Προς το περιεχόμενο

Rocksmith


Luciddream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν έχω ενισχυτή. Κιθάρα κατευθείαν στο Line In. Μια χαρά ακούγεται απενεργοποίησε όλα τα άλλα input και παίξε με το ini. Εγώ έβαλα αυτό που έχει στο link που σου έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν παίζει... δοκίμασα παρα πολλες ρυθμίσεις αλλα σε όλες έχω θόρυβο (κατευθείαν στο line in). ίσως να φταίει οτι ειναι on board η κάρτα ήχου. μάλλον θα αναγκαστώ να αγοράσω το καλώδιο τελικά.. ξαναλέω οτι δεν έχει θέμα η κάρτα ήχου ή η κιθάρα... ηχογραφώ κανονικά απο προγράμματα και χωρίς latency,  απλά όταν ανοίγει το game και παίζω μια νότα ακούγεται θόρυβος μέσα στο game

 

(και ελπίζω να λέμε και οι δύο για το Rocksmith 2014 :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, τα κατάφερα... παρατήρησα οτι εχουμε παρομοια μητρική(gene-z iv) οπότε πέρασα τους drivers της καρτας ηχου.. αυτο νομίζω βελτίωσε λίγο το tuner... μετα ζορίστηκα λίγο στην τελευταία MI μέχρι να περάσει, αλλα τα κατάφερα...

 

μόλις πέρασε το tuner ο ήχος γύρισε σε κανονικό.. οπότε το πρόβλημα πρεπει να ειναι στο tuner του Rocksmith. δεν εχω περάσει το Update 4 βέβαια πού λενε οτι βελτιώνει το tuner... όλα καλά τώρα :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής εγώ το δανείστηκα από το θείο μέχρι να μάθω να παίζω λίγο και ίσως σε καμιά προσφορά το πάρω από steam. Αυτό που βρήκα είχε τα πάντα όλα μέσα από updates, dlcs κλπ οπότε μάλλον έχει και το τελευταίο update που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να το έχεις γιατι ειναι σχετικα καινουριο... εγω εχω χασει λιγο την μπαλα με τα DLC που εχει. μπορει να μου λειπουν μερικά..

το game αξιζει τα λεφτά του πάντως... ελπίζω να εχεις αλλάξει τις χορδές να στις δειχνει ανάποδα δηλαδή τις πιο χοντρές να τις δείχνει κάτω κάτω στην οθόνη... στην αρχή έπαιζα όπως ηταν και δεν παλευόταν με τίποτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπόν... το βρήκα τι παίζει με τα DLC τελικά ... και ειναι πιο γαμάτο απο ότι περίμενα :) απλα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι τα εχεις ολα και οτι ειναι φορτωμένα μεσα στο αρχείο με τα id τους. απο εκει και πέρα όμως, υπάρχουν και αλλού dlc που τα φτιαχνει το community... αυτα μπορείς να τα βρείς εδώ: http://forums.smithyanvil.com/index.php

 

για παράδειγμα εχουν κάνει αυτό:

 

 

 

μου ρχεται να κλαψω απο συγκίνηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, μπήκε στις εκπτώσεις στο steam και επειδή ενδιαφέρομαι να μάθω κιθάρα θέλω να το πάρω. Έχω κάποιες απορίες.

 

1.Χρειάζομαι είτε ηλεκτρική είτε ηλεκτρακουστική κιθάρα, σωστά;

2.Χρειάζομαι ενισχυτή ή μπορώ να το κουμπώσω κατ'ευθείαν στα ηχεία του υπολογιστή;

3.Το καλώδιo είναι απαραίτητο να το αγοράσω ή μπορώ να κάνω καμιά πατέντα;

4.Μαθαίνεις τίποτα τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μπήκε στις εκπτώσεις στο steam και επειδή ενδιαφέρομαι να μάθω κιθάρα θέλω να το πάρω. Έχω κάποιες απορίες.

 

1.Χρειάζομαι είτε ηλεκτρική είτε ηλεκτρακουστική κιθάρα, σωστά;

2.Χρειάζομαι ενισχυτή ή μπορώ να το κουμπώσω κατ'ευθείαν στα ηχεία του υπολογιστή;

3.Το καλώδιo είναι απαραίτητο να το αγοράσω ή μπορώ να κάνω καμιά πατέντα;

4.Μαθαίνεις τίποτα τελικά;

 

1. Σωστα.

2. Δεν χρειαζεσαι. Γιατι χρειαζεσαι το 3

3. Ειναι απαραιτητο γιατι με αυτο θα συνδεσεις την κιθαρα στο PC σου και θα ακους απο τα ηχεια του υπολογιστη.

4. Δεν μπορω να σου πω γιατι ηδη γνωριζα να παιζω. 

 

Ελπιζω να βοηθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο δεν είναι απαραίτητο, υπάρχουν πατέντες σε περίπτωση που έχεις το κανονικό καλώδιο της κιθάρας. Έχει αρκετές ασκήσεις με τις οποίες μπορείς να μάθεις πολλά, αρκεί να έχεις όρεξη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο δεν είναι απαραίτητο, υπάρχουν πατέντες σε περίπτωση που έχεις το κανονικό καλώδιο της κιθάρας. Έχει αρκετές ασκήσεις με τις οποίες μπορείς να μάθεις πολλά, αρκεί να έχεις όρεξη :P

 

Δεν το γνωριζα αυτο! Συγγνωμη για την λανθασμενη πληροφορια!!!!  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο δεν είναι απαραίτητο, υπάρχουν πατέντες σε περίπτωση που έχεις το κανονικό καλώδιο της κιθάρας. Έχει αρκετές ασκήσεις με τις οποίες μπορείς να μάθεις πολλά, αρκεί να έχεις όρεξη :P

Οι πατέντες όμως έχουν το ίδιο αποτέλεσμα που θα είχα με το αυθεντικό καλώδιο ή θα έχω θόρυβο και delay στον ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πατέντες όμως έχουν το ίδιο αποτέλεσμα που θα είχα με το αυθεντικό καλώδιο ή θα έχω θόρυβο και delay στον ήχο;

 

ανάλογα την κάρτα ήχου και τις ρυθμίσεις που θα κάνεις. σε μερικούς ξέρω ότι παίζει σαν κανονικό καλώδιο, σε εμένα έπαιζε έτσι και έτσι. πιο πολύ θέματα με το tuner είχα, παρά με το παιχνίδι (αφού ολοκλήρωνα το tuner, έπαιζε μια χαρά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά το αγόρασα. Πολύ ωραίο παιχνίδι. Δοκίμασα κάτι πατέντες για να παίζω χωρίς το αυθεντικό καλώδιο αλλά είχα delay. Σκέφτομαι να πάρω το αυθεντικό καλώδιο αν και είναι πολύ ακριβό. Παίζει να έχω και με αυτό delay; Αν το πουλάει κανείς ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...