Προς το περιεχόμενο

Apple Iphone 4S αγορά από ebay.


Markknopfler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Δεν είμαι και πολύ σχετικός με αγορές από ebay οπότε θα το εκτιμούσα όποιος ξέρει κάτι παραπάνω να μου πει 2 πράγματα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 4S 32 από αγγλία.Έχω βρει έναν πωλητή με πολύ καλές κριτικές.Είναι ασφαλές από άποψη χρημάτων.Δηλαδή εννοώ

αυτός ο πωλητής θέλει χρήματα μπροστά.Υπάρχει περίπτωση να πληρώσω και να μη δω ποτέ iphone?Είναι και πολλά λεφτά δεν είναι λίγα.Επίσης το unlocked

σημαίνει ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε όποιον δίκτυο θέλω έτσι;Μην πάθω από εκεί καμμιά νίλα.

Γι'αυτόν εδώ τον πωλητή λέω http://www.ebay.co.uk/itm/Iphone-4s-OS5-32gb-Black-BRAND-NEW-FACTORY-UNLOCKED-/250919274289?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3a6bf44731

Αν κάποιος που έχει σχετική εμπειρία μπορεί να το δει και να με κατατοπίσει κάπως θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή θα βγει μαζί με τα μεταφορικά γύρω στα 830-840 ευρώ. Δεν είναι κάπως μεγάλο το κόστος για τη συγκεκριμένη συσκευή;

Το ίδιο είναι το κόστος και στην Ελλάδα.Επιπλέον Ελλάδα από τέλη Νοέμβρη κι αν.

 

@disqualified.

Δεκτό αλλά γιατί;

 

ΥΓ.Δεν έχω ιδέα από αγορές μέσω ebay παιδιά οπότε ότι περισσότερο μπορείτε να πείτε τόσο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα ότι το κόστος τις 64GB συσκευής θα είναι γύρω στα 750 ευρώ. Οπότε αυτή η τιμή για την 32GB είναι μεγάλη.

 

Στο apple store αγγλίας που κοίταξα, η 32GB συσκευή κοστίζει 600 λίρες χωρίς συμβόλαιο, 100 λίρες φθηνότερα από την τιμή στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα ότι το κόστος τις 64GB συσκευής θα είναι γύρω στα 750 ευρώ. Οπότε αυτή η τιμή για την 32GB είναι μεγάλη.

 

Στο apple store αγγλίας που κοίταξα, η 32GB συσκευή κοστίζει 600 λίρες χωρίς συμβόλαιο, 100 λίρες φθηνότερα από την τιμή στο ebay.

 

Το κόστος της 64Gb θα είναι πάνω από 900 στην ελλάδα.Μην το πας με τιμές από app store αγγλίας γιατί είναι άλλο το ΦΠΑ.Είναι ακριβό σε σχέση με το app store αγγλίας το συγκεκριμένο που έβαλα.

Επίσης το 32GB στην ελλάδα αν ψάξεις λίγο skroutz.gr θα δεις ότι θα πωλείται περίπου 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν 2 ώρες το iphone 4s 32GB μου από αγγλία, χωρίς προβλήματα. (βασικά μου λείπει η micro sim, θα πάω σε λίγο να την πάρω :P)

 

Εγώ θα έλεγα, αφού ξέρουμε πως στην ελλάδα θα κοστίζει 780 (+?) ευρώ (τόσο κάνει το 4 τώρα) αν το βρείς σε καλύτερη τιμή (ΜΑΖΙ με τα μεταφορικά) από αγγλία, τότε πάρτο. ;) (ΜΗΝ το πάρεις από χώρα εκτός ΕΕ, θα σε ***** :Χ στο τελωνείο :P)

 

Ή περίμενε μία βδομάδα, αλλά πλήρωσε παραπάνω.

 

Υ.Γ.: Σε Buy Now στο ebay οι τιμές είναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ. Χτύπα δημοπρασίες. Και δες πόσο είναι το μεγαλύτερο ποσό που δίνεις, ώστε να bidάρεις αυτό. ΜΗΝ δώσεις πιο πολλά από ότι θα το έπαιρνες από ελλάδα, θα είναι fail ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εγγύηση απ'ότι ξέρω είναι διεθνής αλλά δεν είμαι και σίγουρος.Όταν το αγόρασες σου έδωσε κάποιου είδους απόδειξη loukas77?

Επίσης κακό είναι για τις αγγλικές συσκευές ότι χρειάζεσαι αντάπτορα για φόρτιση με ρεύμα.Λίγο fail κι αυτό.Δε θέλω να το ρισκάρω με δημοπρασίες γιατί δεν ξέρω σίγουρα τι παίζει με εγγυήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εγγύηση απ'ότι ξέρω είναι διεθνής αλλά δεν είμαι και σίγουρος.Όταν το αγόρασες σου έδωσε κάποιου είδους απόδειξη loukas77?

Επίσης κακό είναι για τις αγγλικές συσκευές ότι χρειάζεσαι αντάπτορα για φόρτιση με ρεύμα.Λίγο fail κι αυτό.Δε θέλω να το ρισκάρω με δημοπρασίες γιατί δεν ξέρω σίγουρα τι παίζει με εγγυήσεις.

 

Ο αντάπτορας κάνει 2€ το πολύ. Η εγγύηση είναι ενα θέμα, δύσκολα θα βγάλεις άκρη γιατί τα iPhone στην Ελλάδα έχουν υποστήριξη απευθείας απο τις εταιρείες κινητής και όχι απο την αντιπροσωπεία. Απο τη στιγμή που ΔΕΝ το έχεις πάρει απο κάποια εταιρεία κινητής, αν γίνει στραβή, καλά ξεμπερδέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντάπτορας κάνει 2€ το πολύ. Η εγγύηση είναι ενα θέμα, δύσκολα θα βγάλεις άκρη γιατί τα iPhone στην Ελλάδα έχουν υποστήριξη απευθείας απο τις εταιρείες κινητής και όχι απο την αντιπροσωπεία. Απο τη στιγμή που ΔΕΝ το έχεις πάρει απο κάποια εταιρεία κινητής, αν γίνει στραβή, καλά ξεμπερδέματα...

 

Ακριβως.

iPhone αγορασμενο απο εξω δεν καλυπτεται απο εγγυηση ουτε απο την Cosmote ουτε απο την Vodafone.

 

Οσο για τον φορτιστη και τον ανταπτορα:

αντι να μπλεκεται για ανταπτορες, αγοραστε εναν φορτιστη EU απο Ebay.

Κοστιζει κατω απο 2€, μαλιστα συνηθως παιρνω 2-3 για να αφηνω εναν στην δουλεια, εναν στο σπιτι, εναν σε αλλο σπιτι κλπ. Πχ:

http://www.ebay.com/itm/330599099467

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν χαλάσει το iphone απέξω τι κάνεις;Γι αυτό σκέφτομαι πολύ την αγορά από ebay.Αξίζει για μερικές μέρες και μπορεί και μήνα δε λέω να δώσεις τόσα λεφτά και να μην έχεις εγγύηση;

Μερικοί κιόλας από ebay δεν πρέπει να σου δίνουν κι απόδειξη οπότε αν χαλάσει άντε ξεμπέρδεψε μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...