Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hachiko

Αγαπάω πολύ τα σκυλιά, αλλά βρήκα τη ταινία κάπως βαρετή για να πω την αλήθεια... Δε λέω ότι η ιστορία δεν είναι ενδιαφέρουσα και συγκινητική, απλά δεν είναι απαραίτητα και για 90λεπτη ταινία. Είναι σα να πήραν μια από αυτές τις 5λεπτες (ασιατικές συνήθως) συγκινητικές ιστορίες-διαφημίσεις με τη χαρακτηριστική δραματική μουσική υπόκρουση πιάνου που είναι δημοφιλείς στα social media και να την τράβηξαν σε διάρκεια όσο δε πάει...

(Βασικά μάλλον απλά δεν είναι για "κοτζάμ γαϊδάρους" σα κι εμένα, αλλά για παιδιά. :Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 0/10 δεν ειναι βαθμολογια φιλε μου.

Μην σχολιάζεις συνέχεια τα γραφόμενα  των άλλων φιλε μου γίνεσαι επαναλαμβανόμενος και κουραστικός βρες αλλον τρόπο να ασχολούνται  μαζι σου αν τόσο πολύ το θες

 

Υπερβολικός τουλαχιστον :P

Μαργαριτονι αλήθεια τι ήταν αυτο ρε συ ?

μηδέν σενάριο μηδέν σκηνοθεσία,  όλα μηδέν !

ένας σπαστικος μπόμπιρας μονο σε ολο το εργο,  κουραστικό και βαρετό οσο δεν παει,  αλήθεια δεν μου άρεσε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Last Witch Hanter

 

Μια χαρα κωμωδια!!!Εριξα τρελλο γελιο!!! (Καλα ο Κεην δεν διαβασε το σεναριο??)

 

2/10

 

Macbeth

 

Την ειδα και αυτη οπως ολες τις ταινιες που βλεπω χωρις υποτιτλους,και ο λυρικος λογος του Σαιξπηρ με δυσκολεψε αρκετα!!Βγαζεις φυσικα νοημα αλλα θελει προσοχη.

Εικαστικα η ταινια ειναι αψογη....σκηνοθεσια και φωτογραφια ιδιαιτερες....σε βαοζυν στο κλιμα του εργου.

Ερμηνευτικα το ζευγος Μακμπεθ κραταει πανω του ολο το εργο και το κανει ιδανικα (καθολου περιεργο μιας και οι 2 ειναι υψηλης ποιοτητας ερμηνευτες)

Γενικα....μια ομορφη εμπειρια θεασης.

 

7,5/10

 

Legend

 

Aκομα μια one man show ταινια!Κομμενη και ραμμενη πανω στον πρωταγωνιστη της που εχει δωσει τα διαπιστευτηρια του ερμηνευτικα.

Δεν υπαρχουν πολλα που μπορει να τονισει κανεις.

Δεν θα δει κατι που δεν εχει ξαναδει και σιγουρα δεν θα τον στιγματισει.

Ειμαι ομως μια εντιμη ταινια εποχης....που σε βαζει στο κλιμα του γκανγκστερικου Λονδινου.

 

6/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σχολιάζεις συνέχεια τα γραφόμενα των άλλων φιλε μου γίνεσαι επαναλαμβανόμενος και κουραστικός βρες αλλον τρόπο να ασχολούνται μαζι σου αν τόσο πολύ το θες

 

Μαργαριτονι αλήθεια τι ήταν αυτο ρε συ ?

μηδέν σενάριο μηδέν σκηνοθεσία, όλα μηδέν !

ένας σπαστικος μπόμπιρας μονο σε ολο το εργο, κουραστικό και βαρετό οσο δεν παει, αλήθεια δεν μου άρεσε καθόλου.

Κοιτα εξαρταται και με τι προοπτικές πας να το δεις! Εγω φοβομουν μην ειναι καμια μαλακια, αλλα ενταξει σα θριλερακι ειχε μια καλη δομή. Δε περιμενα καμια ιδιαίτερη σκηνοθεσία ή ερμηνείες.

 

Αλλα γιατι μηδεν σεναριο ρε συ; Υπηρχε ενα θεμα στη ταινια και μου αρεσε που

 

τελικα υπηρχε ανατροπη και δεν ηταν θεμα φαντασμάτων. Καποιοι γονεις ειχαν εναν τρελο γιο που τον έκρυβαν ολα αυτα τα χρονια ενω περιμεναμε απλα μια κουκλα δαιμονισμένη που θα τους σκότωνε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We're Still Here

 

Φοβερό θρίλερ, να το δείτε...NOT!

3/10 και delete.

 

 

Starship Troopers Invasion (animation)

 

Αυτό ήταν καλό τελικά! Ντάξει όχι φυσικά σαν το αγαπημένο μου Starship Troopers, αλλά έγινε καλή δουλειά. Είχε μάλλον λίγο παραπάνω γυμνό απ'αυτό που θα περίμενα. Και επιστροφή των γνωστών παλιών χαρακτήρων, το χάρηκα.

 

7/10, μακάρι να είχε κρατήσει παραπάνω, να έδειχνε κι άλλες αποστολές και μάχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...