Προς το περιεχόμενο

Πρώτες φωτογραφίες και video του HTC Rezound (Vigor)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xaxaxaxa μου φτιαξες τη μερα....

 

Αντε στις 11 Νοεμβρη να προλαβεις να παρεις την νεα κινηταρα της αχωνευτης που θα σου παρεχει ησυχια για 2 χρονια....

 

[quote Καλύτερα να δώσω την 600ρα μου για το IPhone και να έχω ησυχία για τα επόμενα 2 χρόνια...

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΣΧΕΔΟΝ OFF TOPIC

Αλλά για όσους δεν βαριούνται ας το δουν...!

Για όσους λένε ότι κάθε 3 μήνες βγαίνουν καινούρια Android κινητά:

 

Ε τότε να μην πάρουμε υπολογιστή γιατί σε ένα μήνα θα βγει ΣΊΓΟΥΡΑ κάτι νέο..

Η ας μην πάρουμε τηλεόραση, γιατί σίγουρα κάτι νέο θα βγει...

 

Δεν είναι έτσι... Εγώ σαν καταναλωτής, περίμενα περίμενα, μέχρι που το Desire HD έκανε το μπαμ και τα πάτησε όλα, ε και το πήρα...

Τώρα θα πάω να πάρω Sensation? Όχι ακόμη... Θα περιμένω θα περιμένω, και όταν βγει ένα τέρας, κάτι σαν 4core CPU, 2GB RAM, 5inch HD Display, 10MP 1080p Camera και όλα τα συναφή, θα το τσιμπήσω. Δεν θα αγοράζω όλα τα νέα μοντέλα...

 

Για όσους λένε ότι και με κάτι φτηνό κάνουμε την δουλειά μας, ή για όσους πιστεύουν ακόμη πως ένα παλιό Nokia επειδή έχει Symbian είναι ισάξιο ενός μοντέρνου Smartphone:

 

Σίγουρα και ένα 3330 παίρνει τηλέφωνα, αλλά όταν σας καλούν, δείχνει και το Status τους στο Facebook?

Σίγουρα το N81 παίζει DivX, αλλά όταν πας 2 ώρες ταξίδι θα απολαύσεις ταξίδι εσύ με 2 ίντσες οθόνη ή ο διπλανός σου με 4,3; Εσύ να είσαι σίγουρος, ΔΕΝ θα δεις καν ταινία.

Σίγουρα τραβάει και φωτογραφίες, αλλά τραβάει σχεδόν όσο καλές όσο μια ακριβή φωτογραφική μηχανή;

Σίγουρα τραβάει και video αλλά τραβάει σε 720P ?

Είμαι σίγουρος πως μπαίνει και στο Internet.. Τι βλέπεις όμως; Εικόνες στο Google? Μπορείς να μπεις να βρεις φαγητό απο το Patras Delivery .gr που είναι Full Flash Page?

Και Με τι ταχύτητες σερφάρεις; Έχει ασύρματα 20 Mbps στο κέντρο της Πάτρας; Έχει 150Mbps WiFi N ?

 

Και τέλος να πω γιατί αξίζει ΓΙΑ ΜΕΝΑ ένα ακριβό και καλό κινητό και τι κάνω εγώ με αυτό:

 

Ανα πάσα στιγμή και ώρα, Social Networking... Τι θες; Facebook? Twitter? Google Plus? να κάνεις update το Status σου; Δες τι φαΐ έφτιαξε ο γείτονας... THUMBS UP!

Μπες στο λεωφορείο από Αγρίνιο για Πάτρα, και να δες μια ταινία.

Άκου ένα τραγούδι.

Άκου τον αγαπημένο σου Online Σταθμό.

Παίξε ένα παιχνίδι 3D με γραφικά που σκίζουν το PSP..

Μέσα από το λεωφορείο άνοιξε τον υπολογιστή σου στην Πάτρα...!

Θες να προσθέσεις μια ταινία στο uTorrent και όταν φτάσεις σπίτι να την δεις; Κάντο!

Όταν βλέπεις την ταινία κάνε Pause στο VLC Player με το κινητό σου για να πας τουαλέτα..

