Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμενης μηχανης


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@feodor ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.και να εισαι σιγουρος οτι τον εξοπλισμο τον εχω παντα στα υποψιν.

 

@viper2005 ναι ακριβως κατι τετοιο.τωρα αν ειχε λιγο λιγοτερα χλμ με την ιδια τιμη δεν θα με χαλαγε :P

 

ρε φιλαρακι

αστρωτη ειναι

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενταξει για να το λετε ετσι θα ειναι...αν ηξερα για τα χιλιομετρα δεν θα ρωταγα απο την αρχη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι μετα τα χριστουγεννα να αγορασω μια μεταχειρισμενη μηχανη που θα ειναι και η πρωτη μου.σκεφτομαι να παρω ενα cbr η cbf 125.και μπορω να διαθεσω μεχρι(το πολυ) 2000ευρω.θα ηθελα ν ξερω μεχρι ποσα χιλιομετρα θα ηταν καλο να εχει??

αυτα,δεν ειναι μηχανή,ειναι παπάκια με διαφορετικά φαιρινγκ

 

πάρε ενα χτ,500-600 που πολλά θα τα βρεις και motard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aplostra θα ειναι το πρωτο μ μηχανακι και λεω ν μν ανεβω πανω απο 250cc.κ ουτως η αλλως ειμαι 20 και μπορω ν παρω διπλωμα μεχρι 125cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις το μικρόβιο και σκέφτεσαι να αναβαθμιστείς πιο μετά

πάρε καλύτερα ένα CBF250 (με το μικρό δίπλωμα την οδηγείς το 125 δεν ισχύει πλέον, αλλά μετράνε δύναμη)

έχει συμπεριφορά πιο "κοντά" σε μεγάλη μηχανή από ότι τα 125ρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dark_son20 καλη η ιδεα σου αλλα εχω 2 θεματα τα οποια δεν ξερω αν αντιμετωπιζονται.

1. εχω μια προτιμηση προς το cbr

2. δεν ξερω αν μπορω ν βρω κατι σε cbr 250cc με max 2000ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kobeVTR πάρε το μοντέλο που σου γυάλισε, που πιστεύεις οτι θα καλύψει καλύτερα τις ανάγκες σου και στα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις και απέφυγε να ρωτάς πολλές γνώμες γιατί θα τρελαθείς. Ο καθένας θα σου πεί το μακρύ του και το κοντό του. Ζητάς γνώμη για σκούτερ μέχρι 125 κυβικά καινούργιο και ο άλλος σου λέει γιατί δεν παίρνεις με τα ίδια λεφτά gsxr του 1998 ή δούκα του 2004 και τρέχα γύρευε.

Απλά αν πάρεις μεταχειρισμένο να το τσεκάρεις εξονυχιστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω freedubus η αληθεια ειναι μ εχει γυαλισει το cbrακι.τωρα αν θα ειναι 125 η 250 αυτο θα εξαρτηθει απο τα χρηματα.μ αρεσει ομως ν ακουω και γνωμες για να ξερω τι παιζει.και επεειδη σιγουρα θα ειναι μεταχειρισμενο ν εισαι σιγουρος οτι θα το ελεγξω πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ αρεσει ομως ν ακουω και γνωμες για να ξερω τι παιζει.

 

Προσδιόρισε καλύτερα τις ανάγκες σου όμως. Γιατί βλέπεις, ένας σου λέει tdm 900, άλλος ΧΤ motard, εσύ θες 125. Καμία σχέση δηλαδή όλα αυτά μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aplostra θα ειναι το πρωτο μ μηχανακι και λεω ν μν ανεβω πανω απο 250cc.κ ουτως η αλλως ειμαι 20 και μπορω ν παρω διπλωμα μεχρι 125cc

Δεκτον αλλα..

 

 

εισαι 20 και σε λιγο καιρο,θα μπορεις να βγαλεις απεριοριστων,να μην ψαχνεις ξανα,για αλλο μηχανακι σε κανα 2 χρονια..

 

Σου προτεινα το ΧΤ,γιατι είναι καλο μηχανάκι εισόδου,εύκολο κι ελαφρυ χωρις πολλά πολλά γκάζια,και θα μπορείς να κάνεις και μια λιγο μεγαλύτερη βόλτα απ'οτι με το παπάκι.

 

κοίτα τπτ και σε wr250,να μπορείς να πας και λίγο χώμα.

