Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι οπως το θετεις ψιλοστεκει, αλλα και παλι μενουν αναπαντητα ερωτηματα νομιζω γενικως.

 

 

 

Που εξηφανισθης εσυ ρε μαν?

 

 

λογικο μιας και θα βγαλουν και τριτη ταινια [υποθετω]

επισης

M.A, δουλεια, δημιουργια κανουργιας μπιζνας, κλεισιμο του OOT και τα σχετικα

 

in other news

 

the priests 2015

 

ηταν αρκετα καλο και αρκετα κορεατικο μεχρι και 15 λεπτα πριν το τελος, μετα απλως το καταστρεφει. Κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: Toπερασμα του Μιλερ

Ενα ξεχωριστο γκαγκστερικο φιλμ απο τους αδερφους coen, με υπεροχο σεναριο και ερμηνειες (καταπληκτικος Gabriel Byrne)

 

Νομιζω αξιζει να μπει στις καλυτερες ταινιες των coen(για εμενα σιγουρα η καλυτερη) και στις καλυτερες ταινιες του ειδους της

 

Bαθμολογια: 9/10 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman VS Superman - το τρίωρο 

 

Αχ, αχ, γιατί; Τόσο πολύ περιεχόμενο και όμως τόσο άδειο και τόσο λίγο development. Εχω δει ταινίες με μισή διάρκεια που τα καταφέρνουν πολύ καλύτερα. Ας πάρω τα καλά της ταινίας πρώτα, οι μάχες είναι επικές αν και περιορίζεται στην (πολύ σύντομη) μάχη του batman vs superman και του batman vs grunts (πραγματικά γαμάτες όμως). Η απεικόνιση του batman είναι η καλύτερη σε live action που έχω δει μέχρι σήμερα και είναι πραγματικά τρομακτικός και αδυσώπητος ενώ και ως Bruce Wayne κυριαρχεί έναντι των άλλων που είναι πραγματικά τραγικό αν σκεφτείς ποιος τον παίζει και γενικά είναι μακράν το highlight της ταινίας. Τα εφέ και η ατμόσφαιρα της ταινίας ήταν επίσης ωραία.

 

Πάμε τώρα στα κακά...τι σκεφτόντουσαν αυτοί που το έφτιαξαν να μας γεμίσουν 3 ώρες με μπλα μπλα που μάλιστα δεν έβγαζε και νόημα; Πραγματικό συνοθύλευμα  η ιστορία, ότι να ΄ναι και όπως να ΄ναι. Ο Luthor για γέλια και για κλάματα μαζί, το ίδιο και ο doomsday και η wonder woman. Η μάχη αυτού VS όλων ήταν πολύ "βολική" και ο ίδιος ήταν απλά ένα τσαντισμένο παιδάκι, μου θύμισε τα trolls που είχαν τα goblin στα lord of the rings. Γενικά μπορούσαν να κάνουν τόσα πολλά. Μου θύμισε το Alien VS Predator 2 και τα Transformers που ασχολιούνταν με οτιδήποτε άλλο οι ταινίες εκτός από το περιεχόμενο του τίτλου.

 

Από εμένα 5/10 και μόνο για τα θετικά που έγραψα και μάλιστα τραβηγμένο λόγο του ίδιου του Batman. Δεν θα με χαλάσει μια ταινία batman με τον ίδιο σκηνοθέτη και την ίδια απεικόνιση, φαίνεται ότι ο σκηνοθέτης το θέλει ρε παιδί μου να φτιάξει μια ταινία batman. Δώστε του την ευκαιρία γιατί αν κατάλαβα από εδώ θα την κάνει γαμάτη.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman vs Superman 3D

 

Κακή ταινία. Ότι νάναι. 3D μάλλον κακό. Γενικώς δεν...

 

Ζωόπολη 3D

 

Ωραίο 3D, όπως φυσικά σε όλα τα animations, ωραία ιστορία. Μια χαρά ταινία.

 

10 cloverfield lane

 

Συμπαθητικό μυστήριο αλλά ξενέρωτη στο τέλος. Μέτρια συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: HardocoreHenry

 

 

Πρωτοτυπη οπτικη πρωτου προσωπου με αισθητικη videogame  FPS .

Aσταματητη κυριολεκτικα δραση απο το πρωτο λεπτο ,top  γκομενακια καθοτι ρωσικη ταινια και στιγμες  που αυτοσαρκαζεται .