Βάλε τραγούδια στο Winamp στο PC σου, και πετάξου στο δίπλα διαμέρισμα. Οταν χρειαστεί άλλαξε Playlist μέσω WiFi από το κινητό σου!

Θες να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σαν χειριστήριο σε ένα PC Game? Μπορείς!

Θες να το χρησιμοποιήσεις σαν WEBCam και μικρώφονο; Εννοείτε πως μπορείς!

Βγες για ψώνια και έχε την λίστα στην οθόνη σου!

Ψάξε για SouperMarket στο Χάρτη και θα σε πάει βήμα βήμα ως την πόρτα!

Βρες μια τράπεζα να πληρώσεις ένα ξεχασμένο λογαριασμό. Θες να το κάνεις απο το κινητό χωρίς ΚΑΝ να πας εκεί;

Δες τι παίζει απόψε στον κινηματογράφο. Δεν ξέρεις αν θα σου αρέσει; Θες να μπεις στην IMDb να δεις τι λένε αυτοί που την είδαν; Την είδες! Σου άρεσε! Rated 9 Stars!

Είδες ένα Trailer και θες να μην ξεχάσεις να δεις την ταινία; Βάλτο στην WatchList απο το κινητό σου...

Βρες ένα Club και πήγαινε τώρα.. Δεν ξέρεις που να πας; Ψάξε στο κινητό σου..

Καλό Clubbάκι.. Δεν ξέρεις τι τραγούδι παίζει; SoundHound και το βρήκες... Με ένα Click αύριο θα έρθει το CD Σπίτι σου, ή απόψε θα έρθει το MP3 στο PC σου, πειρατή... :)

Ξυπνάς το πρωί... Θες να πας για ποδήλατο να κάψεις τα ξύδια; Πήγαινε... Βάλε όμως το κινητό να μετράει τα χιλιόμετρα που κάνεις και τις θερμίδες που καις...

Χτυπάει το τηλέφωνό σου.. Είναι η Μαρία... Πάνω απο το "Answer" υπάρχει η τελευταία φωτογραφία της στο Facebook... Ωχ και τι λέει εδώ... Έχει γενέθλεια σήμερα...

- Γειά σου Μαρία.. Χρόνια πολλά βρε...!

- Αχ το θυμήθηκες...? :* Ελα απόψε σπίτι, κάνω Party!

Χάθηκες με το αμάξι; Ε βάλε το GPS στο κινητό σου... :)

Βγάλε ένα video σε 720p το Happy Birthday Song της Μαρίας...

Ανέβασέ το τώρα στο YouTube και το Facebook. Κάνε και κανα Tag!

Έχει και η Αδερφή σου Android με Latitude? Δείτε που βρίσκετε ο καθένας στο Χάρτη ανα πάσα στιγμή!

Μήπως έχει και το κορίτσι σου; Μιλήστε Δωρεάν με Chat, Φωνή, Video κτλ..!

Μήπως έχει και ο καμένος φίλος σου; Κάντε τα κινητά σας Walkie Talkie..!

Μήπως πήγες με το φίλο σου στο Γήπεδο? Κάνε STREAM εσύ τον αγώνα στους φίλους σου...! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Βγάλε και καμιά φώτο.. Έλα σπίτι τώρα, και δείχτες στην μαμά με DLNA στην ΤV σου..! Ασύρματα!

Μετά απο ΟΟΟΟΛΑ αυτά μπορείς να το βάλεις και να φορτίσει λιγάκι έ...!

Να μην αναφέρω την παραμετροποίηση στα Android κινητά....

Δεν σου αρέσει το Wallpapaer? Άλλαξέ το..

Τα εικονίδια..? Άλλαξέ τα..

Μήπως το LockScreen? Άλλαξέ το... Μήπως ο Player? Μήπως το πληκτρολόγιο?

Μήπως δεν σου αρέσει ΌΛΟ το λειτουργικό; Ε βάλε άλλη ROM.

Απο την αρχή μέχρι το τελευταίο μενού, μέχρι την ποιο μικρή λεπτομέρεια αλλάζουν ΟΛΑ. Οτι δεν γουστάρετε, έξω...!

