Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολουθούν σχεδόν το ίδιο μοτίβο […]

 

 

Από αυτά που έγραψα αυτήν την βλακεία κατάλαβες;

Απο αυτό που εγραψες κατάλαβα οτι δεν ξέρεις τι βλέπεις.

Απο το επόμενο, οτι δεν ξέρεις τι ποσταρεις.

So, πίσω στα blockbuster σου μιας και ταινίες σαν το infernal affairs θα σου φανούν σαν 'bad cuts'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο αυτό που εγραψες κατάλαβα οτι δεν ξέρεις τι βλέπεις.

Απο το επόμενο, οτι δεν ξέρεις τι ποσταρεις.

So, πίσω στα blockbuster σου μιας και ταινίες σαν το infernal affairs θα σου φανούν σαν 'bad cuts'.

Χαμένος χρόνος η περίπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Homem do Futuro[The Man From The Future]

220px-Man_from_the_Future.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2027178/?ref_=fn_al_tt_1

Ενα διαμαντακι που δεν ειναι καθολου γνωστο στους περισσοτερους.Ασχολειται με το ταξιδι στον χρονο και το καταφερνει αψογα αυτο που θελει να δειξει.Ο βασικος ηθοποιος ειναι ο πρωταγωνιστης που παιζει στο Narcos και ειναι εξαιρετικος και εδω.Δειτε την αρκετες σαβουρες του Hollywood βλεπουμε και χανονται αρκετα διαμαντα αναμεσα τους. 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες αρχιζει να κουραζει?

 

τεσπα, μακαρι να εβγαιναν περισσοτερες ταινιες σαν το i saw the devil ή το the man from nowhere...το τελευταιο καλο που ειδα ηταν το Hwayi, εχω καιρο να δω κανα καλο κορεατικο

Φιλε ευχαριστω για την ταινιαρα !!!!!!!!!

Αλλη μια πολυ καλη Κορεατικη ταινια δρασης(κ λιγο δραμα η συγκεκριμενη)..Στην αρχη ξεκιναει καπως αργα κ ψιλοβαρετα αλλα εξελισσεται σιγα σιγα σε ταινια που σε κραταει μεχρι το τελος εχοντας πολυ καλες σκηνες με βια/πιστολιδη/ξυλο/αιμα/μαχαιρια κ μια ομορφη σχεση αναμεσα στον πρωταγωνιστη κ στην μικρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ευχαριστω για την ταινιαρα !!!!!!!!!

Αλλη μια πολυ καλη Κορεατικη ταινια δρασης(κ λιγο δραμα η συγκεκριμενη)..Στην αρχη ξεκιναει καπως αργα κ ψιλοβαρετα αλλα εξελισσεται σιγα σιγα σε ταινια που σε κραταει μεχρι το τελος εχοντας πολυ καλες σκηνες με βια/πιστολιδη/ξυλο/αιμα/μαχαιρια κ μια ομορφη σχεση αναμεσα στον πρωταγωνιστη κ στην μικρη..

Βάλε στο πρόγραμμα αν δεν τις έχεις δει: The Chaser (2008), Memories of Murder (2003), Mother (2009), New World (2013), A Bittersweet Life (2005), The Yellow Sea (2010), A Dirty Carnival (2006) όλες σε πολύ υψηλό επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες κορεατικες ταινιες

 

η τριλογια του παρκ

old boy, sympathy for mr vengeance, sympathy for lady vengeance

εχει μερικες καλες ακομα, οπως το i m a cyborg but that's ok, jsa, αλλα οχι στο επιπεδο των παραπανω

 

του kim jee woon

i saw the devil 

εχει μερικες καλες ακομα, το καουμποικο the good the bad and the weird, bittersweet life και το tale of two sisters που για καποιον ανεξηγητο λογο δεν εχω καταφερει να το δω ακομα

 

του Jang joon hwan

save the green planet, πολυ τρελη ταινια, απο τις αγαπημενες μου

καλο και το hwayi, αυτος ο τυπας επρεπε να κανει περισσοτερες ταινιες...

