Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

American Sniper by Clint Eastwood

 

Ναι ναι ξέρω, πολλοί θα πείτε 'κλασσική αμερικανιά'. So what?

 

Βασισμένη σε αληθινή ιστορία και με καλή σκηνοθεσία και ταλαντούχο πρωταγωνιστή. Επειδή γουστάρω snipers την απόλαυσα αρκετά. Θα ήθελα να δω σε ταινία και την ιστορία του White Death (δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποια σχετική ταινία).

 

7/10

 

Με χάλασαν μόνο κάποιες σκηνές που νομίζω ήταν επαναλαμβανόμενες -με την γυναίκα του και τις αντιδράσεις της- και το τέλος που μου φάνηκε απότομο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είδα τυχαία την ταινία Link.png Site: Οδικαστής

Εψαχνα για ταινια για να περασει η ωρα και επεσα πανω σε αυτη..με επεισε το 7,4 στο imdb(την εχω πατησει ουκ ολιγες φορες) Η ταινια απλα δεν υπαρχει..Πολυ καλη σκηνοθεσια - σεναριο..οταν ειδα οτι επαιζε ο ρομπερτ λεω ωχ καμια παπαρια θα ειναι με κλασικη Αμερικανια...Αντιθετα εμεινα εκλπηκτος απο την ερμηνεια του και ρολος του παει γαντι..Πραγματικα με συγκινησε η ταινια και ισως οτι καλυτερο εχω δει ποιοτικα τον τελευταιο καιρο..το πρωτο 30 λεπτο ειναι λιγο βαρετο και νομιζεις οτι θα δεις ενα χαλι...αργοτερα ανεβαινει και μπαινει στο νοημα!Χωρις ειναι ειμαι υπερβολικος απο εμενα 9/10 για τους λογους που ειπα..

ευχαριστω 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα τυχαία την ταινία Link.png Site: Οδικαστής

Εψαχνα για ταινια για να περασει η ωρα και επεσα πανω σε αυτη..με επεισε το 7,4 στο imdb(την εχω πατησει ουκ ολιγες φορες) Η ταινια απλα δεν υπαρχει..Πολυ καλη σκηνοθεσια - σεναριο..οταν ειδα οτι επαιζε ο ρομπερτ λεω ωχ καμια παπαρια θα ειναι με κλασικη Αμερικανια...Αντιθετα εμεινα εκλπηκτος απο την ερμηνεια του και ρολος του παει γαντι..Πραγματικα με συγκινησε η ταινια και ισως οτι καλυτερο εχω δει ποιοτικα τον τελευταιο καιρο..το πρωτο 30 λεπτο ειναι λιγο βαρετο και νομιζεις οτι θα δεις ενα χαλι...αργοτερα ανεβαινει και μπαινει στο νοημα!Χωρις ειναι ειμαι υπερβολικος απο εμενα 9/10 για τους λογους που ειπα..

ευχαριστω 

Ειναι οντως πολυ δυνατη ταινια ,ειδικα οσοι εχουν ιδιαιτερη σχεση/αδυναμια στον πατερα τους θα  τους κλονησει .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το the forest

 

Ενω το πηγαινε καλα, τελειωσε πολυ αποτομα λες και...βιάζονταν να το τελειωσουν. Ηταν καλη ιδεα μπορουσε να αξιοποιηθεί περισσοτερο και να χει μια λιγο καλυτερη πρωταγωνίστρια...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το the forest

 

Ενω το πηγαινε καλα, τελειωσε πολυ αποτομα λες και...βιάζονταν να το τελειωσουν. Ηταν καλη ιδεα μπορουσε να αξιοποιηθεί περισσοτερο και να χει μια λιγο καλυτερη πρωταγωνίστρια...

Ειπα και εγω τι εγινε η Μαργαριτα εκοψε τα θριλερακια της πλακας και αποφασισα να δει ταινιες ?Ποσο εξω επεσα ...

