Προς το περιεχόμενο

Καρεκλα Γραφειου !


ntinos_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε θες να πεις πιο μοντέλο ή πόσο περίπου κόστισε;

 

Σημειώνω και του chrisxxx μιας και είμαι σε παραπλήσια κυβικά ;)

 

Προς το παρόν βέβαια έχω καρέκλα αλλά τις καρέκλες τις έχω σαν τα πληκτρολόγια...κάθε 5ετία τα αλλάζω χαχαχα

 

γάμα τα ...:-D

Χθες έσπασε το ένα πόδι από τη SATO ( από τα πέντε ακτινωτά με ροδάκια που έχει ) όταν έσκυψα να πάρω κάτι , και πήγα να σκοτωθώ..

Ευτυχώς είχα άλλη μια γραφείου και χρησιμοποίησα το δικό της...

 

Δεν ξέρω τιμή για αυτή , γιατί μας τα είχε δώσει τσάμπα φίλος για το γραφείο από κάποια εταιρία που έκλεισε και τα είχε καβατζωμένα..

Αλλά μιλάμε για high διευθυντική με δέρματα παντού, πλάτη ντυμένη όλη , και μάλλον μέταλλο όλη, αρκετά φαρδιά και ψηλή..

============

 

Η άλλη στο Macro ήταν μια super duper που έκανε 200 κάτι..

Δεν υπήρχε μοντέλο για να σου πω..

Απλά ήταν μακράν η πιο μασίφ που είχε απ' όλες.. Αν τη βρεις θα καταλάβεις ποια λέω. Όταν πάω σπίτι το πολύ πολύ να τη βγάλω φωτό να την κάνω attach..

 

Δε νομίζω όμως ότι θα βρεις την ίδια..

Μπορεί να έχουν κάποια παρόμοια βέβαια..

 

Σημείωνω κάποια χαρακτηριστικά που θυμάμαι..

 

Διπλός λεβιές από κάτω (ύψος - κλήση)..

Ρυθμιστικό γωνίας πλάτης (περιστροφικό),

ρυθμιστικό μαξιλαριού μέσης

επέκταση προσκέφαλου (χωρίς ρύθμιση πάνω κάτω)..

ρύθμιση ύψους πλαϊνων με κουμπί (ακουμπιστήρια χεριών) !!! Αυτά χαλάσανε όταν το τράβηξα άγαρμπα το ένα, και από τότε δεν ρυθμίζεται, (είχε μια λάμα με ελατήριο στο εσωτερικό η οποία έσπασε από την αγαρμποσύνη)

 

Πλάτη με κάποιο συνθετικό ύφασμα το οποίο έχει τρύπες αερισμού (σαν διχτυωτό ένα πράγμα) το οποίο όμως είναι πολύ γερό, και κάθισμα δερματίνη..

 

 

Σημειώνω και του chrisxxx μιας και είμαι σε παραπλήσια κυβικά ;)

 

 

έλα ρε, ο chrisxxx είναι μοντέλο..

 

90 κιλά ήμουν το 90 :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ είσαι --> http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=7345

 

79 ευρουλάκια (όπως είπανε και κάποια παιδιά προηγουμένως)

 

και άσε τους άλλους να λένε τα δικά τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κατηγορίες σφτερου που λέγαμε. :rolleyes:

Για τα χερουλια το λες? Ασε εγω φταιω για αυτο γιατι συνεχως κρατιομουν απο εκει και εβαζα ολο το βαρος μου οταν σηκωνουμουν..Αμα προσεχα δεν θα ειχανε παθει τιποτα..Πολλα λεφτα τα 500ε παντως για μια καρεκλα γραφειου..Μου φαινεται πολυ μεγαλη σπαταλη....Με πιανει η ψυχη μου και μονο που τ΄ακουω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα...

