Προς το περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικες ταινίες


Makaros1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να μου προτείνεται καλές χριστουγεννιάτικες ταινίες κλασικές, παλιές ή καινούργιες. Για μικρούς και μεγάλους, κωμωδία, οικογενειακή, αγωνίας ή τρόμου. Οτιδήποτε! Μιας και πλησιάζουν, να εφοδιαστω με όσες περισσότερες μπορώ. Αν μαζευτούν πολλές να κάνω και μία λίστα από κάτω να τη μοιραστούμε όλοι.

Λοιπόν συγκέντρωσα μερικές από αυτές που προτείνατε και παραθέτω και κάποιες που μου αρέσουν προσωπικά:

 

Elf

How the Grinch stole the Christmash

Home Alone

Home Alone 2: Lost in New York

Groundhod Day

Scrooged

Die Hard

Die Hard 2

Lethal Weapon (Πιστεύω ότι όλα αξίζουν και ότι φέτος το ΣΤΑΡ Channel τα έχει τιμήσει από νωρίς :P)

Gremnlis

Gremnlis 2: The New Batch

Dreamcatcher

Misery

Bad Santa

Edward Scissorhands

The Polar Express

Four Christmases

 

Δεν έχω χρόνο για αυτό δεν έβαλα πολλές. Θα βάλω προσθέσω περισσότερες πολύ σύντομα.

Επεξ/σία από Makaros1994
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το CHRISTMAS THEME των ταινιων για τα χριστουγεννα που τα βλεπω ΚΑΘΕ χριστουγεννα και ειναι οι απολυτα χριστουγενιατικες ταινιες ειναι

Μονος στο σπιτι 1 2 το 3 ειναι μετριοτατο το 4 ειναι για τα μπαζα

ΟΙ χριστουγενιατικες διακοπες του τρελου θηριοτροφειου με απιστευτο γελιο και κρατει καλα ακομα εστω και 25 χρονια μετα

Ονειρεμενη ζωη το χε την κυριακη και ο αλφα μαλλον μπηκαν στα χριστουγεννα νωρις ..Ωραια ρομαντικη ταινια και με ενα εκπληκτικο σαουντρακ

Παρτυ φαντασματων με καραπιστευτο γελιο απο τον μπιλ μαρει αν και το φιναλε παντα το βρισκα βλακωδες λολ

Και Θαυμα στο μανχαταν ριμειk απο μια ταινια των 50ς με ωραια σκηνοθεσια ερμηνειες μαλιστα ο τυπος στη ταινια παιζει και στο προσφατο τωρα american horro storu dylan mc dermot,και γενικα ευχαριστη ρομαντικη ταινια στο πνευμα των ημερων. το κοριτσακι οταν το χα δει σε σινεμα τοτε μου φανηκε γλυκα τωρα μου την δινει στα νευρα λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=OOXx7Q0UfH4

 

Με απαραιτητη συνοδεια jack daniels,βραδι χριστουγεννων,κ να γιορταζεις κιολας.

Το χω κανει κ σκεφτομαι να το ξανακανω,αν δουλευει το βιντεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτες τις δυο κλασσικες χριστουγεννιατικες προτεινω εγω:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-qxBXm7ZUTM

http://www.youtube.com/watch?v=GUorM4nTX7k

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρέμλινς βέβαια! Τι να πει κανείς γι αυτήν την εργάρα. Χριστουγεννιάτικο σκηνικό με όλα τα κλισέ που διαλύεται με τρομακτικό αλλά ταυτόχρονα ξεκαρδιστικό καρτουνίστικο τρόπο. Ήταν σκέτη απόλαυση όταν την είχα δει πιτσιρικάς, αλλά και για ενήλικες δεν χάνει καθόλου απ' την αίγλη της! Ίσως μόνο στο επίπεδο του τρόμου.

 

Επίσης μία καλή χριστουγεννιάτικη ήταν το Γκέιμ Όβερ ή Ντέντλι Γκέιμς, όπου είναι ουσιαστικά το Μόνος στο σπίτι σε θρίλερ! Έχω να την δω πάνω από 10 χρόνια αλλά με είχε κάνει εντύπωση λόγω της πολλής και καλής δράσης. Δυστυχώς δε θα τη βρείτε. Μάλλον δεν έχει βγει σε dvd οπότε όποιος έχει ιδέα που μπορεί να βρεθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μία καλή χριστουγεννιάτικη ήταν το Γκέιμ Όβερ ή Ντέντλι Γκέιμς, όπου είναι ουσιαστικά το Μόνος στο σπίτι σε θρίλερ! Έχω να την δω πάνω από 10 χρόνια αλλά με είχε κάνει εντύπωση λόγω της πολλής και καλής δράσης. Δυστυχώς δε θα τη βρείτε. Μάλλον δεν έχει βγει σε dvd οπότε όποιος έχει ιδέα που μπορεί να βρεθεί...

 

http://www.youtube.com/watch?v=abGVOD3qLTc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...