Προς το περιεχόμενο

The Official (κι άλλο;) Picture Thread. [Old]


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ειχανε myotonia congenita

http://www.youtube.com/watch?v=9CC_9aFuEkA

Πριν καμια τριανταριά χρόνια σε μία μας "γιάφκα" (μονοκατοικία σε αδιέξοδο,πρώην άντρο του Ρωχάμη όπως μας έλεγαν οι γειτόνοι) φιλοξενούσαμε στο κήπο όλα τα αδεσποτάκια της περιοχής.Είχε και ένα μικρούλι τιγρέ που έσερνε τα πίσω χεράκια του (μάλλον απ' τα παιχνίδια των λυκόσκυλων του κήπου,ένός Γερμανού και μιάς Βελγίδας...)και το συγκεκριμμένο ζωντανούλι το υιοθετήσαμε στα ενδότερα,το ταΐζαμε γαλατάκι,του τρίβαμε βιταμινούλες στο πιατάκι του,και πάντα του βγάζαμε βιδάνιο άμα έσκαγε πάρτυ-μάσας (κάναμε συχνά τότενες τέτοια-ρεφενέ...).

 

Γενικά δε ήταν σε ανώτερη κάστα από τα άλλα,γιατί είχε ξεχωριστό πιατάκι.

 

Όταν το κοζάριζα πίσω απ' το τζάμι μόνο του,έκανε κάτι ασκήσεις και τέντωνε τα άκρα του,άλλα μόλις ανθιζότανε άθρωπα στα πέριξ,έπαιρνε το Ζαγοραίον style του (είμαι ανάπηρος κι έχω ανάγκη απ' την αγάπη σου,σοβαρά,υπάρχει άσμα τέτοιο...),γι αυτό και το βάφτισα Ζαγοραίο.

 

Άμα ταΐζαμε τους υπόλοιπους τροφίμους του κήπου αυτό πήγαινε και κούπωνε με το εμπρός του χεράκι το δικό του πιατάκι,έτρωγε δε απ' το των υπολοίπων -κάτι παπάρες και κάτι κόκκαλα- (ενώ όπως προείπαμε το δικό του φαγάκι ήταν αριστοκρατικόν) και ταυτόχρονα στηριζόμενος (ένας θεός ξέρει πως) στο ανάπηρο κορμάκι του και τα σακατεμένα ποδαράκια του απειλούσε ο μπαγλαμίδης με τα νυχάκια του βγαλμένα τα άλλα να απομακρυνθούν!!!

 

 

 

 

Δεν πρόλαβε να μεγαλώσει,τα λυκόσκυλα αποφάσισαν να χοντρύνουν το παιχνίδι τους.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αν είστε καλά παιζάτσια και τρώτε όλο σας το φαγάκι,θα σας πω και αυτό με τη κότα που την έσφαξα και έκανε όλο το κόσμο αφανέρωτο απ' τα αίματα(δεν της είχα δέσει τα πόδια ο μαλάκας εγώ και έτρεχε ακέφαλη σ' όλο το κήπο μέχρι να αδειάσει απ' το αίμα),ή τη φάση με το κούνελο που στραγγαλίσαμε και γέμισε η κουζίνα πάλι με αίμα (πιτσίλαγε ο πούστης συνεχώς μέχρι να ψοφήσει...και είχα ακούσει ότι τους κοπανάς μια κοφτή στο σβέρκο κι αυτά απλώς πεθαίνουνε,μαλακίες μου είπανε,κανα δεκάλεπτο χαροπάλευε πιτσιλώντας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...