Προς το περιεχόμενο

Προβημα με την καρτα γραφικων.


Costas00F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, αντιμετοπιζω ενα μεγαλο προβλημα με τα γραφικα μου μετα απο εγκατασταση των Windows 7 professional 32bit σε λαπτοπ. Το προβλημα ειναι οταν κανω επανεκκινηση του υπολογιστη η οθονη ειναι μαυρη αλλα τα windows ξεκινανε κανονικα. Δεν μπορω να καταλαβω τι παει λαθος. Εχω κανει εγκατασταση των drivers απο intel αλλα παλι το ιδιο ειναι. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!!

 

Κανεις???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να μπεις απο Safe mode στα Windows..Τι λαπτοπ ειναι,μερικα χρονια πριν υπηρχαν παρτιδες Gpu nVidia που ειχαν προβλημα , χαλαγαν και εδιναν μαυρη οθονη.Αν το προβλημα προεκυψε αμεσως μετα απο εγκατασταση win7 μαλον το προβλημα δεν ειναι hardware αλλα καποια ρυθμιση η ακαταλληλος driver.Σαν τελικη λυση βγαλε τη μπαταρια και κανε ενα Clear Cmos μπας και δεις ασπρη μερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα απο τα 15 ατομα που εχουν δει αυτο το μηνυμα κανεις δεν μπορει να με βοηθησει ?? Ημαρτων...

 

Δοκιμασε να μπεις απο Safe mode στα Windows..Τι λαπτοπ ειναι,μερικα χρονια πριν υπηρχαν παρτιδες Gpu nVidia που ειχαν προβλημα , χαλαγαν και εδιναν μαυρη οθονη.Αν το προβλημα προεκυψε αμεσως μετα απο εγκατασταση win7 μαλον το προβλημα δεν ειναι hardware αλλα καποια ρυθμιση η ακαταλληλος driver.Σαν τελικη λυση βγαλε τη μπαταρια και κανε ενα Clear Cmos μπας και δεις ασπρη μερα..

 

Σε ευχαριστω φιλε μου για την ανταποκριση! Ειναι ενα asus F52Q και εχω εγκαταστησει χθες τα windows που ειπα πιο πανω. Απο τοτε οταν κανω επανεκκινηση του υπολογιστη μου βγαζει λαθος τον προσαρμογεα οθονης. Τι driver να βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα απο τα 15 ατομα που εχουν δει αυτο το μηνυμα κανεις δεν μπορει να με βοηθησει ?? Ημαρτων...

και γαμw τα timing :-D

 

πριν μπεις στα Windows εχεις εικονα? Κανονικα πρεπει να χρησιμοποιησεις Drivers απο

 

www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/F52Q/#download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αν μπορεις να μπεις safe mode πηγαινε στο device manager και κανε uninstall το παλιο driver,πριν κανεις ρεβοοτ ρυθμισε τη καρτα οθονης σαν Vga standard και κανε ρεβοοτ.

2)Βαλε τα driver απο τη σελιδα της Asus ->Ρεβοοτ

 

www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/F52Q/#download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ξεκιναω τον υπολογιστη και μετα ανοιγει δηλαδη ακουω τα windows οτι ξεκινανε αλλα η οθονη καταμαυρη. Μπαινω safe mode κανω απεγκατασταση-εγκατασταση των driver απο την asus για τα γραφικα. Mετα restart και οταν ανοιγει το pc το screen resolution ειναι 800x600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ξεκιναω τον υπολογιστη και μετα ανοιγει δηλαδη ακουω τα windows οτι ξεκινανε αλλα η οθονη καταμαυρη. Μπαινω safe mode κανω απεγκατασταση-εγκατασταση των driver απο την asus για τα γραφικα. Mετα restart και οταν ανοιγει το pc το screen resolution ειναι 800x600.

ωραια κατεβασε τους οδηγους για win7 32bit κανε τους εγκατασταση μετα ρεβοοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα χιλιες φορες!! οταν κανει ρεβοοτ το ιδιο ειναι δηλαδη μαυρη οθονη και μετα safe mode η ιδια διαδικασια και ξανα ρεβοοτ και το αποτελεσμα 800x600!!!!!!!!!!!!! Εχω τρελλαθει με το κωλοpc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα χιλιες φορες!! οταν κανει ρεβοοτ το ιδιο ειναι δηλαδη μαυρη οθονη και μετα safe mode η ιδια διαδικασια και ξανα ρεβοοτ και το αποτελεσμα 800x600!!!!!!!!!!!!! Εχω τρελλαθει με το κωλοpc.

 

Στο Device manager τι λεει? δεν βλεπει τη καρτα?

πηγαινε στο device manager->Display adapter->update driver->Browse computer for driver->pick from a list->διαλεξε τη καρτα γραφικων σου->ρεβοοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπει μια Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family αυτο!

 

πηγαινε στο device manager->Display adapter->update driver->Browse computer for driver->pick from a list->διαλεξε τη καρτα γραφικων σου->ρεβοοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζει 4 επιλογες 3 mobile intel η μια της microsoft και μια standard vga graphic adapters.

πατα να κανει εγκατασταση αυτη που λεει mobile intel και δες αν δεχεται αλλη αναλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...