Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοπόν έχω ένα προβληματάκι, θέλω να πάρω ένα pc για παιχνίδια κυρίως και είμαι ανάμεσα σε τρείς κάρτες μπορείτε να μου πείτε πια ειναι καλύτερη asus 9800 gtx?

asus 8800gts 512mb? η gainward 8800 Gt 1gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδη εχω ψηθει για αγορα,μηπως καλυτερα ειναι να περιμενω για μετα το καλοκαιρι(τελη αυγουστου-σεπτεμβριο) μηπως πεσει η τιμη απο καποιο μοντελο ανωτερο της 8800gt ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω ψηθει για αγορα,μηπως καλυτερα ειναι να περιμενω για μετα το καλοκαιρι(τελη αυγουστου-σεπτεμβριο) μηπως πεσει η τιμη απο καποιο μοντελο ανωτερο της 8800gt ?

 

Φίλε και εγώ αυτό θα κάνω...Περίμενε ακόμα λίγο...Θα πέσουν πολύ οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostakiss

απ ότι εχω ακούσει πάντως 8800gt>9600, και πάει και γύρω στα 120? τρέχουσες τιμές e-shop. Γιατί δεν χτυπάς μια τέτοια προς το παρόν, μέχρι να κατέβουν οι τιμές στα θηρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τι λετε για την MSI NX9600GT ZILENT 1GB PCI-E RETAIL και την ASUS EN8800GT/HTDP 1GB PCI-E RETAIL και αν τις συστηνεται η οχι!!αν οχι τι προτεινετε για καρτα για πολυ καλεσ επιδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπηκα στο τριπακι να κανω αναβαθμιση το pc μου μετα απο αρκετο καιρο και εχω χασει λιγο την μπαλα, ειδικα στον τομεα GPU.

σκεφτομαι να δωσω μεχρι 160 ευρω για μια GPU, οσο ειχα παρει τοτε την 9600XT που με ειχε αφησει απολυτα ικανοποιημενο.

λογικα με αυτο το ποσο μπορω να παρω κατι αξιομαχο.

εχω δει αυτην εδω την καρτα,λεει τιποτα?

επισης συγκριτικα με αυτην φαινεται στο χαρτι να εχει καλυτερα specs αλλα ειναι αρκετα πιο φτηνη, γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
παιδια μπηκα στο τριπακι να κανω αναβαθμιση το pc μου μετα απο αρκετο καιρο και εχω χασει λιγο την μπαλα, ειδικα στον τομεα GPU.

σκεφτομαι να δωσω μεχρι 160 ευρω για μια GPU, οσο ειχα παρει τοτε την 9600XT που με ειχε αφησει απολυτα ικανοποιημενο.

λογικα με αυτο το ποσο μπορω να παρω κατι αξιομαχο.

εχω δει αυτην εδω την καρτα,λεει τιποτα?

επισης συγκριτικα με αυτην φαινεται στο χαρτι να εχει καλυτερα specs αλλα ειναι αρκετα πιο φτηνη, γιατι?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1136089

 

αυτή...τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ειναι και στα ιδια λεφτα. το chipset αυτο ειναι νεοτερο απο το 3870 που φοραει αυτη που ειχα πει πιο πανω?βλεπω οτι τα engine και memory clocks αυτης που λες εσυ ειναι χαμηλοτερα, παιζει ρολο αυτο?

επισης γιατι λες για την connect3d? προσωπικα δεν την εχω ακουστα αυτη την εταιρια, ειναι καλη?μονο με 6 ευρω παραπανω ειδα πως εχει sapphire, να την προτιμησω?

αν καταλαβα καλα η 4850 με την 4870 ειναι οτι ηταν παλια η διαφορα αναμεσα σε pro και xt?αξηζουν τα 100 ευω παραπανω που ζητανε για την 4870?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι είναι νεότερο και καλύτερο από την 3870...

γιατί είναι η φτηνότερη...σιγά εγγύηση από πλαίσιο έχει ότι και να πάθει θα στο αλλάξουν μπαμ μπαμ...

αν θα παίζεις σε ανάλυση 1920χ1200 και πάνω ναι αξίζει η διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...