Υποθεση -υποκριτικη προφανως ανυπαρκτη αλλα δεν  ηταν και αυτος ο σκοπος της ,νευρωδης σκηνοθεσια ταιριαστη με το υφος .

 

 

6/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θρύλος του Ταρζάν

 

http://www.imdb.com/title/tt0918940/?pf_rd_m=A2FGELUUNOQJNL&pf_rd_p=2495768522&pf_rd_r=1CP1DK1QKRX9053YYQ6W&pf_rd_s=right-7&pf_rd_t=15061&pf_rd_i=homepage&ref_=hm_cht_t2

 

Πήγα να το δω σε ts νομίζοντας ότι θα είναι μαλακιούλα.

Στο τέταρτο πάνω το έκλεισα.

Την Κυριακή στο σινεμά να το φχαριστηθώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Star Trek Beyond [2/5]

 

Ο Τζάστιν Λιν ξεχνώντας ότι σκηνοθετεί ένα θρυλικό έργο επιστημονικής φαντασίας, αποφασίζει να αφήσει πίσω του την πολυπλοκότητα των προηγούμενων και να δημιουργήσει μια ταινία δράσης υψηλών οκτανίων που δεν ενδιαφέρεται για κάτι άλλο, προσφέροντας έτσι από τα πρώτα κιόλας λεπτά ένα θορυβώδη και ακατάστατο θέαμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Batman vs Superman Extended edition (δεν έχω δει την απλή έκδοση να σας πω διαφορές δυστυχώς).

 

Είχα ακούσει και διαβάσει ένα κάρο αναλυτικές αρνητικές κριτικές και ήξερα τι να περιμένω. Έχοντας αυτό ως δεδομένο την απόλαυσα. 

 

Χαλάει μόλις μπαίνει στο ζουμί ουσιαστικά. Κρίμα γιατί, παρόλα τα αρνητικά της, η ταινία είχε καλές στιγμές και προσωπικά μου άρεσε η ατμόσφαιρα που έχτισε στο πρώτο μισό της.

 

Είχαμε συνηθίσει στο επίπεδο των Βatman του Nolan και αυτή μας κατεβάζει λιγάκι απότομα στο επίπεδο του Man of Steel, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να την πω κακή ταινία.  7/10 από μένα.

 

Πάνω κάτω γενικά είχε παρόμοια ελαττώματα με το Man of Steel τώρα που το σκέφτομαι. Καλό χτίσιμο της όλης ατμόσφαιρας στην αρχή που δεν αξιοποιείται εν τέλει από μεριάς υπόθεσης και χαρακτήρων και καταλήγει σε μέτριο action.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ εδώ και δυο μήνες να δω το ringu quadrilogy. *permaban1

Μου άρεσε το πρωτο μέρος με την sadako τρομακτικη στο τελευταίο μέρος επειδη ηταν έξυπνο το cut. Απο την άλλη βρήκα την μάνα της (στην δεύτερη ταινια) πιο τρομακτική με την κίνηση στο δωμάτιο. *permaban2

Βρήκα το τέλος της δεύτερης ταινίας εξαιρετικο με τον Ιάπωνα λανιστερ να βγαίνει απο τις σκιές για μερικά λεπτά και τον δραματική ερώτηση της sadako.

 

*και εδώ ειναι που δε το γλιτώνω το permaban

 

Παρόλο που δεν εχω καταφέρει να τελειώσω το ring 0 μπορω να πω οτι το RANSEN ειναι το καλύτερο απολα επειδη οχι μονο απόλαυσα την ειρωνία πάνω στο morgue table αλλα το τέλος ηταν απίστευτο ως προς το ποιος ηταν ο πραγματικός κακός και η κόλαση επι της γης που θα ακολουθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11:14

 

pfyfyjik.jpg?v=1456824700

 

http://www.imdb.com/title/tt0331811/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ωραια ταινια που δενει 5 διαφορετικα γεγονοτα σε ενα και η ιστορια ξετυλιγεται σιγα σιγα. 7/10

 

Primer

 

primer.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0390384/?ref_=nv_sr_1

 

Δυσκολη ταινια και αρκετα δυσνοητη σε πολλα σημεια.Μεχρι το πρωτο 50λεπτο καταλαβαινεις τη γινεται επειτα πολυ μπερδεμα.Και αλλες ταινιες ασχολουνται με το time travel αλλα εδω το παρατραβηξαν. 6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...