Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ταινία αξίζει να την δείτε. Δείτε την με το δεξί ημισφαίριο του εγκεφάλου σας. Θα πλημμηρίσετε από εικόνες. Υπέροχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε συ Φώτη θα μας κάνεις να δούμε ινδική ταινία??

Το ξαναλέω.. ΙΝΔΙΚΗ ????

Τα ίδια γούστα έχουμε δεν θυμάμαι να έχω αντέξει περισσότερο από 5λεπτά τους Ινδούς Ξανθοπουλους και Μάρθα βούρτση, αλλά με αυτά που έγραφες ότι ανυπομονείς κτλ θα κάνω μια απόπειρα..

σκεψου το γτ και εγω εκανα το λαθος και την ειδα πριν λιγο καιρο...Αν εισαι φαν του σουπερ μαν στα αλματα να το δεις!Πραγματικα με το ζορι την ειδα 1 ωρα το εβγαλα και αμεσως στο καλαθι...Γουστα ειναι αυτα βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα προχθές το Repulsion. 7/10 από εμένα. Αν είναι βράδυ και είστε και σε περίεργο mood, σας το προτείνω.

 

Αποφύγετε το Secret in Their Eyes που είδα χθες, δεν αξίζει τον χρόνο σας. Προσπαθεί με νύχια και με δόντια να το κρατήσει ο Chiwetel Ejiofor σε ένα επίπεδο, αλλά μπα, δύσκολο. Με μια Julia Roberts που δεν θα έπειθε ούτε κομοδίνο πως είναι πράκτορας, δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και ενα The secret in their eyes του 2009   (η διαφορα ειναι στο -the-  theν το εχω δει )

 

με Julia Roberts τι να περιμενει κανεις να δει ; 

εχουν περασει και 25 χρονια απο τοτε που ηταν νεα και ωραια και γεμιζε την οθονη με αυτα (με  ηθοποιια δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποια σχεση ,κατι σαν την bullock  ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες εβδομαδες με αφορμη την νεα ταινια των αδελφων Κοεν,αποφασισα να δω οσες ταινιες εχουν στο ιστορικο τους οι διασημοι σκηνοθετες και συγγραφεις.Ως τωρα βεβαια εχω δει μονο τις διασημοτερες,αλλα θα εμπλουτισω την λιστα σε βαθος χρονου.

Εκανα μια καταταξη απο την χειροτερη στην καλυτερη ταινια τους που εχω δει ως τωρα.(κατα τη γνωμη μου φυσικα).

 

True Grit(6)

Inside Llewyn Davis(6)

Oh Brother Where Art Thou?(6.5)

Burn After Reading(6.8)

Fargo(7)

Arizona Junior(7.5)

A Serious Man(8)

No Country for Old Men(9)

The Big Lebowski(9.5)

 

Σιγουρα πρεπει να ξαναδω τις περισσοτερες απο αυτες τις ταινιες.

Παιδια εσεις πως θα διαμορφωνατε την καταταξη??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grave Of The Fireflies[Hotaru no haka]

 

oP0OG.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0095327/?ref_=nv_sr_1

 

Με μια λεξη Αριστουργημα.Ευκολα το καλυτερο animation που εχει βγει.Τοσο αληθινο και σκληρο με το πως ειναι η πραγματικοτητα.Η ταινια πιστευω θα κανει ακομα και τον πιο αναισθητο να ριξει ενα δακρυ προς το τελος της.Να την δειτε ολοι. 10/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Link.png Site: Bahubali:The beginning

 

 

 .Η  30 λεπτης διαρκειας σκηνη της μαχης στο τελος της ταινιας ειναι επιπεδου Lord of the rings .

 

 

Υπάρχει online και είπα κάτσε... δε μπορεί... και ναι όντως δε μπορεί. Ούτε καν Hobbit (που ήταν ψιλοχάλια οι μάχες και το cgi) πόσο μάλλον Lord of the Rings...

 

Να μην πω το γέλιο που έριξα με τους δήθεν σφίχτες ινδούς και τις περούκες που φορούσαν όλοι που μου θύμησαν εποχές ΑΜΑΝ (φόρεσα την περούκα όπως την έβγαλα από τη σακούλα που μου την έφεραν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Φώτη θα μας κάνεις να δούμε ινδική ταινία??

Το ξαναλέω.. ΙΝΔΙΚΗ ????

Τα ίδια γούστα έχουμε δεν θυμάμαι να έχω αντέξει περισσότερο από 5λεπτά τους Ινδούς Ξανθοπουλους και Μάρθα βούρτση, αλλά με αυτά που έγραφες ότι ανυπομονείς κτλ θα κάνω μια απόπειρα..

http://www.imdb.com/title/tt1187043/

 

Σου την προτείνω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Big Lebowski 10

Fargo 9.5

NCFOM  θέλω να το ξαναδώ

Oh Brother Where Art Thou 6

true grit 6.5

serious man 7

burn after reading 7

-------

 

 

Everest (2015)

 

http://www.imdb.com/title/tt2719848/

 

Άριστη ταινία για το είδος. Φώτη είσαι τρελός που κάνεις αυτές τις μαλακίες :D

 

7.5

 

----------------

 

μια καλή ινδική ταινία που είδα πρίν κανα χρόνο είναι το the three idiots

 

http://www.imdb.com/title/tt1187043/

 

δεν είμαι φαν ινδικού 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Country for Old Men(9,5)===παίζει να ναι μες το  top10 μου, Μπαρδεμάκος ΟΛΑ τα λεφτά 

Fargo(8)

The Big Lebowski(7,5~6,5)=====δεν ήταν κακή ταινία αλλά οι προσδοκίες μου με βάση αυτά που διάβαζα ήταν μεγαλύτερη

Inside Llewyn Davis(7.5)

Arizona Junior(7.5)

Oh Brother Where Art Thou?(7)

A Serious Man(7)

True Grit(6,5)

Burn After Reading(6)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να δεις και να ξαναδεις το Big Lebowski.Εγω την πρωτη φορα που το ειχα δει δεν θα του εβαζα ουτε 6.

Μετα απο 4 επαναληψεις ομως,μπορω να πω οτι την αγαπησα την ταινια αυτη,και ολα τα κρυφα διαμαντακια που κρυβει.

 

Για εμενα το καλο με τις ταινιες απο τους Κοεν ειναι το γεγονος οτι σε παροτρυνουνε να τις δεις και να τις ξαναδεις.Οσο πιο πολλες φορες τις βλεπεις τοσο πιο πολλα ανακαλυπτεις για την ταινια.

Πολλοι ανθρωποι ομως δεν θελουνε να κατσουν να δουνε το No country for old men,η το fargo σε επαναληψη,επειδη δεν ειναι και οι πιο ευχαριστες ταινιες να βλεπεις.

 

Αλλα ποιοι ακαρδοι ανθρωποι θα μπορουσανε να αντισταθουνε στον Dude??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...