Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τροφοδοτικό δεν ξέρω, οθόνη είναι μία LG 17αρα και καρτα γραφικών Ati radeon 256 MB, X1300 νομίζω, (δεν έχω μπροστά μου το PC)

 

Οι απαιτήσεις μου είναι:

 

Ram 4 GB

κάρτα γραφικών 1 GB

Σκληρό 500GB

οθόνη 19"

Τα άλλα (επεξεργαστή, τροφοδοτικό, ασύρματη κάρτα κτλ τα αφήνω σε σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα διαθέτεις δηλαδή συνολικά; Για τι χρήση προορίζεται το σύστημα;

 

Για Gaming, ταινίες, Internet, άντε και κάτι προγράμματακια, Τo σημαντικότερο όμως είναι το Gaming

 

Όταν λες "Πόσα" εννοείς χρήματα? 1000 ευρώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manufacturer : Intel®

type : Intel® Graphics Media Accelerator HD

memory : up to 1,696 MB shared memory with 4 GB system memory installed (with pre-installed 64-bit operating system)

memory type : shared

 

 

για καρτα γραφικων τι σας λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ati hd4550 vs nvidia 8200g m

 

Που αντιστοιχουν στα εξης laptops lenovo g555-2 και fujitsu esprimo με τα εξης χαρακτηριστικα

 

Το μεν athlon 2 dual core m320 2.1ghz, 2gb ram, 15,6 tft screen, 250gb hdd.

 

Το δε core2duo t6670 2.2ghz, 4gb ram, 15,4 wxga non glare screen, 500gb hdd.

 

Ποια καρτα απο τις 2 θα την παλεψει περισσοτερο στα παιχνιδια; Αν γινεται λιγο αμεση απαντηση γιατι ψιλοβιαζομαι :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αha..

 

Μου το ειπε και φιλος για τη σειρα 8xxx των laptop πως δεν.. υπερθερμανσεις κλπ. Αρα μαλλον θα παρω lenovo.

 

Για αγορά καινούργιου μιλάς ? Πόσα χρήματα διαθέτεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για καινουργιο. Εχω 450 ευρω πιστωτικο απο eshop απο βλαβη αλλου laptop (μπορω να παρω πισω τα λεφτα; ) αντε να παω μεχρι τα 550 συνολο.

 

Sent from my LG GW620 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνα που βλέπω να τα βγάζουν πέρα με παιχνίδια αλλά με κάποια αρνητικά είναι

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907306 (1 χρόνο εγγύηση ,ξεφεύγει λίγο στην τιμή)

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906894 (είναι Acer ,έχω άσχημες εμπειρίες με 3 laptop φίλων, όπως και πολλοί άλλοι .Στη μία περίπτωση με ταλαιπωρούσαν 2 μήνες με τη δήθεν άμεση αντικατάσταση )

 

Αν θες τη γνώμη μου εγώ από τα 2 θα έπαιρνα το samsung η ακόμα καλύτερα θα έψαχνα κάποιο φίλο που θέλει να ψωνίσει να του δώσω το πιστωτικό και να πάρω από κάπου αλλού .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επ ευκαιρία της νέας έκδοσης του F1 2010 για pc. Ψάχνω για μία κάρτα που να το τρέχει καλά.

Εχω Amd Phenom 3.2 τετραπύρηνο με Asus μητρική η οποία λέει οτι υποστηρίζει pci-e 2.0 αλλά οι κάρτες που βρίσκω είναι συνήθως 2.1 θα είναι συμβατή?? Η αναβάθμιση έγινε πρόσφατα απο e-shop ειδού η motherboard. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522761 αυτή η μητρική είχε onboard κάρτα γραφικών την HD 4200 της ΑΤΙ αλλά το παιχνίδι με αυτήν σέρνεται με κατεβασμένα στο τέρμα τα settings και με ανάλυση 640Χ480. Δεν τολμώ να ανεβάσω ανάλυση κολάει.

Θέλω λοιπόν να μου προτείνεται μια κάρτα γραφικών κυρίως απο e-shop καθώς εχω χάσει την επαφή με την τεχνολογία τελευταία και δεν ξέρω ποιιο μοντέλο ειναι καλύτερο ποιου...

Μάλλον για ati προορίζομαι καθώς ειναι πολύ συμβατές με συστήματα Αmd. Απο μνήμη να είναι 1 giga και πάνω.. α και στην τιμή εως 100 ευρώ (να περάσει και κανα δεκάρικο αν αξίζει δεν θα πω όχι)

 

Παρακαλώ τις προτάσεις σας....

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν τίθεται θέμα καλύτερης συμβατότητας μεταξύ των εταιρειών.

2. Ούτε η ποσότητας μνήμης παίζει πρωτεύοντα ρόλο.

3. Πόσα διαθέτεις;

4. Ποια οθόνη έχεις;

5. Ποιο τροφοδοτικό έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν τίθεται θέμα καλύτερης συμβατότητας μεταξύ των εταιρειών.

2. Ούτε η ποσότητας μνήμης παίζει πρωτεύοντα ρόλο.

3. Πόσα διαθέτεις;

4. Ποια οθόνη έχεις;

5. Ποιο τροφοδοτικό έχεις;

 

 

Οπότε σου απαντώ

3. 100

4. οθόνη philips 190S 19άρα

5. απο τροφοδοτικό εχω καλό 750Watt αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700420

 

οχι προβληματίζομαι για το pci-e 2.0 που υποστηρίζει η motherboard με το pci-e 2.1 που έχουν οι περισσότερες κάρτες σημερινές.

 

δως μου καμία πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...