Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα το the walk 2015 

 

δεν ηταν ασχημη αν και σε καποια κομματια της αρκετα αργη (εκανα skip προς το τελος καποια αποσπασματα ) .

ειχε ωραιες εικονες και γωνιες ληψης , γενικα το τραβηγμα ηταν καλο (εκτος απο την διαρκεια ) .

 

ειναι η ιστορια ενος σχοινοβατη που ηθελε ολη η παρασταση να ειναι δικη του , ο οποιος εψαχνε που να στερεωσει το σχοινι του για να διασχιζει τα κενα , απωτερος στοχος να διασχισει το κενο αναμεσα στους διδυμους πυργους ( που πεσαν -wtc- ) .

Η ταινια διαδραματιζεται  στην εποχη που  ολοκληρωνοταν η κατασκευη τους  .

 

ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου προκαλεσε δεος το υψος του τραβηγματος (οπως εχω νιωσει σε αλλες ταινιες που εχουν στοιχεια ιλιγγου  ) ενω γενικα η ταινια ηταν αρκετα δυνατη στην χρηση της καμερας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Lives Of Others

 

547_The-Lives-of-Others:37593.jpg

 

http://m.imdb.com/title/tt0405094

 

Ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογραφου. Απορώ πως δεν την είχα δει τόσα χρόνια. 10/10 για αυτό το αριστούργημα της έβδομης τέχνης...

ΤΑΙΝΙΑΡΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: CrimsonPeak

 

 

Η καινουρια σκηνοθετικη δουλεια του Guillermo Del Toro sto γνωριμο υφος του και αλλη μια ιδιαιτερη ταινια μετα το εξαιρετικο Pan's labyrinth ,εδω υπογραφει και το σεναριο .

Σκηνικα ,κοστουμια σε κορυφαιο επιπεδο , εχει ενα ενδιαφερον εικαστικα λογω της γοτθικης ατμοσφαιρας  που κατακλυζει την οθονη αλλα κινηματογραφικα  δεν φτανει σε καμια περιπτωση τον Λαβυρινθο .

 

6.9 για την πολυ καλη δουλεια του σκηνογραφου,ενδυματολογου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως αλλα οχι για 10 .

σίγουρα , αλλά αποτελεί θαυμάσια ιστορία και εξαιρετική έμπνευση.  

δεκάρι ακόμα να βρω ταινία , εκτός από μερικές που απλώς μου μίλησε ο αρχικώς ενθουσιασμός. μετά από μέρες όταν συνειδητοποίησα καλλίτερα τη θέαση εκλογικεύεται περισσότερο ο βαθμός.  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα. Δε με κούρασε τόσο γιατί ασχολιόμουν με άλλα πράγματα παράλληλα. Είχε και καμμιά περίεργη φάση και γελούσα, αλλά αδιάφορη για τα γούστα μου.

 

Μάλλον δε με πιάνει το χιούμορ του Seth. Δεν έχω δει πολλές ταινίες του, γιατί από 1-2 δε με κέρδισε. Νομίζω αυτή ήταν και η ταφόπλακα.

 

Δες και αυτή : http://www.imdb.com/title/tt1245492/?ref_=nm_flmg_act_26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Του προτείνεις μια ακόμα χειρότερη ταινία του Σεθ Ρότζεν, Ρόγκεν πως διάολο προφέρεται... Δε σώζεται με αυτή. :Ρ

Εμένα μου άρεσαν πάντως τα Knocked Up, Pineapple Express, 50/50 και Funny People.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του προτείνεις μια ακόμα χειρότερη ταινία του Σεθ Ρότζεν, Ρόγκεν πως διάολο προφέρεται... Δε σώζεται με αυτή. :Ρ

Εμένα μου άρεσαν πάντως τα Knocked Up, Pineapple Express, 50/50 και Funny People.

Το funny people βλεπετε γιατι παιζει ο adam sadler. Θεωρω πως τους seth και τον jonah Hill (αναφερω κ αυτον μιας κ παιζει κ αυτος στο funny people) προσπαθουν με το ζορι να τους κανουν κωμικους  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Lives Of Others

 

547_The-Lives-of-Others:37593.jpg

 

http://m.imdb.com/title/tt0405094

 

Ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογραφου. Απορώ πως δεν την είχα δει τόσα χρόνια. 10/10 για αυτό το αριστούργημα της έβδομης τέχνης...

Καλά κόψε κάτι. Ούτε αριστούργημα την λες και σίγουρα δεν είναι σταθμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το the walk 2015 

 

 

 

ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου προκαλεσε δεος το υψος του τραβηγματος (οπως εχω νιωσει σε αλλες ταινιες που εχουν στοιχεια ιλιγγου  ) ενω γενικα η ταινια ηταν αρκετα δυνατη στην χρηση της καμερας .

 

Eμενα παντως ηταν η μονη ταινια (ever) που μου προκαλεσε ενα τετοιο δεος  ,ισως γιατι ηξερα οτι ηταν αληθινη ιστορια (χωρις να ξερω το τελος) και γιατι αντιπαθω τα υψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρως... τρελό και απόρρητο

 

Κωμωδίες γενικότερα δεν βλεπω , δεν μου πολύ αρέσει το είδος  , όμως με αυτήν εδω έκλασα στο γέλιο!

εξαιρετικά έξυπνο  ~για τα γούστα μου~ χιούμορ και επίσης κάθε φορά που την βλέπεις θα γελάς με σκηνές που σου είχαν ξεφύγει , που δεν τις είχες πιάσει με την πρώτη !

6/10

(9/10 για το είδος της)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι ταινίες είναι δίκοπο μαχαίρι. Ή θα ξεκινήσει να γελάς από την αρχή και δε θα σταματήσεις μέχρι το τέλος ή θα κοιτάς όλο απορία σε φάση "τώρα αστεία είναι αυτά;"

 

Εγώ ανήκω στην πρώτη κατηγορία και το Top Secret! όπως και το Airplane! είναι σαφώς μέσα στις καλύτερες του είδους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CREED , πραγματικα δεν καταλαβα πως περασαν οι 2,5 ωρες τα εχει όλα μεσα δραμα δραση κωμικο στοιχειο ο σλυ πολύ καλος μακαρι να παρει το αγαλαματακι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπόιλερλες :-)

 

ειδα το "μεσονυχτη" που παραπεμπει λιγο ποιητηκα στην ελληνικα αποδοση " αγρυπνος" , η καλυτερα να το πω με το ονομα που του εδωσε ο δημιουργος του , the machinist 2004   (της τρελας;  ) 

 

μια ταινια αβυσσος που μονο αν την δει καποιος ολοκληρη θα μπορει να εκφερει αποψη , και αυτη η παρατηρηση μου γιατι , μαλον την ειχα δει και παλιοτερα αλλα καπου βαρεθηκα και δεν εφτασα στην κλιμακωση που ολα ενωνονται δινοντας μια πολυ καλη παρασταση αυτου που θελει να αποδωσει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το funny people βλεπετε γιατι παιζει ο adam sadler.

 

o adam sadler ειναι κατι σαν το aids των ηθοποιων

οταν τον βλεπεις σε ταινια είτε θες να πεθάνεις είτε να φας το πρόσωπό σου ενώ ταυτόχρονα πριονίζεις τα άκρα σου

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...