Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και έναν χρόνο έχω την nVidia GeForce GTX 295 1792MB αλλά μου ανεβάζει τραγικά θερμοκρασία σε σημείο που πρέπει να κάνω Minimize το game για να πέσει (στους 90 μου βαράει το πρόγραμμα για restart)...

Αν και είναι κορυφή σε επιδόσεις η κάρτα αυτό το προβληματάκι με κάνει και ξενερώνω...

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και έναν χρόνο έχω την nVidia GeForce GTX 295 1792MB αλλά μου ανεβάζει τραγικά θερμοκρασία σε σημείο που πρέπει να κάνω Minimize το game για να πέσει (στους 90 μου βαράει το πρόγραμμα για restart)...

Αν και είναι κορυφή σε επιδόσεις η κάρτα αυτό το προβληματάκι με κάνει και ξενερώνω...

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Μηπως εχει στεγνωσει η θερμοεπαγωγικη παστα επανω και σου ανεβαζει τοσο θερμοκρασια?

Σκονη στον ανεμιστηρα ?

Μηπως εχεις κανει O/C την καρτα?

Μηπως στο κουτι σου δεν ανακυκλωνεται ο αερας σωστα με αποτελεσμα τις θερμοκρασιες αυτες?

Υπαρχουν πολλοι παραγοντες.. γινε λιγο πιο συγκεκριμενος (Κουτι ανεμιστηρια κλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και έναν χρόνο έχω την nVidia GeForce GTX 295 1792MB αλλά μου ανεβάζει τραγικά θερμοκρασία σε σημείο που πρέπει να κάνω Minimize το game για να πέσει (στους 90 μου βαράει το πρόγραμμα για restart)...

Αν και είναι κορυφή σε επιδόσεις η κάρτα αυτό το προβληματάκι με κάνει και ξενερώνω...

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Ανέβαζε τον ανεμιστήρα παραπάνω όταν παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον .... δεν πολυ ασχολουμε με O/C στη καρτα γραφικων μου (Ati Sapphire 4870 1Gb DDR5) αλλα παρατηρησα το εξης ... παρακαλω δειτε την παρακατω φωτογραφια και πειτε μου βλεπετε κατι περιεργο??

 

Κοκκινο βελακι -> οι ρυθμισεις που ειχε by default σαν τιμη για High Performance και εχουν περασει και το τεστ ολα κανονικα

Μαυρο Βελακι -> οι ρυθμισεις που ειχε πριν το O/C

 

Ρε παιδια αφου αλλαξαν απο 500 σε 750

Στο μαυρο βελακι δεν θα επρεπε να λεει current settings 750 και 900?

Γιατι λεει 500 ? Δεν πηρε τις τιμες?:shock:

post-101338-12906308127_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Ειμαι σε δηλημα... σημερα θα παραγγειλω την ΑΤΙ 5850... Δεν ξερω ομως ποια εταιρια να επιλεξω...

Randeon ή Gigabyte? Παρακαλω οποιος επιστημονας γνωριζει τις διαφορες τους να με κατατοπισει..

Δεχομαι συμβουλες.. Τα φώτα σας!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Ειμαι σε δηλημα... σημερα θα παραγγειλω την ΑΤΙ 5850... Δεν ξερω ομως ποια εταιρια να επιλεξω...

Randeon ή Gigabyte? Παρακαλω οποιος επιστημονας γνωριζει τις διαφορες τους να με κατατοπισει..

Δεχομαι συμβουλες.. Τα φώτα σας!!!!!

 

την ποιο φτηνη http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200007911

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον .... δεν πολυ ασχολουμε με O/C στη καρτα γραφικων μου (Ati Sapphire 4870 1Gb DDR5) αλλα παρατηρησα το εξης ... παρακαλω δειτε την παρακατω φωτογραφια και πειτε μου βλεπετε κατι περιεργο??

 

Κοκκινο βελακι -> οι ρυθμισεις που ειχε by default σαν τιμη για High Performance και εχουν περασει και το τεστ ολα κανονικα

Μαυρο Βελακι -> οι ρυθμισεις που ειχε πριν το O/C

 

Ρε παιδια αφου αλλαξαν απο 500 σε 750

Στο μαυρο βελακι δεν θα επρεπε να λεει current settings 750 και 900?

Γιατι λεει 500 ? Δεν πηρε τις τιμες?:shock:

Μια χαρά σωστό είναι.Όταν δεν παίζεις παιχνίδια πέφτει αυτόματα για μείωση κατανάλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...