 

SEE? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...!

Τί άλλο να πω; Οτι φανταστείτε μπορείτε να κάνετε!! ΚΑΙ ΠΟΟΟΟΣΑ άλλα που ξεχνάω... Το καλό είναι οτι 99% όλα αυτά τα κάνω ΕΓΩ. Και ξεχνάω και πολλά άλλα

Εγώ μιλάω για όλες αυτές τις απλές λειτουργίες που κάνει το Desire HD μου και με ευχαριστούν ιδιαίτερα!

 

 

Φυσικά όλα αυτά τα κάνετε με ΑΠΟΛΥΤΗ ταχύτητα, δεν περιμένετε σχεδόν για τίποτα. Και με ασφάλεια... Ούτε φοβάστε μην κάνει RR, μην κάνει Rollback. Μην χάσει τους αριθμούς σας, μην πέσει και σπάει, (γιατί είναι από Αλουμίνιο) και τα λοιπά. Για μένα το DHD ήταν λες και το έφτιαξαν στα μέτρα μου, κατα 95%. Οι υπόλοιποι ας προτιμήσουν κάτι αρχαίο...

 

ΥΓ. Βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος... I NEED MORE POWER. POWER POWER POWER.... BATTERY POWER..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμβιβαζομαι με κινητο που εχει καμερα μικροτερη απο 800 Mega Pixel

Και επεξεργαστη τουλαχιστον 12 core με HT

 

 

+1 στον απο πανω

Δεν με χαλασε το σκεπτικο σου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διευκρινίσω κάτι:

 

Το ότι βγαίνει κάθε 3 μήνες καινούριο κινητό.. (που πολύ λέμε, κάθε εβδομάδα βγαίνει) δεν είναι το πρόβλημα ότι θα έχει συσκευή 6 μηνών και έχει πιο λίγα GHz RAM κλπ... Αυτό που είναι σπαστικό, είναι το εξής: Το Nexus ONE, είναι 1.5 χρόνον κινητό (Μαζί με το Iphone 4 βγήκε περίπου, και λίγο πριν το SGS1). Και σταματάν την υποστήριξη του. No Updates, δεν θα τρέχουν καινούριες εφαρμογές κλπ κλπ κλπ. Δηλαδή, γιατί να πάρω κάτι, και να δώσω λεφτά 400 - 500 € και μετά σε 1.5 χρόνο άντε 2 χρόνια να το έχω για τα σκουπίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΧΕΔΟΝ OFF TOPIC

Αλλά για όσους δεν βαριούνται ας το δουν...!

....

ΥΓ. Βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος... I NEED MORE POWER. POWER POWER POWER.... BATTERY POWER..

 

Φίλε αγχώθηκα με όλα αυτά... sry αλλά δεν είμαι όλη τη μέρα πάνω από ένα κινητό...

Και να με πληρώνανε για όλα αυτά που γράφεις δεν τα έκανα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αστειο ειναι οτι οταν π.χ. μας ρωταει ο κολλητος "πωωωωω ρε μ#$^$%^ τι κινητο ειναι αυτο?"

οι απαντησεις ειναι οι εξης....

οταν εχουμε λευτα "ναι ρε τι τωρα 10ghz 50giga ram και καμερα που βλεπεις την επιφανεια της σελινης....ασε που κανει και φραπεδακι"

οταν δεν εχουμε "εεε να.....για να κανω καμια κληση και ενα sms να στελνω.....εμ τι αλλο να το κανεις"

το θεμα ειναι οτι δεν εχει σημασια το καθε ποτε βγενει αλλα το καθε ποτε αγωραζουμε, οποτε καλα να ειμαστε και να εχουμε τσεπη να σικωνει καθε εταιριας τα κεφια

 

οσα γραφω ειναι λιγο (πολυ) off-topic αλλα η ολη "λογομαχια" παραπανω μου εφερε μια διαθεση και ειπα να το γραψω

 

Για να διευκρινίσω κάτι:

 

