Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Suicide Squad.

 

Απογοητευση.Ενα συνοθυλευμα ασυνδετων σκηνων,χωρις καποια λογικη σειρα.Ενας ΑΠΑΙΣΙΟΣ κακος.Οι ηρωες σου ηταν ατομα που μολις γνωρισες,δεν σε ενδιαφερει και ιδιαιτερα αν θα πεθανουν η οχι.Πολυ ασχημες μεταβιβασεις σε εξισου κακες flashback σκηνες των ηρωων μας.Η ταινια ηταν γεματη ηλιθια slow motion,και ατακες κυριως απο Harley και Deadshot.Ατακες που σπανια πετυχαινανε.Ο Joker...σε καποιους αρεσε,σε εμενα προσωπικα μου φανηκε πολυ στημενος,πολυ επιτηδευμενα "παρανοικος".

 

Ενα γενναιοδωρο 5/10 απο εμενα,μονο λογω καλης χημειας αναμεσα σε Joker&Harley

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Suicide Squad.

 

Απογοητευση.Ενα συνοθυλευμα ασυνδετων σκηνων,χωρις καποια λογικη σειρα.Ενας ΑΠΑΙΣΙΟΣ κακος.Οι ηρωες σου ηταν ατομα που μολις γνωρισες,δεν σε ενδιαφερει και ιδιαιτερα αν θα πεθανουν η οχι.Πολυ ασχημες μεταβιβασεις σε εξισου κακες flashback σκηνες των ηρωων μας.Η ταινια ηταν γεματη ηλιθια slow motion,και ατακες κυριως απο Harley και Deadshot.Ατακες που σπανια πετυχαινανε.Ο Joker...σε καποιους αρεσε,σε εμενα προσωπικα μου φανηκε πολυ στημενος,πολυ επιτηδευμενα "παρανοικος".

 

Ενα γενναιοδωρο 5/10 απο εμενα,μονο λογω καλης χημειας αναμεσα σε Joker&Harley

Πως ηταν ασύνδετες οι σκηνές??? Μια χαρά λογική εξέλιξη είχε... Επίσης τους χαρακτήρες και φυσικά και μόλις τους γνωρισες, τι ήθελες δηλαδή, να έχει καμια ωρα εισαγωγή η ταινία να γνωρίσουμε καλυτερα τα παιδιά της συμμορίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Suicide Squad.

 

Απογοητευση.Ενα συνοθυλευμα ασυνδετων σκηνων,χωρις καποια λογικη σειρα.Ενας ΑΠΑΙΣΙΟΣ κακος.Οι ηρωες σου ηταν ατομα που μολις γνωρισες,δεν σε ενδιαφερει και ιδιαιτερα αν θα πεθανουν η οχι.Πολυ ασχημες μεταβιβασεις σε εξισου κακες flashback σκηνες των ηρωων μας.Η ταινια ηταν γεματη ηλιθια slow motion,και ατακες κυριως απο Harley και Deadshot.Ατακες που σπανια πετυχαινανε.Ο Joker...σε καποιους αρεσε,σε εμενα προσωπικα μου φανηκε πολυ στημενος,πολυ επιτηδευμενα "παρανοικος".

 

Ενα γενναιοδωρο 5/10 απο εμενα,μονο λογω καλης χημειας αναμεσα σε Joker&Harley

 

Ίσως ο χειρότερος Joker όλων των εποχών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ηταν ασύνδετες οι σκηνές??? Μια χαρά λογική εξέλιξη είχε... Επίσης τους χαρακτήρες και φυσικά και μόλις τους γνωρισες, τι ήθελες δηλαδή, να έχει καμια ωρα εισαγωγή η ταινία να γνωρίσουμε καλυτερα τα παιδιά της συμμορίας?

Θα προτιμουσα μια ωρα εισαγωγης των backround του καθε χαρακτηρα,αντι για την μια ωρα που ξοδευτηκε,για να πει ενα ματσο ηλιθιες εξυπναδες καθε μελος της ομαδας,και μετα αλλο ενα μιαμισαωρο πολυ ασχημων σκηνων δρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Heath Ledger εχει βαλει στο μυαλο μου ενα αλλο επιπεδο Joker και μου ηταν και εμενα δυσκολο να δεχτω αυτο το πραγμα για Joker, αλλα νταξει σε γενικες γραμμες χαβαλες ειναι η ταινιουλα δεν περιμενα κατι περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το enemy εχω επομενο στη λιστα. Ειμαι και εγω fan του villeneuve.

