Προς το περιεχόμενο

HD 6970 - Πρόβλημα artifacts ΠΑΝΤΟΥ


RottenLungs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον έχω το σύστημα της υπογραφής μου.

 

Το θέμα μ,ου προτοπαουσιάστηκε στο παιχνίδι Skyrim. Εχθές το έπαιζα όλη μέρα χωρίς κανένα θέμα με clockaρισμένη την κάρτα μου σε 940 Hz.

Σήμερα με το που πάω να παίξω, την στιγμή που βάζω τον χάρτη μου βγάζει artifact τέτοιου στυλ. post-185038-0-88628100-1321206427_thumb.jpg

Προχωράω λιγάκι και μου βγαίνει ο driver.

 

Βγάζω και ξαναβάζω τους driver με clean install. Πάλι τα ίδια. Ρίχνω τα ρολόγια στα κανονικά της, παίζω καμια ώρα και μετά πάλι όταν βάζω τον χάρτη πάλι τα ίδια. Εντωμεταξύ, ακόμα και να βγώ απο το παιχνίδι τα artifacts παραμένουν εκτός κι αν κάνω restart.

 

Ti παίζει ρε παιδιά, είναι κάποιο bug του παιχνιδιού (γιατι μου το έχει κάνει όταν βάζω τον χάρτη)... Και άμα είναι bug γιατι χθές όλη μέρα δεν μου παρουσιάστικε;;;;; Είναι προβληματική η κάρτα γραφικών;;;;;

 

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως αυτές δεν βγάζουν artifacts αλλά ρίχνουν την απόδοσή τους.

Για να δεις αν είναι θέμα παιχνιδιού ή όχι τρέξε ένα furmark Και αν είναι η κάρτα θα φανεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τρέξει άπειρα Furkmark ρε... Και με 940 Hz δεν μου είχε βγάλει ποτε τίποτα... Δηλαδή μου λέτε για software, ε;;;;;;

 

Στο internet διάβαζα οτι όταν σου βγάζει τέτοια μπορεί να είναι θερμοκρασίες κτλ. ή να παίζει κάτι με την μετάδοση απο καρτα γραφικών σε motherboard κτλ.

 

Οι θερμοκρασίες μου δεν πρέπει να φτάνει ούτε του 60 βαθμού.

 

Μάλιστα προχθές ΕΝΩ έτρεχα ένα Furkmark ταυτόχρονα έβαλα να παίζει και μία ταινία 1080p HD. Αυτό που παρατήρησα ήταν αυτό που λέει η Κάρμεν, η εικόνα στην ταινία πήγαινε τα ζώα μου αργά, λές και έχω lapto 7ετίας αλλα τίποτα απο artifacts.

 

Υ.Γ. Της άλλαξα θέση στο κουτί και τώρα έχει πολυ μεγαλύτερη άπλα ώστε να αερίζεται καλύτερα (αν και δεν νομίζω οτι εκεί είναι το πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ώπα τι της άλλαξες θέση; Σε pci; Τώρα λογικά δεν τρέχει x16 η κάρτα

 

Το furmark Πόση ώρα το έτρεξες; Αν εκεί δεν είδες θέμα άλλαξε θείο στο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;;; Έχει 2 ή τρείς θέσεις η mobo πάνω για κάρτα γραφικών. Αρχικά την είχα στην 2η, τώρα την έβαλα στην πρώτη. Γιατι λές οτι δεν τρέχει σε χ16;;;

 

Το είχα τρέξει πολυ ώρα (κανα 20λεπτο αλλα όχι σε full screen γιατι έκανα και surfing), πόσο πρέπει σε ώρα και πρέπει να την έχω πάντα σε full screen,;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη θα τρέχει σίγουρα χ16.

 

Η μητρική σου έχει 2 16άρες μία μπλέ και μία άσπρη αν δεν κάνω λάθος αλλά με single card δε ξέρω αν είναι 16άρα πάλι. Αφού την έχεις στην πρώτη είσαι οκ τώρα

 

 

Για το furmark δε μου είπες όμως. Πόση ώρα το έτρεξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη θα τρέχει σίγουρα χ16.

 

Η μητρική σου έχει 2 16άρες μία μπλέ και μία άσπρη αν δεν κάνω λάθος αλλά με single card δε ξέρω αν είναι 16άρα πάλι. Αφού την έχεις στην πρώτη είσαι οκ τώρα

 

 

Για το furmark δε μου είπες όμως. Πόση ώρα το έτρεξες;

2 x PCIe 2.0 x16 (x16 or dual x8)

1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη θα τρέχει σίγουρα χ16.

 

Η μητρική σου έχει 2 16άρες μία μπλέ και μία άσπρη αν δεν κάνω λάθος αλλά με single card δε ξέρω αν είναι 16άρα πάλι. Αφού την έχεις στην πρώτη είσαι οκ τώρα

 

 

Για το furmark δε μου είπες όμως. Πόση ώρα το έτρεξες;

 

Κανα 20λεπτο και αλλα όχι σε full screen όλη την ώρα. Εγω απο ότι βλέπω έχει τρείς ίδιες θέσεις, μία μπλέ, μία λευκή και μία μάυρη. Εγω την είχα στην 2ρη (λευκή) και τώρα την έβαλα στην πρώτη (μπλέ).

 

Όταν ήταν στην άσπρη πάλι με χ16 δεν έτρεχε ή λέω βλακείες;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές έπαιζα πάνω απο 6ρο χωρίς κανένα πρόβλημα, γιατι ξαφνικά σήμερα του ήρθε με το που πήγα να παίξω (ούτε ένα λεπτό δεν πρόλαβα)... Μετά βέβαια όταν έριξα τα ρολόγια έπαιξα για μία ώρα χωρίς πρόβλημα και έπειτα πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...