρω, πέρασε απο τα χέρια μου αν θυμάμαι καλά με το Update 7.0.7392.0 συσκευή, δεν μου άρεσε ουτε σαν design ούτε σαν λειτουργικό αν και γρήγορο και με καλή κατανάλωση μπαταρίας.

 

Ευτυχώς έχουν περάσει από τα χέρια μου και Android συσκευές και iOS 5 και μπορώ να πω δεν μπαίνει καν στο τρυπάκι του ανταγωνισμού είναι πολύ πίσω ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα τα Windows Phone 7 δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και εκεί είναι που χάνει η νόκια

 

Συμφωνώ μαζί σου. Δεν έχω windows phone 7 αλλά από τα δύο προηγούμενα windows mobile κινητά που αγόρασα ήμουν αρκετά απογοητευμένος. Το motorola με windows mobile 2003, που αγόρασα το 2004 ήταν πολύ μπροστά εκείνη την εποχή, αλλά κολλούσε στις πιο απλές λειτουργίες. Μετά από 300 επαφές σερνόταν στην αναζήτηση αριθμού. Ο mobile internet explorer ήταν απίστευτα ασύμβατος με τα περισσότερα sites. Παρολαυτά το 2007 πήρα ξανά samsung windows mobile 6, ήταν αρκετά καλύτερο αλλά μπροστά στο iPhone ήταν η μέρα με την νύχτα. Είχα κατεβάσει το Opera ( όχι το Opera mini) για windows mobile και πραγματικά τα χάρηκα αρκετά. Επίσης με την visual basic φτιάχνω απλά προγράμματα και τα περνώ στο κινητό με μεγάλη άνεση. Αυτό είναι το μόνο που εκτιμώ ουσιαστικά στα Windows phones.

 

Με λίγες γνώσεις Visual Basic ακόμη και εντελώς αρχάριοι , μπορούν να έχουν δικές τους εφαρμογές στο κινητό.

 

 

 

ποσο λιγος εισαι!!!Και ποσα λιγα ξερεις!!

 

Το μερίδιο της Μicrosoft στα smartphone είναι 1,6 % (κοίτα το link). Ξέρεις κάτι ΓΙΓΑΝΤΑ για την Nokia και μας το κρύβεις. Να τρέξουμε να πάρουμε μετοχές της ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το μερίδιο της Μicrosoft στα smartphone είναι 1,6 % (κοίτα το link). Ξέρεις κάτι ΓΙΓΑΝΤΑ για την Nokia και μας το κρύβεις. Να τρέξουμε να πάρουμε μετοχές της ........

 

Το ειπα αυτο γιατι ειπες την ατακα χαμενη απο χερι..πλακα κανεις ρε μεγαλε???

Θεωρεις δηλ οτι η microsoft δεν θα ανεβασει το ποσοστο της εχωντας htc,lg,samsung και πλεον νοκια????Και επισης κοιτα οτι το wp7 εχει επισημα ενα χρονο στην αγορα αυτο φιλε σημενει πολλα αν με πιανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα τα Windows Phone 7 δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και εκεί είναι που χάνει η νόκια, αν και με πολύ καλά κινητά που βγάζει... Αν κοιτούσε προς Android μεριά θα ήταν καλύτερα νομίζω... Γιατί ώσπου να πάρουν μπροστά τα 7 με τον ανταγωνισμό που υπάρχει ζήτω που καήκαμε . . . ! ! !

 

Βασικά μεσα σε ενα χρονο η microsoft εξελιξε τοσο τα wp7 οσο οι υπολοιποι χρειαστηκαν 2 και 3 χρόνια. Και οχι μονο αυτο αλλα τους αναγκασε να αντιγραψουν και features του λειτουργικού της.

 

P.S.: Μην μπλεκεται τα wm6 με τα wp7. Δεν εχουν καμία σχέση μεταξύ τους μιας και τα τελευταία είναι ένα νέο ξεκίνημα για την ms στον χώρο των Mobile OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μεσα σε ενα χρονο η microsoft εξελιξε τοσο τα wp7 οσο οι υπολοιποι χρειαστηκαν 2 και 3 χρόνια. Και οχι μονο αυτο αλλα τους αναγκασε να αντιγραψουν και features του λειτουργικού της.

 

P.S.: Μην μπλεκεται τα wm6 με τα wp7. Δεν εχουν καμία σχέση μεταξύ τους μιας και τα τελευταία είναι ένα νέο ξεκίνημα για την ms στον χώρο των Mobile OS.

 

Αντιγραφή υπάρχει παντού, και το ξέρουμε και το βλέπουμε. Η αγορές δείχνουν ποια λειτουργικά είναι μπροστά. Η Microsoft έκανε το λάθος μιας και είχε τα Windows Mobile να μην τα στηρίξει και να μην βγάλει κάτι καινούργιο στον τότε ανταγωνισμό!