Το ότι βγαίνει κάθε 3 μήνες καινούριο κινητό.. (που πολύ λέμε, κάθε εβδομάδα βγαίνει) δεν είναι το πρόβλημα ότι θα έχει συσκευή 6 μηνών και έχει πιο λίγα GHz RAM κλπ... Αυτό που είναι σπαστικό, είναι το εξής: Το Nexus ONE, είναι 1.5 χρόνον κινητό (Μαζί με το Iphone 4 βγήκε περίπου, και λίγο πριν το SGS1). Και σταματάν την υποστήριξη του. No Updates, δεν θα τρέχουν καινούριες εφαρμογές κλπ κλπ κλπ. Δηλαδή, γιατί να πάρω κάτι, και να δώσω λεφτά 400 - 500 € και μετά σε 1.5 χρόνο άντε 2 χρόνια να το έχω για τα σκουπίδια;

 

εγω προσωπικα συμφωνω απολυτα σε αυτο, ενας φιλος μου ειχε παρει φρεσκο φρεσκο οταν βγηκε το omnia, και τεσπα μετα απο κατι μηνες ενα update το οποιο ηταν να βγει αλλα δεν βγηκε ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΧΕΔΟΝ OFF TOPIC

Αλλά για όσους δεν βαριούνται ας το δουν...!

Για όσους λένε ότι κάθε 3 μήνες βγαίνουν καινούρια Android κινητά:

 

Ε τότε να μην πάρουμε υπολογιστή γιατί σε ένα μήνα θα βγει ΣΊΓΟΥΡΑ κάτι νέο..

Η ας μην πάρουμε τηλεόραση, γιατί σίγουρα κάτι νέο θα βγει...

 

Δεν είναι έτσι... Εγώ σαν καταναλωτής, περίμενα περίμενα, μέχρι που το Desire HD έκανε το μπαμ και τα πάτησε όλα, ε και το πήρα...

Τώρα θα πάω να πάρω Sensation? Όχι ακόμη... Θα περιμένω θα περιμένω, και όταν βγει ένα τέρας, κάτι σαν 4core CPU, 2GB RAM, 5inch HD Display, 10MP 1080p Camera και όλα τα συναφή, θα το τσιμπήσω. Δεν θα αγοράζω όλα τα νέα μοντέλα...

 

Για όσους λένε ότι και με κάτι φτηνό κάνουμε την δουλειά μας, ή για όσους πιστεύουν ακόμη πως ένα παλιό Nokia επειδή έχει Symbian είναι ισάξιο ενός μοντέρνου Smartphone:

 

Σίγουρα και ένα 3330 παίρνει τηλέφωνα, αλλά όταν σας καλούν, δείχνει και το Status τους στο Facebook?

Σίγουρα το N81 παίζει DivX, αλλά όταν πας 2 ώρες ταξίδι θα απολαύσεις ταξίδι εσύ με 2 ίντσες οθόνη ή ο διπλανός σου με 4,3; Εσύ να είσαι σίγουρος, ΔΕΝ θα δεις καν ταινία.

Σίγουρα τραβάει και φωτογραφίες, αλλά τραβάει σχεδόν όσο καλές όσο μια ακριβή φωτογραφική μηχανή;

Σίγουρα τραβάει και video αλλά τραβάει σε 720P ?

Είμαι σίγουρος πως μπαίνει και στο Internet.. Τι βλέπεις όμως; Εικόνες στο Google? Μπορείς να μπεις να βρεις φαγητό απο το Patras Delivery .gr που είναι Full Flash Page?

Και Με τι ταχύτητες σερφάρεις; Έχει ασύρματα 20 Mbps στο κέντρο της Πάτρας; Έχει 150Mbps WiFi N ?

 

Και τέλος να πω γιατί αξίζει ΓΙΑ ΜΕΝΑ ένα ακριβό και καλό κινητό και τι κάνω εγώ με αυτό:

 

Ανα πάσα στιγμή και ώρα, Social Networking... Τι θες; Facebook? Twitter? Google Plus? να κάνεις update το Status σου; Δες τι φαΐ έφτιαξε ο γείτονας... THUMBS UP!

Μπες στο λεωφορείο από Αγρίνιο για Πάτρα, και να δες μια ταινία.

Άκου ένα τραγούδι.

