Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

power rangers

 

6.3 ειχε στο imdb με το ζορι 4 του βαλα

πραγματικα δεν βλεπεται

περιμενα να δω κατι αξιοπρεπες, αλλα ηταν σαπιλα απο τις λιγες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εντάξει power rangers και αξιοπρέπεια είναι δυο έννοιες αντίθετες..μούφα απο τις λίγες συμφωνώ μαζί σου...την ειδα για ενα μιςαωρο με τον ανιψιό και μου πετάει "ρε θείε δεν βάζεις να ξαναδούμε τα τερατάκια με τα ρομπότ"..ε καταλήξαμε να ξαναδούμε το pacific rim..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kong skull island.

Μου άρεσε αρκετά πολύ Καλά cg και το τέλος στα γράμματα αποκαλύπτει τα σχέδια της warner.Γενικά άμα θέλει κανείς να συγκρίνει king kong την παλιά ταινία θα έλεγα ότι η νέα ταινία αν και καμία σχέση με το παλιό

Είναι καλύτερη είχε από όλα δράση συγκίνηση ωραία μυνήματα.Ίσως να είναι λίγο το 6.9/10 άδικο κατ εμέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 Cloverfield Lane (2016)

 

Φανταστικη ταινια.Απο το σεναριο,στην σκηνοθεσια,την μουσικη,και ειδικα τις ερμηνειες.Η ταινια αυτη ηταν το κατι αλλο.Πραγματικα χαιρομαι που ειχα αποφυγει να τσεκαρω για κριτικες και τρεηλερ πριν την δω,επειδη πιστευω οτι θα μου χαλουσε ολη τη διασκεδαση.

Ο Goodman εδωσε μια φανταστικη ερμηνεια,απο τις καλυτερες που εχω δει σε θριλλερ.

Η Winstead ηταν επισης εξαιρετικη.Και εχοντας προσφατα δει τον ρολο της στο Fargο,εχω γινει φαν.Η τελευταια φορα που την ειχα δει ηταν στου Ταραντινο το Death Proof και εκει περα δε προλαβε να δειξει καποια σοβαρη υποκριτικη ικανοτητα.

 

Το τελος της ταινιας ηταν λιγο βιαστικο κατα τη γνωμη μου,αλλα πιστευω ηταν μια ικανοποιητικη κλιμακωση.

 

8,5/10

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 Cloverfield Lane (2016)

 

Φανταστικη ταινια.Απο το σεναριο,στην σκηνοθεσια,την μουσικη,και ειδικα τις ερμηνειες.Η ταινια αυτη ηταν το κατι αλλο.Πραγματικα χαιρομαι που ειχα αποφυγει να τσεκαρω για κριτικες και τρεηλερ πριν την δω,επειδη πιστευω οτι θα μου χαλουσε ολη τη διασκεδαση.

Ο Goodman εδωσε μια φανταστικη ερμηνεια,απο τις καλυτερες που εχω δει σε θριλλερ.

Η Winstead ηταν επισης εξαιρετικη.Και εχοντας προσφατα δει τον ρολο της στο Fargο,εχω γινει φαν.Η τελευταια φορα που την ειχα δει ηταν στου Ταραντινο το Death Proof και εκει περα δε προλαβε να δειξει καποια σοβαρη υποκριτικη ικανοτητα.

 

Το τελος της ταινιας ηταν λιγο βιαστικο κατα τη γνωμη μου,αλλα πιστευω ηταν μια ικανοποιητικη κλιμακωση.

 

8,5/10

 

Συμφωνώ κατά 90% σε αυτό που λες, διαφωνώ για το τέλος. Το τέλος ήταν ακριβώς αυτό που έπρεπε να είναι για να γίνει σύνδεση με την πρώτη ταινία και το πήγαν εξαιρετικά χωρίς να γίνει cheesy. Ηταν η μοναδική σοβαρή οδός που μπορούσε να πάει έτσι ώστε να σε κάνει να γουρλώσεις και τα μάτια. 

