Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια υλοποιηση οχι. (σε διπλη: 7900GX2, 7950GX2).

Αλλωστε κανενα παιχνιδι δεν εκμεταλλευεται πανω απο 500-600ΜΒ vga ram τωρα...

 

Exoun bgei drivers gia quad-SLI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Quad SLi εννοεις 4 καρτες ή 2 διπλες (π.χ. 2 7950GX2?). Νομιζω για τη δευτερη επιλογη εχουν βγει, αλλα θες υπερβολικα μεγαλο τροφοδοτικο και δεν αξιζει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quad SLi εννοεις 4 καρτες ή 2 διπλες (π.χ. 2 7950GX2?). Νομιζω για τη δευτερη επιλογη εχουν βγει, αλλα θες υπερβολικα μεγαλο τροφοδοτικο και δεν αξιζει κιολας.

 

4 διπλες!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πράγματι είναι λίγο μπέρδεμα η κατάσταση... Κατά την γνώμη μου εξαρτάται πολύ και το γιατί την χρειάζεσαι την κάρτα.... Αλλά συμφωνώ απόλυτα πως στις περισσότερες περιπτώσεις δεν συμφέρουν οι low κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

allo paides kali i kouventa sas k enimerwtiki gj dld :D

na rwtisw k egw kati k ean gnwrizete pls help...

sugkekrimena gainward 7600gt golden sample(uperxronismos upotithete)256mb k tin allaksa prin 2 meres me idias etairias 8600gts 512mb sto test tou fear i 2h dn epese katw apo 25fps enw eixe elaxista katw apo 40 nomizw 35 fps to mikrotero dn thimamai alla to dokimazw k enimerwnw to thema einai oti sto Rainbow 6 (vegas) to game i 1h karta itan poio ksekourasti apo ti kainourgia ekei me xalase ekana update tous drivers tis kainourgias k perasa k to expert tool tis kartas k meta apo tin egkatastasi tous to sistima ksekinage kanonika k molis ekane loading to expert tool adranopoioutan xwris na mporei na ektelestei kamia efarmogi.k anagkastika na mpw safe mode gia na svisw to expert tool,k to sustima douleuei kanonika twra trofodwsia uperarketi pisteuw me ena 600ari zalman!!!

 

a k kati allo uparxei periptwsi asumvatotitas me software?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι καλησπέρα.

Διαβάζω τα σχόλια σε αυτό το thread και εύχομαι να ήξερα κι εγώ 2 πραγματάκια παραπάνω όπως οι περισσότεροι εδώ.

 

Έχω ένα PC με Intel P4 3.2 kai 2Gb RAM

Η κάρτα γραφικών που χρησιμοποιώ είναι μια ATI RADEON X800GTO 256MB (0x5D4F τύπος chip)

 

Ο κύριος και σχεδόν αποκλειστικός λόγος που χρησιμοποιώ το PC μου είναι για να παίζω World of Warcraft. Μέχρι τώρα δεν είχα προβλήματα με τα fps μου αλλά τώρα ξεκινήσαν τα δύσκολα...Για όσους ξέρουν πάνω-κάτω το παιχνίδι, χρησιμοποιώ πάρα πολλά addons. Έχω δώσει σε αυτά 512Mb που κανονικά είναι εξωφρενικό νούμερο. Στα απαιτητικά όμως μέρη του παιχνιδιού (Gruul's Lair, Serpentshrine Cavern) τα fps μου γίνονται μονοψήφια!!!

 

To WoW-TBC υποτείθεται ότι δεν είναι πολύ απαιτητικό από πλευράς γραφικ'ων αλλά με τόσα addons που χρησιμοποιώ, πιστεύω ότι έχει γίνει. Η γραμμή μου είναι 2Μb οπότε δεν έχω σημαντικά προβλήματα με το ping.

 

Πιστεύετε ότι η κάρτα γραφικών δεν είναι αρκετή? Τι έχετε να μου προτείνετε σε τιμές 250-350? ?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file Jos3ph h x800gto den nomizw na einai o fobos kai o tromos twn kartwn :P

 

Duke_2_gr o p4 3.2 sigoura arxise na min antapekselxete alla kirio rolo pisteuw exei h karta sou. to problima einai oti auth paei se sinartisi me ti cpu! tha sou protina na balis 1950pro alla akoma kai auth tha psilo kobete apo tin cpu.

 

pantos diafores sigoura tha dis kai den tha sou kostisi pano apo 180E. an mporis na dosis ta ypolipa gia kamia kaliteri cpu h na kanis kanena overclock tote tha eisai arxontas ;) (akoma kalitera an bris vga kai cpu metaxirismena)

 

prosorina toulaxisto gia na glitosis tin anabathmisi.

 

(asxeto! egine to wow toso apetitiko? :s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...