Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

      Link.png Site: Brick(2005)

51NIpFUyr0L._AC_US218_.jpg

Από τις πιο καλές ταινίες που έχω δει φέτος. Είναι μικρή παραγωγή αλλά οι ηθοποιοί είναι πολύ καλοί και μελλοντικά ονόματα (πχ  Josheph Gordon-Levitt). Είναι πρωτότυπη και πετυχαίνει όχι μόνο στο να κρατήσει το ενδιαφέρον αλλά έχει και πολύ πλάκα.

8/10

 

απογοητευση κριμα που σπαταλησα 2 ωρες σχεδον.

3/10 και πολυ ειναι.....μακρια.

Πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να μην του αρέσει πόσο μάλλον να την θεωρεί τόσο χάλια την ταινία αν θες μπορείς να δώσεις έναν δύο λόγους που δεν σου άρεσε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

John wick 2, ok ένα 6/10, για την δράση 7/10 αν και ήταν επαναλαμβανόμενη , για το σενάριο 0/10, γενικά όλη η σειρά πάσχει από σενάριο, στο πρώτο είχα βάλει 4/10, δεν θυμόμουν καν τι γινόταν, βοήθησε το trailer, αλλά με 4/10 δε υπήρχε περίπτωση να το ξαναδώ, στο δεύτερο είχε και αυτό τα θέματα του…

αν ήταν να τον σκοτώσει μέσα στο ξενοδοχείο γιατί δεν το έκανε εξ αρχής να τελειώνει και η ταινία στο 5λεπτο. :lol:

 

 

 

Independence Day: Resurgence (2016)  :huh:  3/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cars 3

 

O Κεραυνός McQueen βλέπει το τέλος της καριέρας του να πλησιάζει, καθώς η νέα γενιά αγωνιστικών τον περνάει σαν σταματημένο. Τί θα κάνει για να επανέλθει;

Είχα πει για το Zootopia και το Sing! ότι είναι ταινίες για μεγάλους που βλέπονται ευχάριστα και από παιδιά. Στο Cars 3 έχουμε πλέον μία ταινία που απευθύνεται στους σαραντάρηδες άνδρες. Μία μίξη Logan, Rocky από 5 και κάτω, με (την πολύ της μόδας τελευταία) μετατόπιση του ενδιαφέροντος προς το τέλος της ταινίας. Η Pixar περνάει την κρίση της μέσης ηλικίας; 

Τα παιδιά διασκέδασαν αλλά όχι όσο έπρεπε και εγώ έφυγα από τον κινηματογράφο μάλλον πικραμένος. Καλό συναίσθημα για ταινία, όχι για παιδικό animation.

 

The iceman

 

H πραγματική ιστορία του τρομερού Hitman της Νέας Υόρκης Richard Kuklinski, ο οποίος επί είκοσι χρόνια σκότωσε δεκάδες ανθρώπων χωρίς η οικογένειά του να καταλάβει τίποτα.

Αυτό είναι το κεντρικό θέμα της ταινίας στα χαρτιά, μόνο που δεν μου το πέρασε όπως έπρεπε. Ο σκηνοθέτης δεν είναι και πολύ καλός, οπότε αυτό το αβανταδόρικο θέμα μένει σχετικά ανεκμετάλλευτο. Η ταινία επίσης απέτυχε στο άλλο αγαπημένο μου θέμα σε αυτές τις ταινίες, στην απεικόνιση της ροής του Χρόνου. Ο Kuklinski ξεκίνησε την καριέρα του στα '60s και την τελείωσε στα '80s, ούτε αυτό αποδόθηκε αρκετά καλά. Αλλά ας μην είμαι τόσο αυστηρός, δεν είναι όλοι Scorsese ή Fincher στο Zodiac.

Ο Shannon είναι πάρα πολύ καλός, αν και για εμένα ο Evans (!) έκλεψε την παράσταση. Καλό crime drama, αλλά όχι από τα πολύ καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο Resident Evil: The Final Chapter (http://www.imdb.com/title/tt2592614/?ref_=nv_sr_1)

 

Λες και ήμουν μέσα σε ηλεκτρονικό παιχνίδι. Ξεφεύγεις από την αίσθηση της ταινίας μια που επικρατεί το shoot them all instict.

 

Σε αυτά τα πλαίσια η ταινία ήταν καλή για κάποιον που του αρέσουν τα games. Bonus η συμμετοχή της Θεάς Ali Larter που την έχουμε ψιλοχάσει τελευταία και ακόμα και εδώ ο σκηνοθέτης δεν της έκανε τα πλάνα που της ταιριαζαν αλλά το ξεπερνάμε.

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

 

Πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να μην του αρέσει πόσο μάλλον να την θεωρεί τόσο χάλια την ταινία αν θες μπορείς να δώσεις έναν δύο λόγους που δεν σου άρεσε;

δεν μου αρεσε,γουστα ειναι αυτα αδερφε,εγω βαρεθηκα απο το πρωτο 20λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Contratiempo

 

Πολυ καλο. Δεν θελω και πολυ να ψηθω γι'αυτο το ειδος ταινιας αλλα απο την αλλη δεν θελει και πολυ να ειναι πατατα το ολο αποτελεσμα αν η εκτελεση δεν ειναι πετυχημενη. Πραγματικα η συγκεκριμενη αξιζε. 

