Προς το περιεχόμενο

Eπεξεργαστες 3ΧΧΧ Ιntel


konstantinos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παλι εχω την αισθηση οτι ενα καλος 4πυρηνος οπως ο 2500Κ θα αντεξει πολυ περισσοτερο, διοτι βλεπω να πεφτει περισσοτερο βαρος στο software πλεον!!

βλεπε VISTA -> 7 ->8.

βλεπε επισης CRYSIS 1 -> CRYSIS 2.

δινω 2 καιρια παραδειγματα που εχουν απασχολησει πολυ οταν βγηκαν, με τις απαιτησεις τους, και πως εξελιχθηκαν στο χρονο!!

 

Για το λειτουργικό πράγματι ισχύει, αλλά για τα παιχνίδια πιστεύω πως οφείλετε στις κονσόλες. Η τεχνολογία που έχουμε σήμερα είναι πολύ πιο μπροστά από αυτό που βλέπουμε στα παιχνίδια.

 

Θυμάμαι πριν 4-5 χρόνια όταν είχαν αρχίσει να βγαίνουν οι τετραπυρινοι, όλοι λέγανε ότι οι διαφορές στα παιχνίδια από τους διπύρηνους είναι πολύ μικρή και ότι δεν αξίζουν τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και ο 2700Κ στο πλαισιο ,ετσι μια και το εφερε η κουβεντα...

 

Δηλαδη ρε παιδια συγνωμη εσεις ποτε βλεπετε να βγει ενα παιχνιδι που να απαιτει επεξεργαστικη ισχυ 6 πυρηνων ?Αν και η καρτα γραφικων κανει ολη την δουλεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύπτεται απο 3 έτη εγγύηση και απαιτείται αγορά ξεχωριστού cooler,λόγω οτι στην συσκευασία περιέχεται μόνο ο επεξεργαστής δίχως ψύκτρα.

 

............................................................

 

Αυτοι θα μας τρελανουν ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύπτεται απο 3 έτη εγγύηση και απαιτείται αγορά ξεχωριστού cooler,λόγω οτι στην συσκευασία περιέχεται μόνο ο επεξεργαστής δίχως ψύκτρα.

 

............................................................

 

Αυτοι θα μας τρελανουν ολους...

 

Γιατι οι επεξεργαστες που δεν ειναι box δεν εχουν εγγυηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αγορα ξεχωριστης ψυκτρας λεω...Αν ειναι δυνατον, να δινεις 570 και 1000 ευρω και να μην βαζουν μεσα και ψυκτρα...

 

Βεβαια θα μου πεις, τοσα λεφτα που θα δωσεις για cpu θα σε πειραξει η ψυκτρα? Δε νομιζω οτι θα ηταν και κανα μεγαλο κοστος ομως να βαλουν κι ενα cooler μεσα, τοσα λεφτα παιρνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αγορα ξεχωριστης ψυκτρας λεω...Αν ειναι δυνατον, να δινεις 570 και 1000 ευρω και να μην βαζουν μεσα και ψυκτρα...

 

Βεβαια θα μου πεις, τοσα λεφτα που θα δωσεις για cpu θα σε πειραξει η ψυκτρα? Δε νομιζω οτι θα ηταν και κανα μεγαλο κοστος ομως να βαλουν κι ενα cooler μεσα, τοσα λεφτα παιρνουν...

Τωρα να σου πω και σιγα την ψυκτρα που θα βαζανε .Να πηγαινε κανενα 20ευρω ακριβότερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και ο 2700Κ στο πλαισιο ,ετσι μια και το εφερε η κουβεντα...

 

Δηλαδη ρε παιδια συγνωμη εσεις ποτε βλεπετε να βγει ενα παιχνιδι που να απαιτει επεξεργαστικη ισχυ 6 πυρηνων ?Αν και η καρτα γραφικων κανει ολη την δουλεια ...

 

Όταν θα βγουν οι νέες κονσόλες. Ήδη η microsoft έχει πει μες τις άκρες ότι το νέο xbox θα είναι εξαπυρηνο.

Δυστυχώς το pc gaming έχει πεθάνει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα βγουν οι νέες κονσόλες. Ήδη η microsoft έχει πει μες τις άκρες ότι το νέο xbox θα είναι εξαπυρηνο.

Δυστυχώς το pc gaming έχει πεθάνει εδώ και καιρό.

 

Ναι το ακουσα και εγω για το 6πυρηνο αλλα αυτο δεν λεει και κατι γιατι ηδη 6πυρηνο εβγαλε η Intel .H ερωτηση και απορια ειναι ποτε θα βγουν παιχνιδια με τετοιες απαιτησεις.Γιατι και οι 4πυρηνοι οταν ειχαν βγει ποσοι τιτλοι το εκμεταλλευοντουσαν ?Ενας ,δυο ? Το GTA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πάντως ότι οι επεξεργαστές ~500 ευρώ στοχεύουν σε κάποιον που παίζει παιχνίδια...

 

Κυρίος για benches είναι και μετά επεξεργασία εικόνας/βίντεο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...