Άκου τον αγαπημένο σου Online Σταθμό.

Παίξε ένα παιχνίδι 3D με γραφικά που σκίζουν το PSP..

Μέσα από το λεωφορείο άνοιξε τον υπολογιστή σου στην Πάτρα...!

Θες να προσθέσεις μια ταινία στο uTorrent και όταν φτάσεις σπίτι να την δεις; Κάντο!

Όταν βλέπεις την ταινία κάνε Pause στο VLC Player με το κινητό σου για να πας τουαλέτα..

Βάλε τραγούδια στο Winamp στο PC σου, και πετάξου στο δίπλα διαμέρισμα. Οταν χρειαστεί άλλαξε Playlist μέσω WiFi από το κινητό σου!

Θες να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σαν χειριστήριο σε ένα PC Game? Μπορείς!

Θες να το χρησιμοποιήσεις σαν WEBCam και μικρώφονο; Εννοείτε πως μπορείς!

Βγες για ψώνια και έχε την λίστα στην οθόνη σου!

Ψάξε για SouperMarket στο Χάρτη και θα σε πάει βήμα βήμα ως την πόρτα!

Βρες μια τράπεζα να πληρώσεις ένα ξεχασμένο λογαριασμό. Θες να το κάνεις απο το κινητό χωρίς ΚΑΝ να πας εκεί;

Δες τι παίζει απόψε στον κινηματογράφο. Δεν ξέρεις αν θα σου αρέσει; Θες να μπεις στην IMDb να δεις τι λένε αυτοί που την είδαν; Την είδες! Σου άρεσε! Rated 9 Stars!

Είδες ένα Trailer και θες να μην ξεχάσεις να δεις την ταινία; Βάλτο στην WatchList απο το κινητό σου...

Βρες ένα Club και πήγαινε τώρα.. Δεν ξέρεις που να πας; Ψάξε στο κινητό σου..

Καλό Clubbάκι.. Δεν ξέρεις τι τραγούδι παίζει; SoundHound και το βρήκες... Με ένα Click αύριο θα έρθει το CD Σπίτι σου, ή απόψε θα έρθει το MP3 στο PC σου, πειρατή... :)

Ξυπνάς το πρωί... Θες να πας για ποδήλατο να κάψεις τα ξύδια; Πήγαινε... Βάλε όμως το κινητό να μετράει τα χιλιόμετρα που κάνεις και τις θερμίδες που καις...

Χτυπάει το τηλέφωνό σου.. Είναι η Μαρία... Πάνω απο το "Answer" υπάρχει η τελευταία φωτογραφία της στο Facebook... Ωχ και τι λέει εδώ... Έχει γενέθλεια σήμερα...

- Γειά σου Μαρία.. Χρόνια πολλά βρε...!

- Αχ το θυμήθηκες...? :* Ελα απόψε σπίτι, κάνω Party!

Χάθηκες με το αμάξι; Ε βάλε το GPS στο κινητό σου... :)

Βγάλε ένα video σε 720p το Happy Birthday Song της Μαρίας...

Ανέβασέ το τώρα στο YouTube και το Facebook. Κάνε και κανα Tag!

Έχει και η Αδερφή σου Android με Latitude? Δείτε που βρίσκετε ο καθένας στο Χάρτη ανα πάσα στιγμή!

Μήπως έχει και το κορίτσι σου; Μιλήστε Δωρεάν με Chat, Φωνή, Video κτλ..!

Μήπως έχει και ο καμένος φίλος σου; Κάντε τα κινητά σας Walkie Talkie..!

Μήπως πήγες με το φίλο σου στο Γήπεδο? Κάνε STREAM εσύ τον αγώνα στους φίλους σου...! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Βγάλε και καμιά φώτο.. Έλα σπίτι τώρα, και δείχτες στην μαμά με DLNA στην ΤV σου..! Ασύρματα!

Μετά απο ΟΟΟΟΛΑ αυτά μπορείς να το βάλεις και να φορτίσει λιγάκι έ...!

Να μην αναφέρω την παραμετροποίηση στα Android κινητά....

Δεν σου αρέσει το Wallpapaer? Άλλαξέ το..

