Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?Catalog=20&Category=69977735&Product=1108158 Η ΑΝ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

λιγο χειροτερη αλλα ειναι 1 πυρηνας

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/PowerColor-Hd5770-1Gb-Gddr5-AX5770-1GBD5-H.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια λιγο μια βοηθεια

Διαβασα για το Ati Stream Tech αλλα δεν ειδα ποιες καρτες θα υποστηριζει.

Εγω που εχω Ati Sapphire 4870 θα την υποστηριζει τη καρτα μου η θα πρεπει να αγορασουμε καρτα????

Γνωριζει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα την βοηθεια σας για μια κάρτα γραφικών. Το σύστημα μου είναι

intel core 2 duo e6600 2.4

msi p965 platinum

msi 8800gts 640mb

2g μνήμη Kingston

 

η 8800gts είναι αυτή που μάλλον τα επαιξε και επειδή έχω να ασχοληθώ με κάρτες γραφικών από τότε που πρωτοβγηκε, δεν έχω ιδέα ποια είναι πιο καλή κτλ.

Βασικά ψάχνω για μια κάρτα ίδιας η καλύτερης επίδοσης με όσο γίνεται λιγότερα χρήματα... Παιχνίδια παίζω αρκετά αλλά σε αναλύσεις μέχρι 1280χ1024....

Πάντως με την 8800gts ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από επιδόσεις ακόμα και σε καινούργια παιχνίδια όπως far cry 2, crysis οπότε δεν ψαχνω για high end κάρτα...

 

Αυτά.... Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα σε nvidia παίζει; Δεν έχω πρόβλημα με τις Ati απλά είναι θέμα συνήθειας.... :)

χρησιμοποιώ nvidia κάρτες από τότε που πρωτοπηρα pc... :)

 

κάτι θεματακια που έχω ακούσει ότι έχουν οι ati και πιο συγκεκριμένα οι drivers τους με κάποια παιχνίδια ισχύουν; Του στυλ να μην παίζει καθόλου κάποιο game;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα σε nvidia παίζει; Δεν έχω πρόβλημα με τις Ati απλά είναι θέμα συνήθειας.... :)

χρησιμοποιώ nvidia κάρτες από τότε που πρωτοπηρα pc... :)

 

κάτι θεματακια που έχω ακούσει ότι έχουν οι ati και πιο συγκεκριμένα οι drivers τους με κάποια παιχνίδια ισχύουν; Του στυλ να μην παίζει καθόλου κάποιο game;

 

Απο προβληματα η ΑΤΙ ειχε ανεκαθεν την Σκυταλη ( Απο το 1996 εστω που τις χρησιμοποιω ).

Σταληθεια με την σειρα 5χχχ πανε πολυ καλα αλλα τα θεματα Drivers ακομα υπαρχουν.

Γενικα ομως το να μην παιζει καθολου κανενα παιχνιδι ειναι παρα παρα παρα πολυ σπανιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα σε nvidia παίζει; Δεν έχω πρόβλημα με τις Ati απλά είναι θέμα συνήθειας.... :)

χρησιμοποιώ nvidia κάρτες από τότε που πρωτοπηρα pc... :)

 

κάτι θεματακια που έχω ακούσει ότι έχουν οι ati και πιο συγκεκριμένα οι drivers τους με κάποια παιχνίδια ισχύουν; Του στυλ να μην παίζει καθόλου κάποιο game;

 

Το μόνο που θα έπρεπε να σε νοιάζει είναι να πιάνουν τόπο τα λεφτούλια που δίνεις. Στη συγκεκριμένη φάση η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις με λίγα χρήματα είναι η 5770, από κάθε άποψη. Προβλήματα 0 για εμένα.

Η απόφαση δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ακριβως αυτο ειναι το προβλημα, οτι δεν υπαρχουν πολλα χρηματα να διαθεσω, σκεφτομουν την εκδοχη να αγορασω μια καρτα ειτε stock, ειτε απο τις πολυ φθηνες, αυτες των 40-50 ευρω.....

αυτες οι τοσο φθηνες, θα βγαζουν κανα managerακι (2010) και κανα Lineage 2?

ενταξει.... για κανα 6μηνο ας μην παιξω καποιο καινουργιο παιχνιδι....

και αργοτερα οταν μαζεψω χρηματα αγοραζω παλι καποια καρτουλα που να με βγαλει χαλαρα για 4-5-6 χρονια.....

 

η γνωμη σας γι αυτες τις "φθηνιαρικες" καρτουλες ποια ειναι?? θα καταφερνουν να παιζουν αυτα τα 2 παιχνιδια που ανεφερα χωρις προβλημα? ή θα σερνονται και θα μου σπανε τα νευρα?

οι stock- μεταχειρισμενες αξιζουν? απο θεμα να μην μου μεινουν στο χερι δηλαδη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ακριβως αυτο ειναι το προβλημα, οτι δεν υπαρχουν πολλα χρηματα να διαθεσω, σκεφτομουν την εκδοχη να αγορασω μια καρτα ειτε stock, ειτε απο τις πολυ φθηνες, αυτες των 40-50 ευρω.....

αυτες οι τοσο φθηνες, θα βγαζουν κανα managerακι (2010) και κανα Lineage 2?

ενταξει.... για κανα 6μηνο ας μην παιξω καποιο καινουργιο παιχνιδι....

και αργοτερα οταν μαζεψω χρηματα αγοραζω παλι καποια καρτουλα που να με βγαλει χαλαρα για 4-5-6 χρονια.....

η γνωμη σας γι αυτες τις "φθηνιαρικες" καρτουλες ποια ειναι?? θα καταφερνουν να παιζουν αυτα τα 2 παιχνιδια που ανεφερα χωρις προβλημα? ή θα σερνονται και θα μου σπανε τα νευρα?

οι stock- μεταχειρισμενες αξιζουν? απο θεμα να μην μου μεινουν στο χερι δηλαδη.....

 

 

Πως το ειπες αυτο ?

 

Παντως οχι για Manager και για Lineage 2 σχεδον οτι και να παρεις θα σου φτασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...