Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως το ειπες αυτο ?

 

Παντως οχι για Manager και για Lineage 2 σχεδον οτι και να παρεις θα σου φτασει.

 

Γιατί; Δεν ισχύει; Την 8800 gts που έχω μέχρι τώρα την έχω 5 χρόνια... Είχα σκάσει 400+ ευρωπουλα τότε αλλά ήταν δίκαιη αγορά. Ακόμα και mass effect 2, dragon age origins, far cry 2, μια χαρα τα έπαιζε σε 1280χ1024, αρκετά options στο full/high... Δεν κυνηγαω δεκάδες fps... Απλά θέλω να μου τρέχουν χωρίς πρόβλημα... Χωρίς κολληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Δεν ισχύει; Την 8800 gts που έχω μέχρι τώρα την έχω 5 χρόνια... Είχα σκάσει 400+ ευρωπουλα τότε αλλά ήταν δίκαιη αγορά. Ακόμα και mass effect 2, dragon age origins, far cry 2, μια χαρα τα έπαιζε σε 1280χ1024, αρκετά options στο full/high... Δεν κυνηγαω δεκάδες fps... Απλά θέλω να μου τρέχουν χωρίς πρόβλημα... Χωρίς κολληματα...

 

Κάποιο λάθος στα χρόνια έχεις κάνει φίλε (περνάνε γρήγορα τα άτιμα :-) ). Η συγκεκριμένη δεν έχει 4 χρόνια που κυκλοφόρησε άρα δεν είναι με τίποτα 5 χρονών η δικιά σου. Το ότι σαν κάρτα είναι καλή συμφωνώ αλλά νομίζω ότι αν ανεβάσεις ανάλυση θα κόψει αρκετά. Γενικώς ήταν αρκετά καλή επένδυση για την εποχή της όπως και η 8800 GTX, ήταν όμως οι εξαιρέσεις του κανόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάθος στα χρόνια έχεις κάνει φίλε (περνάνε γρήγορα τα άτιμα :-) ). Η συγκεκριμένη δεν έχει 4 χρόνια που κυκλοφόρησε άρα δεν είναι με τίποτα 5 χρονών η δικιά σου. Το ότι σαν κάρτα είναι καλή συμφωνώ αλλά νομίζω ότι αν ανεβάσεις ανάλυση θα κόψει αρκετά. Γενικώς ήταν αρκετά καλή επένδυση για την εποχή της όπως και η 8800 GTX, ήταν όμως οι εξαιρέσεις του κανόνα.

 

ναι... Όντως... Σορρυ... :)

3 χρόνια γεμάτα την έχω τελικά... Μου φαίνονταν πολύ παραπάνω... :D

 

τελοσπαντων... Για την χρήση που της έκανα εγώ και στις συγκεκριμένες αναλύσεις πιστεύω θα έβγαζε ακόμα 2 χρονακια... Έστω με το ζόρι...

 

Οπότε τι να κάνω; Να πάρω μια φθηνή τώρα και να περιμένω να βγουν καινούργια μοντέλα στα οποία και να επενδυσω; Η να αγοράσω τώρα μια στα 150-200; Εστω και με δόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι... Όντως... Σορρυ... :)

3 χρόνια γεμάτα την έχω τελικά... Μου φαίνονταν πολύ παραπάνω... :D

 

τελοσπαντων... Για την χρήση που της έκανα εγώ και στις συγκεκριμένες αναλύσεις πιστεύω θα έβγαζε ακόμα 2 χρονακια... Έστω με το ζόρι...

 

Οπότε τι να κάνω; Να πάρω μια φθηνή τώρα και να περιμένω να βγουν καινούργια μοντέλα στα οποία και να επενδυσω; Η να αγοράσω τώρα μια στα 150-200; Εστω και με δόσεις;

 

Κατά τη γνώμη μου είναι κακή εποχή για αγορά. Εγώ θα περίμενα να βγουν οι mainstream της Nvidia για να δω με το συναγωνισμό τι όφελος θα υπάρξει. Τώρα παίζει η ΑΤΙ μόνη της, σε 2-3 μήνες θα είναι καλύτερα και με 200€ σίγουρα θα βρεις κάτι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις, μπορείς να την ψάξεις σε καμία μεταχειρισμένη 4870 - GTX260 και να σε βγάλει όσο σε βγάλει.

 

;)

 

κι εγω κατι τετοιο σκεφτομαι.... ειτε μεταχειρισμενη, ειτε φθηνη.....

αφου δεν εχω αυτη τη στιγμη χρηματα να διαθεσω για κανα "τουμπανο" οπως ειχα δωσει τοτε για την 8800Gts δεν εχω πολλες επιλογες....

απο το να ειμαι σε 640χ480 σε safe mode καλυτερα να μην παιζω extreme παιχνιδια για κανα εξαμηνο... το managerακι να παιζει και κανα Lineage 2 μεχρι να παρω καποια καλυτερη νομιζω θα επιζησω.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραπάνω (λογικά κινούνται κοντά στο κατοστάρικο) μπορούν να τα βγάλουν πέρα μια χαρά και σε extreme τίτλους, με ελάχιστες παραχωρήσεις σε κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 9500 είναι χειρότερη σε επιδόσεις από την 8800 που είχες ε.

 

Ναι... Το ξέρω... Αλλά από σεπτέμβρη που θα πιάσω καμία δουλειά και θα υπάρχει περισσότερο χρήμα για ξοδεμα θα αγοράσω κανά τούμπανο... Θα έχουν βγει και καινούργια μοντέλα μέχρι τότε θέλω να πιστεύω οπότε μέσα στον κατάλογο αγορών μου θα μπει και μια πολύ καλή καρτούλα.... ;) αν δω τα σκούρα από θέμα χρημάτων ίσως πάρω άλλη μια 9500gt για sli...

Θα δείξει.... Σκορπιες σκέψεις είναι αυτές.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...