Τα εικονίδια..? Άλλαξέ τα..

Μήπως το LockScreen? Άλλαξέ το... Μήπως ο Player? Μήπως το πληκτρολόγιο?

Μήπως δεν σου αρέσει ΌΛΟ το λειτουργικό; Ε βάλε άλλη ROM.

Απο την αρχή μέχρι το τελευταίο μενού, μέχρι την ποιο μικρή λεπτομέρεια αλλάζουν ΟΛΑ. Οτι δεν γουστάρετε, έξω...!

 

SEE? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...!

Τί άλλο να πω; Οτι φανταστείτε μπορείτε να κάνετε!! ΚΑΙ ΠΟΟΟΟΣΑ άλλα που ξεχνάω... Το καλό είναι οτι 99% όλα αυτά τα κάνω ΕΓΩ. Και ξεχνάω και πολλά άλλα

Εγώ μιλάω για όλες αυτές τις απλές λειτουργίες που κάνει το Desire HD μου και με ευχαριστούν ιδιαίτερα!

 

 

Φυσικά όλα αυτά τα κάνετε με ΑΠΟΛΥΤΗ ταχύτητα, δεν περιμένετε σχεδόν για τίποτα. Και με ασφάλεια... Ούτε φοβάστε μην κάνει RR, μην κάνει Rollback. Μην χάσει τους αριθμούς σας, μην πέσει και σπάει, (γιατί είναι από Αλουμίνιο) και τα λοιπά. Για μένα το DHD ήταν λες και το έφτιαξαν στα μέτρα μου, κατα 95%. Οι υπόλοιποι ας προτιμήσουν κάτι αρχαίο...

 

ΥΓ. Βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος... I NEED MORE POWER. POWER POWER POWER.... BATTERY POWER..

Είσαι λατρείας και με κάνεις περήφανο που διάλεξα το desire HD! Thanks! :)

 

 

το αστειο ειναι οτι οταν π.χ. μας ρωταει ο κολλητος "πωωωωω ρε μ#$^$%^ τι κινητο ειναι αυτο?"

οι απαντησεις ειναι οι εξης....

οταν εχουμε λευτα "ναι ρε τι τωρα 10ghz 50giga ram και καμερα που βλεπεις την επιφανεια της σελινης....ασε που κανει και φραπεδακι"

οταν δεν εχουμε "εεε να.....για να κανω καμια κληση και ενα sms να στελνω.....εμ τι αλλο να το κανεις"

το θεμα ειναι οτι δεν εχει σημασια το καθε ποτε βγενει αλλα το καθε ποτε αγωραζουμε, οποτε καλα να ειμαστε και να εχουμε τσεπη να σικωνει καθε εταιριας τα κεφια

 

οσα γραφω ειναι λιγο (πολυ) off-topic αλλα η ολη "λογομαχια" παραπανω μου εφερε μια διαθεση και ειπα να το γραψω

 

 

 

εγω προσωπικα συμφωνω απολυτα σε αυτο, ενας φιλος μου ειχε παρει φρεσκο φρεσκο οταν βγηκε το omnia, και τεσπα μετα απο κατι μηνες ενα update το οποιο ηταν να βγει αλλα δεν βγηκε ποτε.

 

Εσείς δηλαδή πήρατε android και βασίζεστε στις stock rom? Υπάρχει και κάτι που λέγεται costum rom, και κάτι άλλο που λέγεται xda developers δείτε το θα αλλάξετε γνώμη για πολλά πράγματα.

 

Υ.Σ Σορρυ για το offtopic mods...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσείς δηλαδή πήρατε android και βασίζεστε στις stock rom? Υπάρχει και κάτι που λέγεται costum rom, και κάτι άλλο που λέγεται xda developers δείτε το θα αλλάξετε γνώμη για πολλά πράγματα.

 

Υ.Σ Σορρυ για το offtopic mods...