 

Σε κρατα σ'αγωνια για το τι θα γινει μετα και ξερει ποτε να ριξει σκονη στα ματια του θεατη. Ωραιες ανατροπες και οχι απλα για τη χαρη των ανατροπων ωστε να χαθει η σημασια και η βαρυτητα τους.

 

Μου αρεσε επσιης γιατι μου εστειλε (ψηγματα) Prestige vibes και ειχε σωστες δοσεις αφηγησης και real time διαλογου.

 

 

Στο τελος που γινεται ακομα πιο ωραιο και πριν ΤΗΝ αποκαλυψη, πραγματικα σκεφτομαι " φανταζεσαι να φοραει καμια περουκα και γενικοτερα αμφιεση η δικηγορος; " και μετα να το καταριψω με τη μια λεγοντας "μη λες μαλακιες"  :-D  

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσε,γουστα ειναι αυτα αδερφε,εγω βαρεθηκα απο το πρωτο 20λεπτο.

Δεκτό φίλε απλά μου έκανε εντύπωση η άποψή σου γιατί διαφέρει από την συνηθισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μουμια

οσοι ειστε φαν του τομ κρουζ δειτε το.οσοι δεν... προσπεραστε το.τα εφε καλα αλλα υπερβολικα οπως παντα σε χολυγουντ παραγωγη,που τα κανουν αστεια.

ο τομ μετριος,η συμπρωταγωνιστρια του αγγουρι,και η Μουμια καλουτσικη,σαν την κριπι βερζιον τις wonder woman,.Οι μαχες και σκηνες δρασης ετσι και ετσι, η προς το πολυ κουραστικες και ανουσιες.

Μαλιστα ειχα διαβασει πως ο τομ επεμενε να αλλαξουν πολλα στο στορι,και μια ανατροπη προς το φιναλε ηταν απαιτηση του.No wonder η ταινια πατωσε στο αμερικανικο box office. ´Δυστηχως ανυπομονουσα για αυτο το εργο,αλλα δεν ηταν ανταξιο της πρωτης κλασσικης ταινιας με τον φρειζερ, και ηθελε στο φιναλε να γινει αλλο ενα μαρβελ στορι.

μονο για μειωμενο εισητηριο ειναι και αν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the Galaxy 2 5.5/10

Guardians of the Galaxy 1 6.5/10

 

Δεν είχα δει κανένα από τα δυο, πριν λίγο καιρό είδα το 2 στο σινεμά, καλό ήταν σε γενικές γραμμές, οκ προφανώς ξέρεις τι βλέπεις και τι περιμένεις, ήταν λίγο μεγάλο σε διάρκεια και κούρασε, επίσης όταν πας σινεμά βλέπεις trailer αυτό μεταφράζετε στο ότι είχα δει όλες τις αστείες σκηνές με αποτέλεσμα να μου φανεί αδιάφορο ως προς το αστείο κομμάτι, σήμερα είδα το πρώτο, σίγουρα είναι καλύτερο, ο γροοτ έλεγε στο πρώτο, στο δεύτερο όχι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Logan

 

EBN50.png

 
Ισως η καλυτερη x-men ταινια. Εξαιτερικη. Μουσικη συναισθημα δραση οπου χρειαζεται και νοηματα με λιγα λογια τα εχει ολα. 9.5/10

 

 
 

Hacksaw Ridge

 
 

X83U4.jpg

 
Αληθινη ταινια ανταξια του στρατιωτη ryan. Σκηνοθεσια mel gibson και καλοι ηθοποιοι ακομα και ο Vince Vaughn παιζει καλα. 8/10

 

 
 

The Fate of the Furious

 
 
3EvpA.jpg
 
Χμ... Κακη δεν ηταν. Ηταν μετρια ομως στην καλυτερη. Πολλα κλισε οι διαλογοι ανυπαρκτοι και επιπεδου πενταχρονου κλασικα οπως μας εχουν συνηθισει τελευταια οι συγκεκριμενες ταινιες. Κατα τα αλλα πολυ καλα εφε φουλ mindless δραση και γενικα παρτε pop corn και απολαυστε. Δεν θα χρειαστει να σκεφτειτε ουτε δευτερολεπτο στην ταινια. 2/10 για την ταινια και 7/10 για την δραση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

They Live

https://www.youtube.com/watch?v=JI8AMRbqY6w

 

Δείτε την γιατί έχετε κοινωνικές ανησυχίες και σας αρέσουν οι ταινίες που είναι βγαλμένες απο την πραγματικότητα.

Αν και παρουσιάζεται ως ταινία επιστημονικής φαντασίας έχει μια δόση πραγματικότητας

 

Μην τη δείτε γιατί δεν σας αρέσουν οι ταινίες επιστημονικής φαντασίας 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...