Προς το περιεχόμενο

SGS2 αποθηκευμένα φόντα


function

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες,

 

Μια απορία. Πηγαίνω στο "Αρχεία μου" και στην "Συλλογή μου" και δεν μπορώ να βρω πουθενά ως φωτογραφίες τις ήδη μαμίσιες φωτογραφίες (φόντα) που χρησιμοποιούνται για οθόνες κλειδώματος και ως φόντα γενικά.

Που μπορώ να τις βρω ώστε αν αλλάξω την οθόνη κλειδώματος (lockscreen) και το μετανιώσω να επιστρέψω σε κάποια από αυτές??

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν νομιζω πως μπορεις να τις βρεις ως αρχεια "ετσι απλα". Νομιζω πως πρεπει να εισαι rooted. Οπως και να εχει, βαλε οποιο φοντο δικο σου θελεις και αν σκοπευεις να επιστρεψεις μετα, πηγαινε στα Settings> Display> Screen Display και στα Wallpapers επιλεγεις απο το Wallpaper Gallery οπου ειναι τα defaults.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως μπορεις να τις βρεις ως αρχεια "ετσι απλα". Νομιζω πως πρεπει να εισαι rooted. Οπως και να εχει, βαλε οποιο φοντο δικο σου θελεις και αν σκοπευεις να επιστρεψεις μετα, πηγαινε στα Settings> Display> Screen Display και στα Wallpapers επιλεγεις απο το Wallpaper Gallery οπου ειναι τα defaults.

 

Μάλλον δεν έγινε τελείως αντιληπτός. Δεν μιλάω για τα φόντα του κινητού, μιλάω για την εικόνα κλειδώματος του κινητού (αυτήν που πρέπει να σύρεις με το δάχτυλό σου για να ξεκλειδώσει). Όταν πάω ρυθμίσεις -> οθόνη -> προβολή οθόνης μου βγάζει τις εξής επιλογές:

 

1. Στυλ γραμματοσειράς

2. Αρχική οθόνη

  • Φόντο

3. Κλείδωμα οθόνης

  • Φόντο (χχχ)
  • Θέση ρολογιού

Όταν πάω στο χχχ μου βγάζει μονάχα τις φωτογραφίες που έχω αποθηκεύσει στο κινητό ή αυτές που έχω τραβήξει από την κάμερα...Πως θα βρω τις stock φωτογραφίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιεργο. Κανονικα οταν πατησεις στο χχχ θα πρεπει να σε ρωτησει απο που θελεις να επιλεξεις το φοντο, απο την Gallery (που ειναι οι δικες σου κλπ) ή απο την Wallpaper Gallery που ειναι τα μαμισια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο. Κανονικα οταν πατησεις στο χχχ θα πρεπει να σε ρωτησει απο που θελεις να επιλεξεις το φοντο, απο την Gallery (που ειναι οι δικες σου κλπ) ή απο την Wallpaper Gallery που ειναι τα μαμισια..

 

Εμ έλα που δεν με ρωτάει όμως...τι να πω...θα αναγκαστώ να μείνω με την κλασική πορτοκαλί μου φαίνεται...

Η πλάκα είναι ότι κοίταξα και σε κάποια ξένα φόρουμ και βρήκα ανθρώπους που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με μένα...

 

Γιατί δεν βλέπω το μήνυμά μου στην κεντρική οθόνη ρε παιδιά?????

 

Γιατί δεν βλέπω το μήνυμά μου στην κεντρική οθόνη ρε παιδιά????

 

Γιατί δεν βλέπω το μήνυμά μου στην κεντρική οθόνη ρε παιδιά????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρεπει να εχει να κανει με την εκδοση του firmware σου λογικα. Εμενα με 2.3.5 λειτουργει κανονικα.

 

Τι εννοεις δεν βλεπεις το μηνυμα σου στην αρχικη οθονη? Της Κινητης Τηλεφωνιας θελεις να πεις? Αν ναι, μεταφρθηκε γιατι ανηκει στην κατηγορια Mobile Software και εκει θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα ρε παιδιά, μιας και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να το rootάρω, μήπως κάποιος διαθέτει τις stock φωτογραφίες των wallpapers του τηλεφώνου, να μου τις στείλει?? Θα του ήμουν υπόχρεος...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...