 

Χαχαχαχα είναι σαν να λέμε: Παρε Hardware και ψάξε να βρεις λογισμικό για να το λειτουργείς... Αρα οντος είναι χάλια το Android, γιατί να ψαχνουν όλη custom rom... δεν θελω να ψάχνω, δεν θέλω να προσπαθώ να κάνο το κινητό μου να δουλέυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και εχω και εγω custom rom το θεμα ειναι να παρεις το κινητο και να πεις "οκ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ" με το λειτουργικο της ετερειας και το πολυ πολυ με update της εταιριας, οπως π.χ. τα apple, οπου αγωραζεις και κανεις απλος update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα είναι σαν να λέμε: Παρε Hardware και ψάξε να βρεις λογισμικό για να το λειτουργείς... Αρα οντος είναι χάλια το Android, γιατί να ψαχνουν όλη custom rom... δεν θελω να ψάχνω, δεν θέλω να προσπαθώ να κάνο το κινητό μου να δουλέυει

 

Μα αυτή είναι η μαγεία του Linux/Android να πέρνεις μια πέτρα καλής ποιότητας και να την κάνεις διαμάντι όπως ακριβώς το θες, το κινητό μια χαρά δουλεύει και χωρίς costum rom όπως είχα εγώ το DHD μου για 6 μήνες απλά μετά ήθελα να "παίξω" μαζί του και να δω ως που μπορει να φτάσει.

Κάτι χρήστες όπως εσύ έκαναν την apple αυτό που είναι σήμερα, και δεν είναι απαραίτητα κακό,είναι θέμα επιλογής.

"People don't want to know their devices they want a functionaly simple and shiny device,this is the number one reason why apple is selling like crazy"

Μια φράση που είχα δει κάπως έτσι ήταν και έχει απόλυτο δίκιο.

 

αν και εχω και εγω custom rom το θεμα ειναι να παρεις το κινητο και να πεις "οκ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ" με το λειτουργικο της ετερειας και το πολυ πολυ με update της εταιριας, οπως π.χ. τα apple, οπου αγωραζεις και κανεις απλος update

Χωρίς jailbreak το iphone δεν κάνει ούτε τα στοιχειώδη. (Bluetooth,flash και πολλάαα άλλα...

 

Απο iphone έφυγα και ξέρω πως είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Χωρίς jailbreak το iphone δεν κάνει ούτε τα στοιχειώδη. (Bluetooth,flash και πολλάαα άλλα...

 

Απο iphone έφυγα και ξέρω πως είναι...

 

shhhhhhhh.....they`re watchin us. χαχαχαχαχα :D μια φορα ειπα κατι για jb στο ινσομνια και επεσαν πανω μου σαν τα κορακια να με φανε. αστειευομαι κυριε μοδερεϊτορμαν :D χαχαχα οποτε το θυμαμαι ομως με κανει να γελαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα είναι σαν να λέμε: Παρε Hardware και ψάξε να βρεις λογισμικό για να το λειτουργείς... Αρα οντος είναι χάλια το Android, γιατί να ψαχνουν όλη custom rom... δεν θελω να ψάχνω, δεν θέλω να προσπαθώ να κάνο το κινητό μου να δουλέυει

 

μια χαρα δουλευει φιλε και με στοκ ρομ

 

Επειδή έχω το derire (οποιος το έχει ρουτάρει / περάσει custom roms ξέρει τι εννοώ) και δε βλέπω στα χαρακτηριστικά του Rezound πόσο ελεύθερο αποθηκευτικό χώρο θα έχει, έχω να πώ οτι πρέπει να σοβαρευτεί η HTC και να αρχίσει να ενσωματώνει "ενιαίο" αποθηκευτικό χώρο μεγέθους 8GB - 32GB (σε στυλ του παλιού diamond)

 

μάλλον δεν έχεις βάλει την ιδανική ρομ στο desire σου, ξανά ψάξου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το Custom Rom = JailBrake ουστιαστικά... Άρα το ίδιο κάνει!

 

 

Δέν είναι πια εταιρία καλήτερη το θέμα, η πίο είναι πιο καλο, ο κάθε ένας πέρνει με αυτό π βολέυετε. Εγω π.χ. και Bluetooth και Flash δεν χρειάστικα ούτε μια φωρά... και να πώ την αλήθεια :) με βόλευει να λέω : οχι δεν μπορώ να σου στείλω το βίντεο, τραγούδι, φωτογραφία.