 

Είδα επίσης το Resident Evil Vendetta: http://www.imdb.com/title/tt5776208/?ref_=nv_sr_2

 

Μια χαρά καλό σαν το προηγούμενο το damnation και αξίζει η θέαση του από φίλους του Resi. Δεν θα πω πολλά καθώς δεν έχει σημασία. Αν είσαι φίλος του Resi τότε θα το δεις και κατά πάσα πιθανότητα θα το ευχαριστηθείς, αν πάλι όχι τότε το αποφεύγετε εντελώς.

 

Εγώ θα του βάλω άνετα ένα 8/10 γι αυτό που είναι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Baywatch [0.5/5]

 

Ο λόγος που το έργο του Γκόρντον τοποθετείται στις κάτω του μέσου όρου ταινίες είναι το γεγονός ότι το «Baywatch» είναι ακριβώς αυτό που περιμένεις πριν καν το δεις. Μια ξεπερασμένη καλοκαιρινή κωμωδία, χωρίς τις δικές της ιδέες και εντελώς υπερβολικούς χαρακτήρες. Μια ταινία που κανείς δεν χρειάζεται πραγματικά, και που ούτε οπαδοί του πρωτότυπου, ούτε φίλοι πραγματικών κωμωδιών θα απολαύσουν.

 

Wonder Woman [3.5/5]

 

Η ταινία έχει τις απαιτούμενες ποσότητες ανοησίας και δράσης σε συνδυασμό με σπιρτόζικους διαλόγους αποδομένους με άφθονη γοητεία. Η Τζένκινς σκηνοθετεί με άφθονο μπρίο ένα έπος για τον κόσμο των αμαζόνων, χωρίς να κουράζει. Αλλά η «Wonder Woman» δεν είναι μόνο περιπέτεια.

 

The Mummy [1/5]

 

Στην ουσία, τούτη εδώ η «Μούμια», με την πολύ προφανή απόπειρα να προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερο σε κάθε θεατή, δεν είναι τίποτε άλλο από ένα παράδειγμα της αιώνιας αναζήτησης του Χόλιγουντ για την κότα με τα χρυσά αυγά. Θέλω να πιστεύω ότι λογάριαζαν χωρίς τον ξενοδόχο, αφού αυτές οι προχειρότητες δεν δικαιολογούνται πλέον.

 

Transformers: The Last Knight [0.5/5]

 

Το franchise συνεχίζει να μας προσφέρει ακριβώς όλα όσα έχουμε συνηθίσει εδώ και χρόνια. Το μόνο που αλλάζει είναι τα ρομπότ. Την τελευταία φορά ήταν δεινόσαυροι. Αυτή τη φορά είναι ιππότες και δράκοι. Όσοι επιθυμούν και τους αρέσει, να πάνε να το δουν. Όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι τα Transformers εισπρακτικά συνεχίζουν να τα καταφέρνουν περίφημα. Και για όσο χρόνο θα αρμέγουν τα λεφτά του κοινού, θα συνεχίζουν να υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheHomesman

 

 

Πολύ καλή ταινία, δημιούργημα του Tommy Lee Jones ο οποίος και πρωταγωνιστεί.

 

Ένα κοινωνικό road trip western με πολύ καλές ερμηνείες που πραγματικά σε αφήνει με την περιέργεια να το δεις μέχρι το τέλος. Απρόσμενο για western το story. Η μεταφορά τριών τρελών γυναικών σε ένα ασφαλές περιβάλλον.

 

Ξεκινά αργά ίσως και υποτονικά, αλλά οι ερμηνείες της Hillary swank και Jones αλλά και το καλό σενάριο, σε κερδίζει. Η σκληρότητα της Άγριας δύσης και των ανθρώπων της σε όλο της το μεγαλείο.

 

8/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κατά 90% σε αυτό που λες, διαφωνώ για το τέλος. Το τέλος ήταν ακριβώς αυτό που έπρεπε να είναι για να γίνει σύνδεση με την πρώτη ταινία και το πήγαν εξαιρετικά χωρίς να γίνει cheesy. Ηταν η μοναδική σοβαρή οδός που μπορούσε να πάει έτσι ώστε να σε κάνει να γουρλώσεις και τα μάτια. 