 

Εμένα μου άφησε ερωτηματικά, αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε. Είναι διαφορετική από τις άλλες ταινίες του. Με πιο πολύπλοκη και αρκετά αόριστη εξέλιξη που χρήζει προσωπικής ερμηνείας. Είναι ο κύριος λόγος που σε κάποιους μπορεί να αρέσει ενώ σε άλλους όχι. Η σκηνοθεσία όπως και να χει εξαιρετική, όπως και η ερμηνεία του Gyllenhaal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Heath Ledger εχει βαλει στο μυαλο μου ενα αλλο επιπεδο Joker και μου ηταν και εμενα δυσκολο να δεχτω αυτο το πραγμα για Joker, αλλα νταξει σε γενικες γραμμες χαβαλες ειναι η ταινιουλα δεν περιμενα κατι περισσοτερο.

 

Προσωπικά, θεωρώ πως οι καλύτερες αποδόσεις του Joker είναι με την εξής σειρά:

 

1) Mark Hamill στο Arkham Trilogy

 

2) Mark Hamill στο Animation

 

3) Jack Nicholson στο Batman

 

4) Ηeath ledger The Dark Knight

 

5) Jared Leto Suicide Squad

 

O Jack Nicholson θα ηταν ακόμα καλύτερος Joker αν πέραν της απόδοσης του χαρακτήρα του, του έμοιαζε κιόλας φυσιογνωμικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο link? Thanks

 

Δεν ανέφερε ποια. Σε μια συνέντευξή του είπε, σχετικά με το νόημα του έργου, ότι είδε την ερμηνεία που έδωσε ένας χρήστης στο ΥΤ και ότι ήταν η μόνη σωστή. Κατά τη δική μου άποψη, η ερμηνεία πρέπει να είναι περίπου έτσι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seven Psychopaths

 

Έχω ΠΟΛΥ καιρό να γελάσω τόσο πολύ και να περάσω τόσο καλά με ταινία! Πολύ έξυπνο σενάριο και καταπληκτικοί οι ηθοποιοί. Ιδιαίτερα ο Sam Rockwell με εκπλήσει, καθώς ενώ παίζει συχνά (σχεδόν πάντα) ρόλους με ιδιοτροπίες και παραξενιές, δεν το κάνει ποτέ με τον ίδιο τρόπο, όπως πχ ο Τζακ Νίκολσον (που φυσικά επίσης είναι σπουδαίος ηθοποιός, δεν το λέω για να τον μειώσω τον άνθρωπο).

 

Αν το χιούμορ της ταινίας δε σας "μιλάει" από την αρχή, μπορείτε είτε να την αφήσετε μετά το πρώτο μισάωρο, είτε να τη δείτε 3-4 φορές μέχρι να το "πιάσετε". :P Είναι από εκείνες τις ταινίες που όσο περισσότερο τις σκέφτεσαι, τόσο πιο αστείες γίνονται. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν δημιουργήσει cult fan base.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

horror της κακιας ωρας, απορω πως στο Imdb δινει 6.7 (Λολ).ενα τγια με το ζογι δινω

Link.png Site: thewitch

Προσωπικα δεν εχω δει την ταινια,αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτην.Αν ημουν εσυ θα της εδινα μια ακομα ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seven Psychopaths

 

Έχω ΠΟΛΥ καιρό να γελάσω τόσο πολύ και να περάσω τόσο καλά με ταινία! Πολύ έξυπνο σενάριο και καταπληκτικοί οι ηθοποιοί. Ιδιαίτερα ο Sam Rockwell με εκπλήσει, καθώς ενώ παίζει συχνά (σχεδόν πάντα) ρόλους με ιδιοτροπίες και παραξενιές, δεν το κάνει ποτέ με τον ίδιο τρόπο, όπως πχ ο Τζακ Νίκολσον (που φυσικά επίσης είναι σπουδαίος ηθοποιός, δεν το λέω για να τον μειώσω τον άνθρωπο).

 

Αν το χιούμορ της ταινίας δε σας "μιλάει" από την αρχή, μπορείτε είτε να την αφήσετε μετά το πρώτο μισάωρο, είτε να τη δείτε 3-4 φορές μέχρι να το "πιάσετε". :P Είναι από εκείνες τις ταινίες που όσο περισσότερο τις σκέφτεσαι, τόσο πιο αστείες γίνονται. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν δημιουργήσει cult fan base.

 

Την είχα βάλει πριν χρόνια στη watchlist μου, επειδή η ταινία είναι του Martin McDonagh, σκηνοθέτη και σεναριογράφου του In Bruge. Υποθέτω έχει μαύρο χιούμορ αντίστοιχου στυλ; (Δεν αξιώθηκα ακόμα να τη δω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...