 

Για να στραφεί τώρα αγοραστικό κοινό από κάτι που έχει σίγουρο και είναι ευχαριστημένος σε κάτι ανερχόμενο είναι μια πολύ δύσκολη διαδικασία και χρονοβόρα. Εξελίζετε μεν γρήγορα αλλά εξελίζοντε και τα άλλα εξίσου, το θέμα είναι μέχρι που μπορεί να φτάσει αυτήν η εξέλιξη στα Windows Mobile 7 που προσωπικά εμένα δεν μου αρέσει σαν λειτουργικό αρχίζοντας απο την εμφάνιση με τα μεγάλα τετράγωνα και τις μεγάλες γραμματοσειρές λες και ήμαστε τυφλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

P.S.: Μην μπλεκεται τα wm6 με τα wp7. Δεν εχουν καμία σχέση μεταξύ τους μιας και τα τελευταία είναι ένα νέο ξεκίνημα για την ms στον χώρο των Mobile OS.

Νομίζω πως για την microsoft είναι πολύ αργά. Καλύτερα να επιμείνει στα λειτουργικά της.

 

Έχασε την μάχη των smartphones πριν καλά καλά τα γνωρίσει ο κόσμος .

 

Έχασε την μάχη των tablets που η ίδια ξεκίνησε με το tablet PC.

 

Έχασε την μάχη με τα mp3 player. To Zune ήταν μεγάλη πατάτα. Ούτε στην Ελλάδα δεν πρόλαβε να εμφανιστεί.

 

Αν κάτι κατάφερε με το XBOX το χρωστά στην Apple. Ο Jobs εγκατάλειψε τον PowerPC IBM στα κρύα του λουτρού to 2005. Ο εκπληκτικός 64-bit PowerPC G5 της IBM για όσους θυμούνται, ήταν πολλά χρόνια μπροστά σε multimedia εφαρμογές . Μετά η microsoft τον απέκτησε όσο όσο και η επιτυχία του XBOX ήταν εξασφαλισμένη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως για την microsoft είναι πολύ αργά. Καλύτερα να επιμείνει στα λειτουργικά της.

 

Έχασε την μάχη των smartphones πριν καλά καλά τα γνωρίσει ο κόσμος .

 

Έχασε την μάχη των tablets που η ίδια ξεκίνησε με το tablet PC.

 

Έχασε την μάχη με τα mp3 player. To Zune ήταν μεγάλη πατάτα. Ούτε στην Ελλάδα δεν πρόλαβε να εμφανιστεί.

 

Αν κάτι κατάφερε με το XBOX το χρωστά στην Apple. Ο Jobs εγκατάλειψε τον PowerPC IBM στα κρύα του λουτρού to 2005. Ο εκπληκτικός 64-bit PowerPC G5 της IBM για όσους θυμούνται, ήταν πολλά χρόνια μπροστά σε multimedia εφαρμογές . Μετά η microsoft τον απέκτησε όσο όσο και η επιτυχία του XBOX ήταν εξασφαλισμένη.

 

 

 

Σωστός ο φίλος +1

 

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα, ας μην πάμε να βγάλουμε από την μύγα ξίγκι. Μακάρι να πάει καλά το νέο λειτουργικό τις Microsoft γιανα υπάρχει ανταγωνισμός, αλλά δεν το βλέπω...:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως θα πάρει χρόνο και δεν νομίζω να περιμενε καποιος μεσα σε ενα χρονο να πατησουν τα wp7 τον ανταγωνισμο. Πιστεύω όμως ότι τελικά θα πετύχουν μιας και η MS έχει και τα χρήματα και το ανθρωπινο δυναμικό να κανει κατι τετοιο. Η ολη φαση μου θυμιζει την περιπτωση του xbox και το πως πέτυχε σε μια αγορα με επισης αλλους 2 μεγαλους ανταγωνιστες (απλώς βαλτε xbox1=wp7/xbox360=wp8)

 

Όπως και να χει προτιμώ να έχω 3 επιλογες από οτι 2 στα mobile os.

 

Ο ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τα παλαιά wm καμία σχεση δεν έχουν με τα νεα win7. Προσωπικά δε μου πολυαρεσουν, προτιμώ το android σήμερα, αλλα μη λεμε και ότι θέλουμε. Έχουν μεγάλη δυναμική. Τα φτιαχνει η μεγαλύτερη εταιρία software στον πλανήτη, όντως σε χρονο ρεκόρ έφτιαξε κάτι καλο, έχει το όνομά, θα πουλήσει παρα πολυ, και θα αποκτήσει παρα πολλες εφαρμογές και game. Όταν θα βγάζουν και συσκευες κορυφαίες εταιρίες, samsung, nokia κλπ, τίποτα δεν τους σταμάτα.