 

Είδα επίσης το Resident Evil Vendetta: http://www.imdb.com/title/tt5776208/?ref_=nv_sr_2

 

Μια χαρά καλό σαν το προηγούμενο το damnation και αξίζει η θέαση του από φίλους του Resi. Δεν θα πω πολλά καθώς δεν έχει σημασία. Αν είσαι φίλος του Resi τότε θα το δεις και κατά πάσα πιθανότητα θα το ευχαριστηθείς, αν πάλι όχι τότε το αποφεύγετε εντελώς.

 

Εγώ θα του βάλω άνετα ένα 8/10 γι αυτό που είναι.

 

Επεοδη μαρεσε καο μενα το c10, ποια ειναι η πεωτη να την δω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kong skull island.

Μου άρεσε αρκετά πολύ Καλά cg και το τέλος στα γράμματα αποκαλύπτει τα σχέδια της warner.Γενικά άμα θέλει κανείς να συγκρίνει king kong την παλιά ταινία θα έλεγα ότι η νέα ταινία αν και καμία σχέση με το παλιό

Είναι καλύτερη είχε από όλα δράση συγκίνηση ωραία μυνήματα.Ίσως να είναι λίγο το 6.9/10 άδικο κατ εμέ.

 

Διαφωνώ κάθετα, οι προηγούμενες ταινίες ήταν πολυ καλύτερες.

Στην τωρινή ταινία εχουν εστιασει στη βιντεογκειμιστικη πλευρα του θεματος κι ολη η υποθεση ήταν τα ωραία και εντυπωσιακά γραφικά. Να προσθέσω εδώ και τις πολλες χοντροκομμενες βλακειες στο σχεδιασμό των τερατων κλπ που κατερριπταν στοιχειώδεις νόμους βαρυτητας, κινησης κτλ.

 

Η αποψη μου ειναι οτι τετοιες ταινίες ειναι αριστουργήματα οταν δινουν την ανθρώπινη σύγκρουση με το υπερφυσικο, τον αρχεγονο τρομο των ερπετων τεράτων, την εξερευνηση του αγνωστου και απροσμενου κτλ. Οταν δλδ μας δειχνουν πόσο πιο μικροι και αδυνατοι ηταν οι ανθρωποι των δορατων, πριν κυριαρχήσουν ολοκληρωτικα στον πλανητη.

 

Παντως, ναι έχει πολλη πλάκα σαν ταινια δράσης, αλλά μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baywatch [0.5/5]

 

Ο λόγος που το έργο του Γκόρντον τοποθετείται στις κάτω του μέσου όρου ταινίες είναι το γεγονός ότι το «Baywatch» είναι ακριβώς αυτό που περιμένεις πριν καν το δεις. Μια ξεπερασμένη καλοκαιρινή κωμωδία, χωρίς τις δικές της ιδέες και εντελώς υπερβολικούς χαρακτήρες. Μια ταινία που κανείς δεν χρειάζεται πραγματικά, και που ούτε οπαδοί του πρωτότυπου, ούτε φίλοι πραγματικών κωμωδιών θα απολαύσουν.

 

Wonder Woman [3.5/5]

 

Η ταινία έχει τις απαιτούμενες ποσότητες ανοησίας και δράσης σε συνδυασμό με σπιρτόζικους διαλόγους αποδομένους με άφθονη γοητεία. Η Τζένκινς σκηνοθετεί με άφθονο μπρίο ένα έπος για τον κόσμο των αμαζόνων, χωρίς να κουράζει. Αλλά η «Wonder Woman» δεν είναι μόνο περιπέτεια.

 

The Mummy [1/5]

 

Στην ουσία, τούτη εδώ η «Μούμια», με την πολύ προφανή απόπειρα να προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερο σε κάθε θεατή, δεν είναι τίποτε άλλο από ένα παράδειγμα της αιώνιας αναζήτησης του Χόλιγουντ για την κότα με τα χρυσά αυγά. Θέλω να πιστεύω ότι λογάριαζαν χωρίς τον ξενοδόχο, αφού αυτές οι προχειρότητες δεν δικαιολογούνται πλέον.

