Προς το περιεχόμενο

Παει το remastersys


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έλα τώρα την αλήθεια πες

έλα την αλήθεια

χάρηκες no more ubuntu-like-os :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε εντύπωση που αναφέρει:

 

>1 - lack of interest from the debian and ubuntu communities

 

Όπως αναφέρατε, δεν φτιάξανε χιλιάδες ubuntu διανομές;

 

Εγώ αναρωτιέμαι το εξής. Ο τύπος λέει ότι σταμάτησε να την αναπτύσσει. Υπάρχει όμως ήδη και μπορούν να το χρησιμοποιήσουν, σωστά;

 

Εγώ τελευταία ψήνομαι και με το

Mylivecd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου έκανε εντύπωση που αναφέρει:

 

>1 - lack of interest from the debian and ubuntu communities

 

Όπως αναφέρατε, δεν φτιάξανε χιλιάδες ubuntu διανομές;

Φανταζομαι εννοει πως παρα τη χρηση της απο χιλιαδες χρηστες, κανεις δεν ασχολιοταν με την αναπτυξη της και επισης..

 

Εγώ αναρωτιέμαι το εξής. Ο τύπος λέει ότι σταμάτησε να την αναπτύσσει. Υπάρχει όμως ήδη και μπορούν να το χρησιμοποιήσουν, σωστά;

Εγώ τελευταία ψήνομαι και με το

Mylivecd

..οπως λεει και ο ιδιος στο forum του, χουν βγει μπολικα forks χωρις να ερθουν σε συννενοηση με τον ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το θέμα είναι μάλλον θέμα χρημάτων . αν μάζευε χρήματα μια χαρά θα συνέχιζε .

 

άποψη μου .

Ισως. Δεν μπορω να φανταστω ποσο χρονο απαιτει η αναπτυξη και η συντηρηση του συγκεκριμενου και εαν ειναι δυνατον να ανταπεξελθει κανεις χωρις κανενα οικονομικο οφελος. Δεν τον κατηγορω παντως εαν ενας απο τους λογους ειναι ο οικονομικος (donations παντα, οπως λεει και ο ιδιος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως. Δεν μπορω να φανταστω ποσο χρονο απαιτει η αναπτυξη και η συντηρηση του συγκεκριμενου και εαν ειναι δυνατον να ανταπεξελθει κανεις χωρις κανενα οικονομικο οφελος. Δεν τον κατηγορω παντως εαν ενας απο τους λογους ειναι ο οικονομικος (donations παντα, οπως λεει και ο ιδιος).

 

 

αυτό ακριβώς λέω. συμφωνώ απόλυτα με τον τύπο αν το άφησε λόγω χρημάτων . καλό είναι το ελεύθερο λογισμικό , αλλά αν στην τσέπη δεν υπάρχει χρήμα για να ζήσεις τότε τα πράγματα αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε πικαρω λιγο: Το thread σου μπορει να εβαλε ενα λιθαρακι στην ανασταση τουtongue.gif

 

λες να του κανω κανα χοντρο donation να το ξανα-σταματησει?

 

:P

 

Παντως το θεμα ειναι σοβαρο.

 

Ειδικα νεοι στο linux που ψαχνουν διανομη, μπερδευονται και δεν ξερουν τι να πρωτο διαλεξουν.

 

Αν ειναι δυνατον δηλαδη να περνουμε μια Α διανομη , να αλλαζουμε θεμα , να κανουμε ρυθμισεις που μας βολευουν , να εγκαθιστουμε καμια 20 αρια προγραμματα και αυτο να το βαφτιζουμε νεα διανομη - προς χρηση.

 

ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...