 

όχι εννούσα για την κατηγορία 100+ όπου και ανήκω :mrgreen:

 

 

btw για τα χερούλια εξαρτάται και τι χερούλια γιατί έχει τύχει να στηρίζω όλο μου το βάρος (προσπαθώντας να κάνω κοιλιακούς) χαχα αλλά τα χερούλια είναι μεταλλικά και ξεκινάνε από πολύ μπροστά στο κάθισμα μέχρι περίπου την μέση στην πλάτη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο θα παω μια βολτα απο macro-praktiker-plaisio αυτες ειναι οι επιλογες που εχω γιατι ειμαι ηρακλειο κρητης :(

Ευχαριστω για τις γνωμες σας,να πω και εγω την δικια μου συμφωνω οτι ειναι θεμα υγειας και οτι πρεπει να προσέχουμε αλλα την παρουσα χρονικη περιοδο το να αγορασεις καρεκλα 500+$ ειναι καπως,ποσο για μενα που ειμαι φοιτητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω δει την καρέκλα αυτή σε φίλους, αρχικά είχα την αίσθηση ότι άμα κάτσω θα σπάσει αλλά είδα πως παλεύεται. Βέβαια δεν είναι και καμιά ποιότητα αλλά θα σε βολέψει αρκετά αν την δεις, είναι μεγαλούτσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος σήμερα παράγγειλα αυτή εδώ. Την δοκίμασα πριν λίγες μέρες σε ένα μαγαζί και ειναι πάρα πολύ αναπαυτική. Την έχει κανείς να μου πει την άποψη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω προτεινω την Ikea σε budget ~100e

μου αρεσει που εχει και lock για να μην πηγαινει πισω

και ειναι αρκετα αναπαυτικη.

 

Το μονο ελαττωμα -τουλαχιστον στην δικια μου- ειναι οτι μετα απο 2 μηνες

αρχισε να τριζει οταν παω πισω.

Εβαλα αντι-sqeek sqeek a.k.a WD-40 αλλα τιποτα.

Βασικα δεν ξερω απο που προερχεται.

 

Πηρα καινουργιο γραφειο και μολις το εστησα εσπασε η καρεκλα mad.png

 

Πεθανα στα γελια με την προταση αυτη.

Τι γκαντεμια! :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πεθανα στα γελια με την προταση αυτη.

Τι γκαντεμια! :whistle:

 

Αστα φιλε...και ελεγα να τσιμπισω καμια dell U2312 αλλα ο κ*λoς μου ειχε αλλα σχεδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα χερουλια το λες? Ασε εγω φταιω για αυτο γιατι συνεχως κρατιομουν απο εκει και εβαζα ολο το βαρος μου οταν σηκωνουμουν..Αμα προσεχα δεν θα ειχανε παθει τιποτα..Πολλα λεφτα τα 500ε παντως για μια καρεκλα γραφειου..Μου φαινεται πολυ μεγαλη σπαταλη....Με πιανει η ψυχη μου και μονο που τ΄ακουω.

 

Oχι αλλά πάω στοίχημα ότι είσαι κάπου 160-170 κ 50-60 κιλα... Αν κάτσω εγώ σε παρόμοια καρέκλα ή καποιος ψηλότερος ή βαρύτερος θα την ξεκάνουμε σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α αυτό εννοούσες, σωστά. Δεν μου πήγε το μυαλό.

 

Άλλο είχα σκεφτεί

Ωχ ...τι σκεφτηκες δηλαδη? :mellow:

Επρεπε να βαλω το "μεσα στο νερο" μετα απο το "τρια χρονια" γτ οντως ακουστηκε παραξενα λιγακι τωρα που το ξαναδιαβαζω...Χαχαχα

 

 

 

Oχι αλλά πάω στοίχημα ότι είσαι κάπου 160-170 κ 50-60 κιλα... Αν κάτσω εγώ σε παρόμοια καρέκλα ή καποιος ψηλότερος ή βαρύτερος θα την ξεκάνουμε σε λίγες μέρες.

Οσο πιο βαρυς ειναι καποιος τοσο πιο σταθερη καρεκλα θα θελει.Η αποκλειση που εβαλες ειναι πολυυυυυυυυυ μεγαλη.

Πιστευω οτι απο τα 90 και πανω χρειαζεται κατι καλο..ε?αλλα εξαρταται και πως την μεταχειριζεσαι :rolleyes: ο bro(95+ kg) ειχε μια του πλαισιου των 100ε και του χαλασε σε 2 χρονια..Καλα οσοι ζυγιζουν 50-60 δεν υπαρχει θεμα..!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...