Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα το the Walk 3D

 

Το 3D δεν ήταν και καταπληκτικό, ούτε άσχημο. Μάλλον αδιάφορο. Η ταινία ήταν πολύ ωραία, με αγωνία, χιούμορ, ρομαντισμό και η ιστορία έμοιαζε απίστευτη (όμως ήταν αληθινή).

 

Επίσης είδα το spotlight.

 

Όχι ότι ήταν άσχημο, καλό ήταν αλλά μου φάνηκε κάπως άνοστο. Κάπως...δεν με συγκλόνισε ούτε με άγγιξε. Εντάξει, είχε ενδιαφέρον αλλά ήταν flat. 

 

Ανάμεσα στα 2 καλύτερο το the walk πάντως.

 

ΥΓ. Και το room πολύ πιο δυνατό μου φάνηκε. 

ΥΓ2 Το oldboy ψιλομπαρούφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα χθες το Spotlight (2015) και το ευχαριστήθηκα!

Πολύ καλές ερμηνείες από όλο το καστ, φοβερό σενάριο - βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα απ' ότι διαβάζω, και αρκετή ένταση που πέρασε επιτυχώς σε μένα μέχρι το τέλος της ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τα wrong turn είναι άθλια έργα. Μόνο το 1 ίσως λέει κάτι αλλά και πάλι.

Το ξερω.. Ειχαμε νοικιάσει ενα μετα το πρωτο, ηταν άθλιο.. Μετα εβαλε καποια η νοβα & ειπαμε γενικα να δουμε ολη τη σειρα :P

 

Οπως και τα βλεπω το θάνατο σου, τα σκριμ , τα saw τα χουμε δει ολα.. Καλα το πρωτο saw το χαμε δει σε...καράβι κατι χρονια πριν πηγαίνοντας Παρο σε νοικιασμένο DVD player..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω.. Ειχαμε νοικιάσει ενα μετα το πρωτο, ηταν άθλιο.. Μετα εβαλε καποια η νοβα & ειπαμε γενικα να δουμε ολη τη σειρα :P

 

Οπως και τα βλεπω το θάνατο σου, τα σκριμ , τα saw τα χουμε δει ολα.. Καλα το πρωτο saw το χαμε δει σε...καράβι κατι χρονια πριν πηγαίνοντας Παρο σε νοικιασμένο DVD player..

Το saw το πρωτο και το δευτερο ηταν επος .Μεχρι εκει μετα εγιναν κωμωδια .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν είπαμε ότι όλο το genre είναι σκατα, ακόμα και φτηνές παραγωγές..

 

To πρώτο saw ήταν καταπληκτικό, το πρώτο scream επίσης πολύ καλή ταινία.

 

Το blair witch project είναι η αγαπημένη μου horror movie.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το scream ηταν ο μεγαλος μου φοβος οταν ειχε βγει. Αυτη τη φατσα δε μπορουσα με τιποτα να τη ξεπερασω , σχεδον καθε βραδυ εβλεπα εφιαλτες και καποιους τους θυμαμαι ακομα και σημερα.

 

Το saw πραγματικα ηταν επος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξερω.. Ειχαμε νοικιάσει ενα μετα το πρωτο, ηταν άθλιο.. Μετα εβαλε καποια η νοβα & ειπαμε γενικα να δουμε ολη τη σειρα :P

 

Οπως και τα βλεπω το θάνατο σου, τα σκριμ , τα saw τα χουμε δει ολα.. Καλα το πρωτο saw το χαμε δει σε...καράβι κατι χρονια πριν πηγαίνοντας Παρο σε νοικιασμένο DVD player..

Να προσθεσω το αιμα στους λοφους κ το ξερω τι εκανες περυσι το καλοκαιρι!! Για την ηλικια που τα βλεπαμε καλα ηταν για να περασει η ωρα με την παρεα..

 

Επισης urban legend + Holloween με τον Micheal Mayers 

Επεξ/σία από ΜΙχαλιεςς
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το παρασκευη κ 13!!

Καλά εδώ μιλάς για μία σειρά ταινιών που με στοίχειωσε για αρκετά χρόνια καθώς τις είδα όλες όταν ήμουν μικρός στα μέσα της δεκαετίας του 80 και αρχές της 90 όπου πρέπει να προσθέσω ότι τότε δεν υπήρχε και η συνήθεια από σκληρές και βίαιες σκηνές όπως σήμερα!Αυτή η μάσκα του χόκεϊ  μου είχε προκαλέσει αρκετούς εφιάλτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...