Σκεφθητε τα ως ένα ios οπου μπορεθς να διαλέξεις συσκευή και χωρίς τους περιορισμούς του ios, και φθηνότερα. Μονο πλεονεκτήματά εχει. Ένταξη δεν εχει φτάσει ακόμα σε επιπεδο ios, ούτε έχει την υποστήριξή του android, ας περίμενουμε λίγο όμως...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζοντας απο την εμφάνιση με τα μεγάλα τετράγωνα και τις μεγάλες γραμματοσειρές λες και ήμαστε τυφλοί.

Γιαυτο λεγεται metro desing προυποθετει τετραγωνα και μεγαλες γραμματοσειρες

 

Νομίζω πως για την microsoft είναι πολύ αργά. Καλύτερα να επιμείνει στα λειτουργικά της.

 

Έχασε την μάχη των smartphones πριν καλά καλά τα γνωρίσει ο κόσμος .

 

Έχασε την μάχη των tablets που η ίδια ξεκίνησε με το tablet PC.

 

Έχασε την μάχη με τα mp3 player. To Zune ήταν μεγάλη πατάτα. Ούτε στην Ελλάδα δεν πρόλαβε να εμφανιστεί.

 

Αν κάτι κατάφερε με το XBOX το χρωστά στην Apple. Ο Jobs εγκατάλειψε τον PowerPC IBM στα κρύα του λουτρού to 2005. Ο εκπληκτικός 64-bit PowerPC G5 της IBM για όσους θυμούνται, ήταν πολλά χρόνια μπροστά σε multimedia εφαρμογές . Μετά η microsoft τον απέκτησε όσο όσο και η επιτυχία του XBOX ήταν εξασφαλισμένη.

καλα λεω εγω δεν ξερεις!!!το ΧΒΟΧ 1 υπαρχει απο το 2002 τι σχεση εχει η Apple ρε φιλε με το ΧΒΟΧ 1 και την επιτυχια του και το ΧΒΟΧ 360 βγηκε το 2006.Αλλα σε εχω ικανο να πεις τωρα οτι ολη η επιτυχια της μικροσοφτ οφειλετε στην αποτυχια της αππλ και οτι η μικροσοφτ ειναι μια μικρη εταιριουλα κακομοιρη και παει για φουντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο λεγεται metro desing προυποθετει τετραγωνα και μεγαλες γραμματοσειρες

 

Δεν με ενδιαφαίρει η ονομασία του φίλε μου, αλλά να είναι κάτι στα δικά μου μέτρα και γούστα. Το iOS στυλ πουλάει και το βλέπουμε και στα android

Τώρα για να κάνεις κάτι διαφορετικό και να αρέσει θέλει δουλειά. Όπως πολλά άκουσε και η καινούργια προσθήκη στα Windows 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφαίρει η ονομασία του φίλε μου, αλλά να είναι κάτι στα δικά μου μέτρα και γούστα. Το iOS στυλ πουλάει και το βλέπουμε και στα android

Τώρα για να κάνεις κάτι διαφορετικό και να αρέσει θέλει δουλειά. Όπως πολλά άκουσε και η καινούργια προσθήκη στα Windows 8.

Κοιτα μπορει να μην σε ενδιαφερει η ονομασια αλλα εγω δεν μιλησα για την ονομασια αλλα για το συγκεκριμενο desing.Τωρα εμενα μου αρεσει πολυ και ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο τα συνηθισμενα και κλασσικα οπως ios και android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω δεδομένο οτι θα πετύχουν. Και η κίνηση της ms ήταν σίγουρα η καλύτερα δυνατή, να δεσμεύσει τη Nokia.

Και η nokia έκανε καλή κίνηση, οικονομικά είναι πάντα τα κριτήρια.

Το wp7 είναι κλειστό λειτουργικό, ίσως όχι τόσο κλειστό όσο το iOS, μιας και με τις ευλογίες της ms θα επιτρέπονται homebrew εφαρμογές. Δηλαδή σε αυτό τον τομέα υπερτερεί. Απο εκεί και πέρα, πέραν του desing που είναι υποκειμενικό, αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως σε κάποιον αρέσει περισσότερο το ui του iphone και όχι των wp7, έχει όλα τα πλεονεκτήματα του ios, πλην του appstore.

Όμως εδώ θα πέσουν χρήματα, που δεν έπεσαν στο android. Άρα θα δείτε οτι θα φτάσει στα επιπεδα του appstore πολύ πιο γρήγορα απο ότι έκανε (ή θα κάνει) το android.

 

Βέβαια έναντι του android έχει τα μειονεκτήματα του κλειστού λειτουργικού.

Γι' αυτό η σύγκριση είναι πιο εύκολη με το iOS.

 

Θα ήθελα 3.9 ίντσες οθόνη στο searay, αλλά έστω...

Η ποιότητα κατασκευής πιθανόν θα είναι η κορυφαία. Τιμή να δω, είμαι πάρα πολύ περίεργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...