Προς το περιεχόμενο

Το Google Maps θα χρεώνει τις ιστοσελίδες "για βαριά χρήση" της υπηρεσίας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικοί είστε όντως για διευθυντικές θέσεις..

 

Έστω μια σελίδα με 30.000 κλικ ημερησίως.. Θα πληρώσει 20$ για τα επιπλέον κλικ πέρα του ορίου.. Μια διαφημισούλα να βάλει και ένα 5-10% (και λίγο λέω) να πατήσει στην διαφήμιση τα έβγαλε τα λεφτα για πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25,000 κλικ τη μέρα είναι εφτακόσιες πενήντα χιλιάδες κλικ το μήνα και είναι δωρεάν.

 

Όμως κάποιος ο οποίος έχει τη διπλάσια ακριβώς κίνηση με 50,000 κλικ τη μέρα ή ενάμιση εκατομμύριο κλικ το μήνα πρέπει να πληρώσει τρεις χιλιάδες δολάρια για το ίδιο χρονικό διάστημα το οποίο εδώ που τα λέμε δεν ακούγεται παράλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 25000 κλικ ειναι προς το google maps. Οχι οι επισκεψεις στη σελιδα γενικως.

Αμα εχεις στην πρωτη σελιδα σου το google maps φυσικα και καθε επισκεψη στο site ειναι και επισκεψη στο maps.

Αν ομως το βαλεις απλα σε link τοτε θα το δει μονο οποιος εχει πραγματικα αναγκη. Δεν θελουν ολοι καθε φορα οδηγιες για το πως θα σε βρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πολλοι απο σας δε γνωριζετε το openstreetmaps. Σιγουρα δεν ειναι του ιδιου βεληνεκους αφου απο πισω δε βρισκεται εταιρια αλλα οι χρηστες, μιας και ειναι open source, αλλα ειναι αρκετα αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επηρεάζεται μόνο το 0.35% των χρηστών.

 

χρειάζεται να εξασφαλιστεί το μακροπρόθεσμο μέλλον της υπηρεσίας, διασφαλίζοντας ότι ακόμη και να χρησιμοποιείται από το μεγαλύτερο δυνατό αριθμό χρηστών στις ιστοσελίδες, παραμένη βιώσιμη (η υπηρεσία).

 

 

συγνωμη καλε μου ανθρωπε,αλλα αυτο το μολις 0.35% πως ακριβως απειλει την υπηρεσια να μην ειναι βιωσιμη;.

i dont get it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη μερικων. προωθουσε η Google το Google maps ως δωρεαν? τελος δεν μπορεις ξαφνικα να χρεωνεις.. εστω και μετα απο 25000 clicks. και μη μου λετε ιστοριουλες του τυπου δε βγαινει και οτι δεν εχει λεφτα για servers... μην τρελαθουμε οχι θα λυπηθω και τη Google ή θα την υπερασπιζομαι σαν μερικους λες και εχω καποιο κερδος... ελεος πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λέει 0.35% των χρηστών δε σου λέει της χρήσης.Το ποσοστό της χρήσης θα είναι πολύ παραπάνω.

 

 

δηλαδη το 0.35% των χρηστων σε τι ποσοστο της συνολικης χρησης της υπηρεσιας μεταφραζεται;

i want to know.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπερασπιστές της Google μπορείτε να στείλετε και ένα CV στην google με attachment το link της συζήτησης. Θα σας πάρουν σίγουρα για δουλειά. Γέμισε ο κόσμος από υπερασπιστές των φτωχών εταιριών, αλλά για τον φτωχό τον συνάνθρωπο τίποτα, αστον να πεθάνει, δεν μου δίνει αυτός apps για το adroid μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το 0.35% των χρηστων σε τι ποσοστο της συνολικης χρησης της υπηρεσιας μεταφραζεται;

i want to know.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω προφανώς.Αλλά όπως καταλαβαίνεις όταν υπάρχουν 1000 χρήστες πχ και οι 996 χοντρικά έχουν μέχρι 1000 κλικ και οι υπόλοιποι έχουν 25.000+ καταλαβαίνεις ότι το

ποσοστό χρήσης αναλογικά και μόνο να το πάρεις ανεβαίνει.

 

Δεν είναι θέμα υπεράσπισης της google.Είναι θέμα λογικής.Προφανώς κάποιος που έχει μια σελίδα με 25.000+ κλικς ημερησίως δεν είναι φτωχός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα υπεράσπισης της google.Είναι θέμα λογικής.Προφανώς κάποιος που έχει μια σελίδα με 25.000+ κλικς ημερησίως δεν είναι φτωχός.

φιλε δεν ειναι φτωχος αλλα υποτιθεται λεω υποτιθεται οτι ηgoogle ακολουθει μια σταθερη στρατηγικη και οσυ λεει απο την αρχη ειναι δωρεαν. η apple ή η microdoft σου λενε θα πληρωσεις. αν δεν μπορει να ανταποκριθει να παρεχει την υπηρασια δωρεαν τοτε να μην το κανει... εγω αυτο το λεω αθεμιτο ανταγωνισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου απαντήσω προφανώς.

 

τοτε τι το συζηταμε; η απορια μου παραμενει: πως το 0.35% ειναι ζημιογονο για την βιωσιμοτητα της υπηρεσιας.;

 

Προφανώς κάποιος που έχει μια σελίδα με 25.000+ κλικς ημερησίως δεν είναι φτωχός.

 

ε και καποιος που εχει εισοδημα 5000ε τον χρονο, προφανως μπορει να πληρωνει φορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπερασπιστές της Google μπορείτε να στείλετε και ένα CV στην google με attachment το link της συζήτησης. Θα σας πάρουν σίγουρα για δουλειά. Γέμισε ο κόσμος από υπερασπιστές των φτωχών εταιριών, αλλά για τον φτωχό τον συνάνθρωπο τίποτα, αστον να πεθάνει, δεν μου δίνει αυτός apps για το adroid μου.

 

 

Εντάξει, και από ρομπέν του διαδικτύου χορτάσαμε όμως ε.

Χορτάσαμε τόσο, που η απλή λογική έχει γίνει αφηρημένη έννοια.

 

Η Google χρεώνει ένα κάρο υπηρεσίες σε όσους θέλουν να την εκμεταλλευτούν για εμπορικούς σκοπούς, και 25k click ημερησίως δεν έχει ο average Joe, πως να το κάνουμε δηλαδή.

 

Το να συζητάμε αν αξίζει κάποιος να χρησιμοποιεί πλέον την συγκεκριμένη υπηρεσία βάση της χρέωσης, είναι μία κουβέντα.

Αλλά το να συζητάμε αν είναι ηθικό για την Google να χρεώνει μία δική της δημιουργία σε όσους την εκμεταλλεύονται εμπορικά, είναι κωμικό κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...