Προς το περιεχόμενο

Πώς δουλεύει το ADSL/VDSL από το σπίτι μας μέχρι το DSLAM: Αναλυτικός οδηγός με φωτογραφίες


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 491
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

poulinos ποιάς περιοχής κατανεμητής είναι αυτός?

 

 

το ενα το boxaki ειναι του σπιτιου μου (το σιδερενιο).

το πλαστικο ειναι σε ενα φιλο

ο κατανεμητης δεν θυμαμαι καπου αθηνα αλλα δεν θυμαμαι που.

μια αλλη χωνευτη απο χαλανδρι κτλ κτλ.γενικως οι φωτο ειναι ολες απο διαφορετικα σημεια.ακομα και οι φωτο στα αστικα κεντρα ειναι απο διαφορετικα για να καλυψω ολες τις περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο ποστ αλλά μηπως υπάρχει σε doc ή pdf για να το κρατησω στο αρχείο μου;

 

Επίσης με πονεσε η καρδια στην τελευταια φωτο με την κομμένη οπτική ινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο ποστ αλλά μηπως υπάρχει σε doc ή pdf για να το κρατησω στο αρχείο μου;

 

 

Εάν ασχοληθείς 2-3 λεπτά, μπορείς να το αντιγράψεις στο Word και μετά να το μετατρέψεις σε pdf, εάν θέλεις.

Έχω πάντα, ως κανόνα, τα σημαντικά θέματα που βρίσκω στο internet να τα φυλάω στο pc μου γιατί έχει τύχει μερικές φορές αφενός να χάνονται, για διάφορες αιτίες, αφετέρου να μην θυμάσαι τη διεύθυνση που είχες βρει αυτό που αναζητάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Πολυ ωραιο ποστ αλλά μηπως υπάρχει σε doc ή pdf για να το κρατησω στο αρχείο μου;

Επίσης με πονεσε η καρδια στην τελευταια φωτο με την κομμένη οπτική ινα.

οπως ειπαν μπορεις να το κανεις copy paste σε ενα word και το word μετα σε pdf.εγω το ειχα σε word και μαζι με εικονες βγηκε 60 σελιδες.αλλα ειναι σαν copy paste απλα εδω επρεπε να βαλω τα Links απο τις φωτο και οχι τις ιδιες τις εικονες.
αυτο με την οπτικη ινα αστα να πανε.κλασσικη ελλαδα .κοβει οπτικη ο ξενος εργατης και δεν λεει τιποτα.συνεχιζουν σαν να μην εγινε τιποτα.δεν παει να μην εχουν τηλεφωνπ και ιντερνετ 3000-4000 ατομα who cares.και βαση συμβολαιου στην συγκεκρικεμη περιπτωση η Intrakat την εκοψε και αυτη ειναι υποχρεωμενη να την ενωσει με δικο της συνεργειο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλως καμια φορά δεν μεαφέρεται καλά. γι αυτό σκεφτηκα ότι αν έχει γραφτει σε word ίσως ήταν καλύτερα. Ενιγουει θα το κανω c/p. Thanks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,

το ότι έχει γνώσεις το ξέραμε από καιρό,αλλά και άλλοι έχουν.

Όμως αυτός εδώ είναι μεθοδικός,έχει έμπνευση και ταλέντο.(που λίγοι έχουν)Δεν έμεινε όμως σε αυτά,

αποδείχτηκε και μερακλής στην ''εκτέλεση''. Σωστές φωτογραφίες,κάνει χιούμορ αν του δοθεί ευκαιρία...

 

Εύγε!

Πάντα τέτοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,

το ότι έχει γνώσεις το ξέραμε από καιρό,αλλά και άλλοι έχουν.

Όμως αυτός εδώ είναι μεθοδικός,έχει έμπνευση και ταλέντο.(που λίγοι έχουν)Δεν έμεινε όμως σε αυτά,

αποδείχτηκε και μερακλής στην ''εκτέλεση''. Σωστές φωτογραφίες,κάνει χιούμορ αν του δοθεί ευκαιρία...

 

Εύγε!

Πάντα τέτοια.

 

 

thank u.το θεμα απλα ειναι οτι στον γραπτο λογο επειδη βιαζομε κανω καποια λαθακια οχι τοσο ορθογραφικα αφου το περασα και απο word για τονους κτλ αλλα στην εκφραση.προσπαθησα να βρω την χρυση τομη αναμεσα στο να το φτιαξω γρηγορα και στο να ειναι σωστο.ισως να γινοταν και καλυτερο αλλα δεν ηθελα να το καθυστερησω αλλο.ηδη λογω δουλειας και μειωμενου χρονου το καθυστερησα κανα διμηνο και απο την στιγμη που ειπα οτι θα το φτιαξω.ευχαριστω και παλι για τα καλα λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μπράβο poulinos αναλυτικότατος και πολύ σωστός.

Εύγε για αυτό τον υπέροχο οδηγό για να καταλάβουν πολλοί κάποιο στάδιο απο το τι υπάρχει πίσω απο το router τους.

 

Εύχομαι του χρόνου αναλυτικός οδηγός για το path μετά το ΓΚ του ΟΤΕ, Κέντρο Provider, ΜED, backbone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο poulinos αναλυτικότατος και πολύ σωστός.

Εύγε για αυτό τον υπέροχο οδηγό για να καταλάβουν πολλοί κάποιο στάδιο απο το τι υπάρχει πίσω απο το router τους.

 

Εύχομαι του χρόνου αναλυτικός οδηγός για το path μετά το ΓΚ του ΟΤΕ, Κέντρο Provider, ΜED, backbone.

 

 

το τελευταιο ειναι κομματακι δυσκολο εως αδυνατο.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Αν εξαιρέσουμε οτι αν θυμάμαι καλά στον Nautilus απαγορεύονται οι φωτογραφίες τίποτα δεν είναι απίθανο.

Εκτός αν έφυγες τελείως απο τον κλάδο και φτύνεις τον κόρφο σου να μη τα ξαναδείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Αν εξαιρέσουμε οτι αν θυμάμαι καλά στον Nautilus απαγορεύονται οι φωτογραφίες τίποτα δεν είναι απίθανο.

Εκτός αν έφυγες τελείως απο τον κλάδο και φτύνεις τον κόρφο σου να μη τα ξαναδείς.

 

 

δεν εχω φυγει απο τον κλαδο απλα δεν ξερω ολον τον υπολοιπο κορμο πως δουλευει.τα μισα ειναι οπτικες ινες οποτε σιγουρα θα ειναι ενα πολυ μικροτερο guide απο οτι αυτο για τον χαλκο και adsl συν οτι δεν εχω προσβαση σε αυτα.

οχι δεν φτυνω τον κορφο μου απλα δεν εχω κανει Noc,backbone και τετοια για να ξερω πως παιζει ολο το υπολοιπο κομματι.εχω δει μερικα πραγματα bbras Κτλ αλλα δεν ξερω πολλα πανω σε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos ενα εχω να πω. Συγχαρητηρια για τον αναλυτικοτατο οδηγο και ως τεχνικος υπολογιστων μπορω να πω ενα ΕΥΓΕ για την ολη προσπαθεια και το μερακι και τον χρονο που σπαταλησες για αυτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos ενα εχω να πω. Συγχαρητηρια για τον αναλυτικοτατο οδηγο και ως τεχνικος υπολογιστων μπορω να πω ενα ΕΥΓΕ για την ολη προσπαθεια και το μερακι και τον χρονο που σπαταλησες για αυτο!

 

 

θα συμφωνησω !!

πραγματικα συγχαρητηρια !!!

:rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...