Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες βράδυ ξανά το Melancholia του Lars von Trier.

Και το λάτρεψα αυτή τη φορά, πιο πολύ από ποτέ. Ένιωσα κάθε σκηνή, κάθε αντίδραση των χαρακτήρων. Απ'την αρχή μέχρι το τέλος ένιωθα ένα σφίξιμο στην καρδιά και το στομάχι δεμένο κόμπο.

 

Δεν θυμάμαι πόσο την είχα βαθμολογήσει την πρώτη φορά που την είδα.

Τώρα πια όμως βάζω 10/10.

Είναι ποίηση, ένα άσμα για την θλίψη, για την κατάθλιψη, για την μελαγχολία and everything in between. Δεν είναι για να την δει κάποιος που είναι σε φάση να σαχλαμαρίσει. Και γι'αυτό μάλλον υπάρχουν κριτικές ή του ύψους ή του βάθους.

Είσαι λίγο υπερβολικός ή μου φαίνεται? Το λέω εντελώς φιλικά.Έτυχε και την είδα πρόσφατα,όπως έχω δει και το νυμφομανιακ αλλά και τον αντίχριστο του ίδιου σκηνοθέτη.

Μάλλον αυτές οι ταινίες δεν είναι για εμένα.Είναι πολύ κουραστικές.Γούστα είναι αυτά :)

Tarantino θα ήθελα να τον πνίξω με φιλμ ταινίας του :P

χχαχαχαχα.

Εντάξει τώρα καταλαβαίνω γιατί έβαλες 10 στο melancolia :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες το βράδυ το And Justice For All. Με το 7,4 του imdb δεν συμφωνώ με τίποτα, ένα 5αράκι όμως μπορώ να το βάλω. Είναι μια ταινία που έχει παλιώσει με άσχημο τρόπο. Μεγάλο μείον η μουσική της, που κάθε φορά που παίζει νιώθεις τον οργανισμό σου να ξενερώνει απίστευτα και ξαφνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι λίγο υπερβολικός ή μου φαίνεται? Το λέω εντελώς φιλικά.Έτυχε και την είδα πρόσφατα,όπως έχω δει και το νυμφομανιακ αλλά και τον αντίχριστο του ίδιου σκηνοθέτη.

Μάλλον αυτές οι ταινίες δεν είναι για εμένα.Είναι πολύ κουραστικές.Γούστα είναι αυτά :)

χχαχαχαχα.

Εντάξει τώρα καταλαβαίνω γιατί έβαλες 10 στο melancolia :)

 

Ναι, είμαι υπερβολικός όταν κάτι μιλάει στην ψυχή μου. Τί να κάνουμε τώρα;

10/10 λοιπόν, δεν το αλλάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι φάση αυτό με τα μηνύματα; Το έχω παρατηρήσει αυτό σαν σχόλιο. Γιατί κάποιος να θέλει να ανεβάσει τα μηνύματά του; Κερδίζει τίποτα;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cabin fever 2016

 

Παρόλο που ειναι ο eli Roth μεςα, η ταινια εχει κάποια λάθη, κλισέ και κάποια πραγματα που δεν βγάζουν νόημα. Ακομα και η full frontal μελαχρινή δεν την σώζει αυτη την ταινια.

 

Nina forever

 

Εχει μια ιδιαίτερη τρέλα που μπορεις να την πεις ρομαντική. Δεν ειναι 'κακή' ταινια αλλα ειναι καπως disturbing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν γίνεται όλοι οι σκηνοθέτες ν'αρέσουν σε όλους.

Ο Trier είναι απ'τους αγαπημένους μου, όσες ταινίες του έχω δει μου 'μιλάνε' αμέσως. Αντιθέτως δεν αντέχω Tarantino και Lynch [μόνο το Elephant Man μ'άρεσε].

 

Και Tarantino και Lars von Trier και Lynch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Room 2015

 

Παρα πολυ καλο και ο μικρος εκλεψε την παρασταση. Καποιες σκηνες ειναι μαυρισμα ψυχης.

Πράγματι πολύ ιδιαίτερη ταινία. Έντονα ψυχολογικά φορτισμένο που σε κάνει να αδημονείς για τη λύτρωση. Ίσως να "τραβάει" λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε προς το τέλος με κίνδυνο να κουράσει αρκετούς θεατές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cinema paradiso(1988) μια κλασιική ταινία του ιταλικου κιν/φου. τη συστηνω ανεπιφύλαχτα!

http://www.imdb.com/title/tt0095765/

 την ειχα δει στο σινεμα οταν βγηκε το 89 και στο τελος πλανταξα στο κλαμα.μονο και μονο με αυτη τη μουσικη υποκρουση που εχει πως να μη σε παιρνουν τα ζουμια.η τελευταια ταινια που εριξα ποταμι απο νερα δηλ δακρυα ηταν το χατσικο...το καημενο το σκυλακι...

Ενταξει οτι και να πεις για αυτο το εργο ειναι λιγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...