αχ00α0χα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα τυχαία την ταινία Link.png Site: Οδικαστής

Εψαχνα για ταινια για να περασει η ωρα και επεσα πανω σε αυτη..με επεισε το 7,4 στο imdb(την εχω πατησει ουκ ολιγες φορες) Η ταινια απλα δεν υπαρχει..Πολυ καλη σκηνοθεσια - σεναριο..οταν ειδα οτι επαιζε ο ρομπερτ λεω ωχ καμια παπαρια θα ειναι με κλασικη Αμερικανια...Αντιθετα εμεινα εκλπηκτος απο την ερμηνεια του και ρολος του παει γαντι..Πραγματικα με συγκινησε η ταινια και ισως οτι καλυτερο εχω δει ποιοτικα τον τελευταιο καιρο..το πρωτο 30 λεπτο ειναι λιγο βαρετο και νομιζεις οτι θα δεις ενα χαλι...αργοτερα ανεβαινει και μπαινει στο νοημα!Χωρις ειναι ειμαι υπερβολικος απο εμενα 9/10 για τους λογους που ειπα..

ευχαριστω 

τυχη και αυτη ...  :P

την ειδα μιας και την συναντησα σαν προταση εδω ,αλλα δεν μου αρεσε καθολου . μα καθολου ! 

δεν λεω , γουστα ειναι αυτα ,  δεν κρινω το γουστο σου αλλα μεταφερω τι μου αφησε εμενα . 

παμπολες περιττες σκηνες ,κακοσυνταγμενα κλισε , αδιαφορη πλοκη , κακη ηθοποιια , κακο σεναριο , υπερβολικη διαρκεια , αδιαφοροι χαρακτηρες . μουσικη επενδυση σαν απο σηριαλ . 

με το που τελειωσε την εσβησα (εκανα και καποιες σκηνες skip ,γιατι δεν αντεχα , απο την αρχη μου ειχε προκαλεσει τετοια διαθεση , αλλα κρατηθηκα οσο μπορουσα ) 

μπορω να πω οτι μεχρι περιπου την μεση την βρηκα ενοχλητικη , μετα την μεση απλως ηταν σχεδον αδιαφορη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και εγω τι εγινε η Μαργαριτα εκοψε τα θριλερακια της πλακας και αποφασισα να δει ταινιες ?Ποσο εξω επεσα ...

αχ00α0χα

Χαχαχα τα θριλερακια δε θα σταματήσουν ποτε!!! Καλα ασε το σοκ το παθα τη τριτη... Μετα το κοριτσι απ τη Δανία, ειδα τις 50 αποχρώσεις του μαύρου. Τρατζιιιικ

Και μαλιστα στο σινεμα :P

Καποια στιγμη ειχα ενα wtf υφος αλλα οχι λογω της ταινίας... Αλλα μιας γιαγιας που ηταν στην αιθουσα κ το απολάμβανε! Γιολο η γιαγια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spotlight 

 

Δεν είναι για 6 oscar που είναι υποψήφιο αλλά είναι πολύ καλογυρισμένη, άριστη ταινία. Ο Ruffalo δίκαια υποψήφιος πάντως. 

 

http://www.imdb.com/title/tt1895587/

 

7.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Krampus - Φανταζομαι η προσπαθεια τους να βγαλουν κατι σαν Gremlins τη σημερινη εποχη; Ετσι κι' ετσι παντως σαν ταινια. Πολυπαιγμενο σκηνικο με οικογενειες τα Χριστουγεννα αλλα τα τερατακια και το 'horror' στοιχειο, ε, watchable στην καλυτερη. Μ'αρεσε το τελος τελος του ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδαμε χθες το Hail, Caeser! των Coen.
Παρότι πολύ επιτυχημένα δίνουν την ατμόσφαιρα των '50s και behind the scenes σε studio κλπ, τελειώνοντας ακόμα ψάχνω να βρω για ποιο λόγο γυρίστηκε αυτή η ταινία, σεναριακά.
Απλά μια καλογυρισμένη ταινία χωρίς λόγο ύπαρξης.
 
Νομίζω πως έχω δει όλη την φιλμογραφία τους και κάποιες ταινίες μάλιστα πάνω από μια φορά καθότι ήταν εξαιρετικές!
Αυτό ήταν ίσως το χειρότερο φιλμ των Coen και με διαφορά.
 

clooney.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Peanuts Movie.

 

Mου αρεσε πολυ.Μου θυμησε την παιδικη ηλικια που διαβαζα "snoopy" :).Πολυ καλο το animation κιολας θυμιζε τα comic.Μου φαινεται πρεπει να αγοραζω κανενα που ειδα στα public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...