Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TAKEN 2. δεν ηταν καλυτερο απο το 1 αλλα βλεποταν.Ειχε και καταδιωξεις και πυροβολισμους και βια και χτυπα ξυλο αφθονο ξυλο και εναν καπως γερασμενο λιαμ νισον να μην αφηνει τιποτα στο περασμα του.σαν το τυφωνα σαντι δηλ.Αυτος ρε παιδακι μου δεν ειναι πρακτορας .αυτος ειναι ο TERMINATOR. :-)

ενταξυ οσοι γουσταρετε δραση και μπαμ μπαμ τυπου τσακ νορις και 0 ερμηνειες αλλα πολη δοση τα πολλα λογια ειναι φτοχια, :-D ,,τοτε η ταινια ειναι καλη.Αν θελετε κατι πιο αναλαφρο με δοση χιουμορ και romance  καλυτερα δειτε το sleepless in seattle :blink:     .
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Argo: Ντάξ, καλό ήταν αλλά δεν νομίζω να αξίζει όλο αυτόν τον ντόρο που γίνεται. Ευχάριστα πέρασε το 2ώρο, καλό πολιτικό θρίλερ, αλλά πέρα από την υπόθεση σαν ιστορικό γεγονός δεν νομίζω πως θα μνημονεύω κάτι περισσότερο στο μέλλον. Τhank you Canada :lol: και πάμε παρακάτω.

 

Η ταινία στάνταρ θα αποτελέσει αντικείμενο σε επόμενο επεισόδιο του HIMYM

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα γύρο και είπα να δω ταινιούλα. Βάζω αρχικά το Taken 2. Ελέγχω πρώτα βαθμολογία στο imdb και βλέπω 6.3. Με προβληματίζει λίγο αλλά εάν είναι πάνω από 6 συνήθως βλέπεται. Αμ δε. Για ταινία που καλά δεν θεωρείται B movie απαράδεκτη. Αγανακτώ και τη σταματάω κανένα μισάωρο πριν τελειώσει. Απορώ μάλιστα πως έφτασα και μέχρι εκεί. Μούφα σενάριο-ηθοποιία γυρίσματα κτλ.

 

Στο καπάκι βάζω το End Of Watch το οποία έχει 7.7 στο imdb. Γενικά καλή ταινία και αρκετά καλοί στο ρόλο τους οι πρωταγωνιστές. Το μόνο κακό που είχε ήταν η έλλειψη ενός στόχου στο σενάριο. Απλώς έβλεπες κάτι χωρίς να θέλει να καταλήξει πουθενά. Σίγουρα όχι 7.7 αλλά άξιζε τον χρόνο της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thieves 2012

 

κορεατικα milfs = *gasp*

 

in other news

 

λιγο πολυ ειχε τα παντα: justice, injustice, macao, glamour, design, depth of characters, ανατροπες, milf, humor + drama, cultural shock, etc.

 

Tokyo gore police 2008

 

:-|

 

δειτε το μονοι σας και γενικα δεν το προτεινω σε ατομα που δεν αντεχουν τις υπερβολες...

 

XD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα και εγώ τους 7 ψυχοπαθείς.

 

Είναι πολύ έξυπνη και πρωτότυπη ταινία με ιδιαίτερο χιούμορ. Δεν είναι από τις κωμωδίες που θα λιώσεις στο γέλιο, λίγες φορές γέλασα. Βασικά μην την δείτε ως κωμωδία. Η ταινία είναι απλά κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Death Race 3..Δεν λεω ειχε πολυ περιπετεια και αρκετη δραση αλλα μεχρι εκει. Σεναριο-σκηνοθεσια μετρια (οπως αναμενοταν)

 

5/10 Λογω της δρασης :ph34r: !!

 

Επιπλεον Hotel Transylvania .Πολυ καλο (αν και παιδικο) με αρκετη δοση γελιου και περιπετειας. 

 

7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shadow dancer 

 

καλο & ρεαλιστικο, χωρις πολλα φρου φρου και αρωματα (οσο ποιο εξυπνος εισαι τοσο πιο πολυ την πατας).

Στα αζητητα το βλεπω...

 

easy money 2

 

ρεαλιστικοτατη παρακμη του ευρωπαικου υποκοσμου.

Στα αζητητα και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Django The Unchained : Γαμάουα.....επικούρα!!! Δεν νομίζω να είχα απολαύσει ταινία τόσο πολύ από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Δεν είχε ούτε το deep meaning, ούτε το τρομερό σενάριο αλλά ρεσιτάλ ερμηνείας απ' όλους τους ηθοποιούς στους πρωταγωνιστικούς ρόλους θα πρέπει να ψάξω πολύ για να βρω. Στο προσωπικό τοπ 3 των ταινιών του 2012 ασυζητητί.

 

9.5/10

συμφωνω απολυτα ταινιαρα   !!!!

 

Argo: Ντάξ, καλό ήταν αλλά δεν νομίζω να αξίζει όλο αυτόν τον ντόρο που γίνεται. Ευχάριστα πέρασε το 2ώρο, καλό πολιτικό θρίλερ, αλλά πέρα από την υπόθεση σαν ιστορικό γεγονός δεν νομίζω πως θα μνημονεύω κάτι περισσότερο στο μέλλον. Τhank you Canada :lol: και πάμε παρακάτω.

 

Η ταινία στάνταρ θα αποτελέσει αντικείμενο σε επόμενο επεισόδιο του HIMYM

 

7/10

sorry αλλα εμενα μου αρεσε πολυ.