 

Απλα να έχεις κατά νου οτι σε κάνα χρονο,οι απαιτήσεις σου θα εχουν αλλάξει αλλα θα έχουν αλλάξει πολυ και οι καιροί..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E όταν και αν αλλάξουν οι ανάγκες του (που σιγά μην ξέρει ποιές είναι), παίρνει άλλο μηχανάκι ρε συ απλώστρα. Άσε να δει πρώτα τι θέλει. Το θέμα είναι να κάνει την αρχή και να πάρει κάτι. 20 χρονών είναι. Τι να κάνει, να πάρει ένα και να το παντρευτεί; Εγώ μέχρι τα 23 που εγκατέλειψα το σπορ είχα αλλάξει 6 δίτροχα όλων των ειδών γιατί θεωρούσα οτι άλλαζαν συνέχεια οι ανάγκες μου. Και μετά πήγα σε αυτοκίνητο και τώρα πάλι μηχανάκι γιατί άλλες ανάγκες έχω πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E όταν και αν αλλάξουν οι ανάγκες του (που σιγά μην ξέρει ποιές είναι), παίρνει άλλο μηχανάκι ρε συ απλώστρα. Άσε να δει πρώτα τι θέλει. Το θέμα είναι να κάνει την αρχή και να πάρει κάτι. 20 χρονών είναι. Τι να κάνει, να πάρει ένα και να το παντρευτεί; Εγώ μέχρι τα 23 που εγκατέλειψα το σπορ είχα αλλάξει 6 δίτροχα όλων των ειδών γιατί θεωρούσα οτι άλλαζαν συνέχεια οι ανάγκες μου. Και μετά πήγα σε αυτοκίνητο και τώρα πάλι μηχανάκι γιατί άλλες ανάγκες έχω πάλι.

Ναι ρε'συ φρι,συμφωνώ,ολοι αυτο καναμε αλλα αλλάζουν οι καιροι, προς το χειρότερο φιλε μου.

 

 

Γιαυτο του πρότεινα να κοιταξει μπροστά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ξεκαθαρισει νομιζω πολυ καλα απο την αρχη και τι χρειαζομαι αυτην τη στιγμη αλλα και τι ΜΠΟΡΩ να αγορασω.γουσταρω πολυ μηχανη.αλλα δεν θελω να ρισκαρω απο τωρα και γι αυτο επιμενω στα 125-250cc.σιγουρα τα πραγματα αλλαζουν προς τ χειροτερο αλλα ηδη ειναι ασχημα και ηδη δεν εχω δυνατοτητα για κατι παραπανω.και τελος το cbr μου εχει γυαλισει συμφωνα με τις αναγκες αλλα και την οικονομικη μ δυνατοτητα. τωρα αν βρεθει και καποια αλλη προταση σε αυτη την τιμη αυτα τα κυβικα και αυτο το στυλ σιγουρα θα την κοιταξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό WR 250 και ποιό TDM ρε παιδιά, ο σουρεαλισμός σε όλο του το μεγαλείο, εκτός κι αν trollάρετε όλοι...

 

Για ποιό WR λες Aplostra? Για το δίχρονο που δεν αξίζει για κανένα λόγο η αγορά του απο τον kobeVTR, το οποίο είναι και το μόνο που παίζει να βρει κάτω απο 2k; Ή για το τετράχρονο που παίζει στο Θεό (μιλάμε για το X) και η αγορά του ανέκαθεν ήταν ασύμφορη;

Το "TDM 900" έχει γίνει η καραμέλα του Έλληνα, όταν ακούσει απο κάποιον οτι ψάχνει για μηχανάκι αυτό θα τρέξει να του προτείνει επειδή του αρέσει και βλέπει

όλους τους Έλληνες, κάγκουρες ή ψευτοκυρίζια κυρίως, να έχουν ξεχυθεί στους δρόμους με ένα τέτοιο.

 

Τέλος πάντων στο θέμα μας.

 

Το CBR 250 είναι πολύ ακριβό για το budget σου καθότι καινούργιο. Καλύτερα να κοιτάξεις για το ybr 125 ή cbr 125...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το cbf125 μια χαρά μοτόρι είναι, καινούργιο 2500, βρίσκεις απ' ό,τι βλέπω στο car.gr μεταχείρα στα λεφτά που θες εσύ.

Καίει 2,5lt/100 μέσο όρο, μια 100άρα στην εθνική θα την πας για καμιά εκδρομούλα, σέρβις τα συχνά 15ευρώ (1λίτρο λάδι) και αξιόπιστο, ξερωγώ. Τσέκαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...