 

Transformers: The Last Knight [0.5/5]

 

Το franchise συνεχίζει να μας προσφέρει ακριβώς όλα όσα έχουμε συνηθίσει εδώ και χρόνια. Το μόνο που αλλάζει είναι τα ρομπότ. Την τελευταία φορά ήταν δεινόσαυροι. Αυτή τη φορά είναι ιππότες και δράκοι. Όσοι επιθυμούν και τους αρέσει, να πάνε να το δουν. Όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι τα Transformers εισπρακτικά συνεχίζουν να τα καταφέρνουν περίφημα. Και για όσο χρόνο θα αρμέγουν τα λεφτά του κοινού, θα συνεχίζουν να υπάρχουν.

 

Διαφωνώ με την κριτική σου φίλε μου, όταν πηγαίνεις να δεις ένα έργο πρέπει να ξέρεις τι να περιμένεις και τι πας να δεις. Η WW για αυτό που προσφέρει είναι πολύ καλή ταινία, και επίσης είναι η καλύτερη της DC ως τώρα. Επίσης είναι αξιέπαινο πως η σκηνοθέτης είναι γυναίκα, υπερσπάνιο για το holywood, και κατάφερε να αποδώσει έναν super hero τόσο καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι τα Transformers εισπρακτικά συνεχίζουν να τα καταφέρνουν περίφημα. Και για όσο χρόνο θα αρμέγουν τα λεφτά του κοινού, θα συνεχίζουν να υπάρχουν.

Μάλλον δεν είδες πως τα έχει πάει η τελευταία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεοδη μαρεσε καο μενα το c10, ποια ειναι η πεωτη να την δω;

 

Cloverfield 

http://www.imdb.com/title/tt1060277/reference

Συμφωνώ κατά 90% σε αυτό που λες, διαφωνώ για το τέλος. Το τέλος ήταν ακριβώς αυτό που έπρεπε να είναι για να γίνει σύνδεση με την πρώτη ταινία και το πήγαν εξαιρετικά χωρίς να γίνει cheesy. Ηταν η μοναδική σοβαρή οδός που μπορούσε να πάει έτσι ώστε να σε κάνει να γουρλώσεις και τα μάτια. 

 

Είδα επίσης το Resident Evil Vendetta: http://www.imdb.com/title/tt5776208/?ref_=nv_sr_2

 

Μια χαρά καλό σαν το προηγούμενο το damnation και αξίζει η θέαση του από φίλους του Resi. Δεν θα πω πολλά καθώς δεν έχει σημασία. Αν είσαι φίλος του Resi τότε θα το δεις και κατά πάσα πιθανότητα θα το ευχαριστηθείς, αν πάλι όχι τότε το αποφεύγετε εντελώς.

 

Εγώ θα του βάλω άνετα ένα 8/10 γι αυτό που είναι.

 

αυτα τα animated Resident Evil λενε τιποτα; ειχα δε παλιοτερα το Resident Evil: Degeneration, το οποιο ηταν αθλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μάλλον δεν είδες πως τα έχει πάει η τελευταία...

 

Εγώ βλέπω ότι μια χαρά τα πάει. Η ταινίες αυτές κοστίζουν κάπου 220 εκ. και έχουν βγάλει (με τη σειρά που βγήκαν) 709 εκ., 836 εκ., 1123 εκ., 1104 εκ. και η τελευταία είναι ήδη στα 267 εκ.

 

ΟΚ, έκανε χειρότερο άνοιγμα και αυτό σημαίνει ότι λογικά δε θα φτάσει τις προηγούμενες, αλλά σίγουρα δεν κινδυνεύουν να χάσουν λεφτά, οπότε θα συνεχίσουν να τις κάνουν. Τη μέρα που θα βγάλουν στο σύνολο (όχι στο άνοιγμα) κοντά στα 250-300 θα αρχίσουν να ανησυχούν για το αν πρέπει να κάνουν την επόμενη. Είναι ακόμη μακριά αυτή η μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...