βεβαια ειμαι φιλος των ταινιων που παιζει με την αδρεναλινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reservoir Dogs

Απο τοτε ειχε εφεση στο ωραιο, διαχρονικο soundtrack. Απιστευτος. Ακομα και σε αυτην που ειναι η πρωτη του ταινια παντως η λεξη Nigger αναφερετε 4-5 φορες. μαλλον ηταν σκοπος ζωης να ασχοληθει με το django. Μπορει η πλοκη τωρα πια να ειναι λιγο κοινοτυπη αλλα ηταν ωραια γυρισμενη, μου αρεσε ετσι οπως ξεδιπλωθηκαν οι χαρακτηρες και αυτο το κολπο με τον χρονο που κανει που τα δειχνει διαφορετικα. παλι καλα που δεν ειναι ηθοποιος...

 

Μια ερωτηση σχετικα με το death proof. μου την εφερε ο θειος σε 720p και η εικονα ειναι λες και ειναι απο την δεκαετια του '90 αν και ειναι ταινια του 2007

σκηνοθετικη αποψη ειναι ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα πριν μερες τα:

 

Τhe transporter: Καλη περιπετεια, ειχε μερικες καλες σκηνες μαχης και ο Στεϊνθαμ παντα γαματος ----> Για περιπετεια 6,5-7/10

 

The transporter 2: Ειχε πιο πολυ δραση απο το 1ο αλλα ειχε και 3-4 σκηνες τοοοοοοσο τραβηγμενες που καταντουσαν γελοιες ----> 5,5/10

 

Triangle: Καλα ξεκινησε, αλλα οι ηθοποιοι ηταν υπερβολικα αταλαντοι και η πλοκη δεν μου αρεσε...-----> 5/10

 

Taken 2: Χειροτερο απο το πρωτο, με λιγοτερη δραση αλλα περασε ευχαριστα η ωρα.-----> Για περιπετεια 7.1/10

 

Τhe Hobbit: Ωραια ταινια!!! Φοβερη εικονα και το ολο στορυ μου αρεσε αρκετα! Επισης πολυ καλος ο ηθοποιος στο ρολο του Μπιλμπο οπως και το soundtrack και ειδικα το τραγουσι που τραγουδησαν οι νανοι. Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν που η ''ομαδα'' απαρτιζεται μονο απο νανους, θα ηθελα μια ομαδα οπως στον Αρχοντα ----->8.25/10

 

DJANGO UNCHAINED: Τι να πρωτοπεις για αυτη την ταινια??? Ηταν ολα αψογα. Μεγαλη διαρκεια για να την χορτασουμε καλυτερα, φοβεροι διαλογοι και ατακες, πολλες σκηνες δρασης,πιστολιδι,γελιο και φυσικα μια τετραδα ηθοποιων που δεν ξερεις ποιον να πρωτοδιαλεξεις για καλυτερο!!! -----> 9.2/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τhe Hobbit: Ωραια ταινια!!! Φοβερη εικονα και το ολο στορυ μου αρεσε αρκετα! Επισης πολυ καλος ο ηθοποιος στο ρολο του Μπιλμπο οπως και το soundtrack και ειδικα το τραγουσι που τραγουδησαν οι νανοι. Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν που η ''ομαδα'' απαρτιζεται μονο απο νανους, θα ηθελα μια ομαδα οπως στον Αρχοντα ----->8.25/10

damn you Tolkien for ruining the movie!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ARGO 9/10

 

Η καλυτερη ταινία της χρονιας (δεν εχω δει το django ακομη) κ μια απ τις καλυτερες των τελευταιων ετων. Τρομερος Ben Affleck στην σκηνοθεσια. Παιρνει μια πραγματικη ιστορια και αφου τελειωνει με τις ουσιαστικες λεπτομερειες της στην πολυ εξυπνη εισαγωγη της ταινιας σου προσφερει 2 ωρες καθαρου καθηλωτικου πολιτικου θριλλερ. Σε καποια σημεία θα πιασεις σιγουρα τον εαυτο σου να αγωνια περισσοτερο απ το φυσιολογικο για την τυχη των χαρακτηρων. Επισης τα κωμικα στοιχεια που πρεπει να υπαρχουν σε τετοιες ταινιες δινονται με τον καλυτερο τροπο μεσω των 2 "hollywood" χαρακτηρων... προβλεψη μου θα παρει το oscar καλυτερης ταινιας και το lincoln σκηνοθεσιας.

 

THE IMPOSSIBLE 6/10

 

Πολυ δυνατη πρωτη μιση ωρα απο κει και περα τα "παίρνει" ολα το κυμα.... Καταπληκτικη Naomi Watts ως συνηθως και ξενερωτος McGregor. Δεν αποτυπώνει σωστα νομίζω τη δραματικη κατασταση που πέρασε αυτη η οικογενεια. Και να μην την δει καποιος δεν εχασε κατι τρομερο

 

Arbitrage 6.5/10

 

Ωραιο οικονομικο θριλλερ που ειναι και της μοδας πλεον. Καλη σκηνοθεσια περιμενεις κατι χειροτερο οταν το ξεκινασ και πιο κοινοτυπο αλλα δεν ειναι ετσι. Απλα οπως διαβασα και καπου ειναι καλο τετοιες ταινιες να βασιζονται σε αληθινες καταστασεις γιατι σε τοσο ειδικα θεματα καπου θα κανει κοιλια το σεναριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...