Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καινουργια μητρικη και θερμοκρασια επεξεργαστη.


sobi1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια..

 

θα ηθελα την βοηθεια σας σε δυο μικρα θεματακια που εχω με τον υπολογιστη μου και τα οποια τα απεκτισα σημερα :rolleyes:

 

1. πριν κανενα τριημερο η μητρικη μου παρεδωσε πνευμα (asus p5ne-sli) kai την αντικατεστησα με μια κανουργια asrock g41mh/usb3 r2.0 .

για μενα προσωπικα πιστευω οτι ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσα να βρω για το παλιο socket toy επεξεργαστη μου socket 775.

to pc mou einai to εξης :

 

inter core2duo [email protected]

asrock g41mh/usb3 r2.0

Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit

NVIDIA GEFORCRE 8600GTS

 

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΤΟ ΒΙΟΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ θερμοκρασια επεξεργαστη στουσ 37 βαθμους και τον επεξεργαστη κατα την διαρκεια λειτουργιασ να δουλευει συνεχεια στα 1996mhz

 

παιζει ρολο η θερμοκρασια η οτι εκανα μ@@@α και δεν εβαλα καθολου καινουργια θερμοαγωγιμη σιλικονη αναμεσα στην ψυκτρα μου και στον επεξεργαστη και το αφησα οπωσ ηταν ?

 

2.γιατι στην αξιολογηση την πρωτη μου εβγαλε βαθμολογια 6.2 και τωρα που ξανα εκανα φορματ και περασα καινουργια windows μου βγαζει 5.1 δλδ μια μοναδα κατω ?

 

ελπιζω να με διαφωτησετε στις ερωτησεισ μου οσο πιο γρηγορα γινεται για να δω τι τρεχει με το αγαπημενο μου pc :(

 

eyxaristv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη θερμαγώγιμη, μάλλον αστιεύεσαι. Έτσι? :confused:

 

Τώρα, η αξιολόγιση ένας Θεός ξέρει ποιούς δείκτες χρησιμοποιεί και πως τους εφαρμόζει, οπότε μη δίνεις καμία ιδιαίτερη σημασία. Ούτε καν ενδεικτική δεν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανω πλακα.. αν και μεσα μου ελεγα οτι θα κανω μ@@@α...ωραια αυριο το θα παω να αγορασω και να βαλω. μπορεισ να μου πεισ ομωσ γιατι ο επεξεργαστησ ειναι εκει κολλημενοσ μετα το δευτερο φορματ στα 1996mhz env prin του ξανακανω φορματ ηταν σταθερα στα 2600 κατι ?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια ρυθμιση ειναι λαθος στο BIOS και τον δουλευεις συνεχως underclocked. Παστα βαζουμε καινουρια καθε φορα αφου πρωτα εχουμε καθαρισει πολυ καλα και τις δυο επιφανειες για να φυγει η παλια. Το οτι δουλευει στα 1996 και οχι στα 2600 ειναι και ο λογος που εβγαλε μικροτερο score στα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...