 

του Park cheol hie

no mercy for the rude, μια πολυ αδικα υποτιμημενη ταινια, στα θριλερογκαγκστερικα κορεατικα

 

 

του jeong beom lee

the man from nowhere

δεν εχω δει κατι αλλο απο αυτον

 

 

του joon ho bong

the host, πολυ καλο monster movie

καλες επισης memories of a murder, mother

 

του kim ki duk

3-iron, η αγαπημενη μου ταινια απο αυτον. απο κοντα και το spring,summer, fall...

εχει και αλλες καλες, αν σου αρεσει το υφος του.

 

του na hong jin

the chaser

αρκετα καλο και το yellow sea

 

 

του kwak jae yong

my sassy girl, τρελο love story

 

 

του kang jae youn

brotherhood of war, πολεμικο δραμα

 

 

εχω πολλες ασιατικες να καθονται στο  σκληρο, γιατι ειδα αρκετες μετριες και με πηρε απο κατω...παντως οι παραπανω ειναι μια καλη εισαγωγη στο κορεατικο σινεμα...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μία πολύ καλή είναι The Admiral.

Αρκετά καλή, σε κρατάει σε αγωνία σχετικά με το τι θα γίνει στην τελική μαχή και εκεί τελικά εστιάζει η ταινία. Αξίζει 2 ωρίτσες, όπως και οι περισσότερες κορεάτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το tale of two sisters που για καποιον ανεξηγητο λογο δεν εχω καταφερει να το δω ακομα

 

 

Χα, λιγο πολυ ολοι (με εξαιρεση πιθανοτατα τον Viper) μας δεν εχουμε δει καποιες ταινιαρες για καποιο λογο.

 

Οπως το ειχα γραψει τις προαλλες, ειναι ταινιαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες κορεατικες ταινιες

 

η τριλογια του παρκ

old boy, sympathy for mr vengeance, sympathy for lady vengeance

εχει μερικες καλες ακομα, οπως το i m a cyborg but that's ok, jsa, αλλα οχι στο επιπεδο των παραπανω

 

του kim jee woon

i saw the devil 

εχει μερικες καλες ακομα, το καουμποικο the good the bad and the weird, bittersweet life και το tale of two sisters που για καποιον ανεξηγητο λογο δεν εχω καταφερει να το δω ακομα

 

του Jang joon hwan

save the green planet, πολυ τρελη ταινια, απο τις αγαπημενες μου

καλο και το hwayi, αυτος ο τυπας επρεπε να κανει περισσοτερες ταινιες...

 

του Park cheol hie

no mercy for the rude, μια πολυ αδικα υποτιμημενη ταινια, στα θριλερογκαγκστερικα κορεατικα

 

 

του jeong beom lee

the man from nowhere

δεν εχω δει κατι αλλο απο αυτον

 

 

του joon ho bong

the host, πολυ καλο monster movie

καλες επισης memories of a murder, mother

 

του kim ki duk

3-iron, η αγαπημενη μου ταινια απο αυτον. απο κοντα και το spring,summer, fall...

εχει και αλλες καλες, αν σου αρεσει το υφος του.

 

του na hong jin

the chaser

αρκετα καλο και το yellow sea

 

 

του kwak jae yong

my sassy girl, τρελο love story

 

 

του kang jae youn

brotherhood of war, πολεμικο δραμα

 

 

εχω πολλες ασιατικες να καθονται στο  σκληρο, γιατι ειδα αρκετες μετριες και με πηρε απο κατω...παντως οι παραπανω ειναι μια καλη εισαγωγη στο κορεατικο σινεμα...

 

Kαλη επιλογη, βαλε και το αλλο Νο Mercy, το Castaway on the moon και - για horror fans - το Haze.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη επιλογη, βαλε και το αλλο Νο Mercy, το Castaway on the moon και - για horror fans - το Haze.

 

Να προσθεσω και το http://www.imdb.com/title/tt0296042/reference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...