 

Εμένα απλά, με στεναχωρή οτί ένα εξαιρετικό μηχάνιμα σαν αυτό, στο τελος θα περάση στην μάζα, και σε 2 μήνες δεν θα ξέρει κανείς για αυτό... ούτε ο ίδιος κατασκευαστής δεν θα του δίνει σημασία... γιατί θε έχει βγή το καινούριο, το καλήτερο... κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας σεβασμος στον καταναλωτη δυστυχως... Καθε λιγο και λιγακι μια νεα android συσκευη ξεπεταγεται...

Δε προλαβα να παρω το arc, εβγαλαν το arc s. Δε προλαβε ο αλλος να παρει το sensation, ερχεται αυτο τωρα

 

Edit: σιγουρα δεν ειναι αναγκη ν αγοραζουμε καθε νεα συσκευη! Αλλα ρε φιλε εδωσα μια περιουσια, γιατι σε λιγους μηνες το κινητο μου να θεωρειται ξεπερασμενο??? Κι ειναι και το θεμα των αναβαθμισεων που αναφερθηκε, εισαι στο ελεος της εταιριας για το αν θ ασχοληθει μαζι σου... (οχι δε θελω ρουτ θελω τα στοιχειωδη να γινονται απο μονα τους!)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αγχώθηκα με όλα αυτά... sry αλλά δεν είμαι όλη τη μέρα πάνω από ένα κινητό...

Και να με πληρώνανε για όλα αυτά που γράφεις δεν τα έκανα :-(

 

 

Μα φίλε μου ούτε εγώ τα κάνω ΟΛΑ κάθε μέρα...

Δεν έχει κάθε μέρα γενέθλια η Μαρία, δεν παίρνω κάθε μέρα το λεωφορείο, δεν πάω κάθε μέρα γήπεδο, και προφανώς δεν πάω σε Club Κάθε βράδυ μέχρι το πρωί...

 

Αλλά μια μια όλες τις λειτουργίες αυτές τις έχω χρησιμοποιήσει. Άλλες λίγο, άλλες πολύ...

Το θέμα είναι πως μερικές φορές κάνει την ζωή σου ποιο εύκολη..

 

Κοίτα πως:

 

1 Μέτριο κινητό: 100+ Euro

1 Καλό MP3 Player: 150+ Euro

1 Καλό 4,3" GPS: 150+ Euro

1 μέτρια Φωτογραφική: 120+ Euro

 

Και λίγα λέω... Αμέσως αμέσως: πάνω απο 500 ευρώ και 5 συσκευές στην τσέπη σου.

Με τα ίδια χρήματα έχει 1 Συσκευή που κάνει όλα αυτά, και ΧΩΡΑΕΙ σε μια τσέπη!

 

Αν προσθέσω και ένα Tablet στην τιμή για να σερφάρεις και ένα PSP για να χαζεύεις τότε άστα...

Πας στο Χιλιάρικο και δε συμμαζεύετε. Γι αυτό για όσους θέλουν ποιο πολύ ελευθερία πάνω σε αυτόν τον τομέα η λύση είναι μια. Ένα καλό Smartphone.

 

 

ΥΓ. Τα Smartphone είναι σαν τα PC... Και με ένα Intel Atom ή ένα Athlon 64 γράφεις στο Notepad, αλλά για να σε δώ να κάνεις Multitasking... ;)

 

 

EDIT...: ΌΛΑ μα ΌΛΑ αυτά που είπα τα κάνει το STOCK 2.3 GINGERBREAD DESIRE HD. Η Custom ROM κάνει ένα σορό έξτρα πράγματα...

Δεν χρειάζεται δηλαδή να ψάξεις για λειτουργικό... απλά είναι ακριβώς έτσι:

 

PHONE1: Κάνει 10 λειτουργίες από μόνο του και αυτές είναι όλες.

 

PHONE2: Κάνει 100 λειτουργίες, 10 φορές ποιο γρήγορα από μόνο του + Custom ROM, άλλες 100 λειτουργίες... Μαντέψτε.. με μεγαλύτερη ταχύτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...