Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με motherboard η κάτι άλλο...?


peter_pan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο χρησιμοποίησα και στην καινούργια. Ναι σωστά αυτό είναι το τροφοδοτικό! Μμμ κατάλαβα..

Αύριο θα ξέρω σίγουρα τι έχει το pc. Προετοιμάζω τα softex χαρτομάντηλα από τώρα!!! :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαίρετε , χαίρετεεεε!!! Τελικά είχε προβλημα ο σκληρός, μου τσέκαραν όλες τις συσκευές και δεν βρήκαν κάτι εκτός από το σκληρό!! Το κακό είναι ότι μετά από ώρες χρήσης έσβησε τελείως(όχι επανεκκίνηση). Τι να υποθέσω;; Το τροφοδοτικό το βρήκαν εντάξει! Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι μήπως η ψύκτρα του επεξεργαστή δεν πατάει σωστά.. αν και οι θερμοκρασία δεν είναι υψηλή. 32C γράφει μέσω Bios! Τι γίνεται πια. :-/ Όλη η γκαντεμόσκονη πάνω μου έπεσε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε αυτο απο εδω HWMonitor για να βλεπεις τις θερμοκρασιες σου και επισης κατεβασε και αυτο εδω occt download και βαλε του να κανει ενα μισαωρο τεστ cpu linpack με max μνημη 90% και use all logical cores ενω εχεις ανοιχτο το hw monitor απο πισω και πες μας λιγο τις μεγιστες θερμοκρασιες που σου εδειξε.βαλε καλυτερα ενα screenshot εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ εχεις και καλο επεξργαστη....

Αυτες οι θερμοκρασιες ειναι σε idle να φανταστω ε?ασε το προγραμμα απο πισω ανοιχτο και τρεξε μια το occt test που ειπαμε για να δουμε τα max που επιασε.

Για idle εχεις καλες θερμοκρασιες παντως εαν εισαι με την stock ψυχτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το occt όπως μου είπες στο cpu linpack για μισή ώρα(το On πάτησα)! Από εκεί είναι η φωτό!

 

Αυτές είναι οι θερμοκρασίες σε φάση idle..

 

http://imageshack.us/photo/my-images/210/idlex.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε πρέπει να κλάψω;; Ας μου πει κάποιος!!! :-Ρ

 

Άρχισε τα δικά του πάλιιι...... Πατάω το ΟΝ και τρεμοπαίζουν τα ανεμηστηράκια μέχρι που δίνει κανονικά και ανάβει!!! γκρρ... Που να στραφώ;; Τροφοδοτικό ή μητρική ή δεν ξερω και γω τι;;!! Όλα αυτά υποτίθεται ότι τα έλενξε ο τεχνικός!!! Αμάν πια :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανενα πλαισιο το πηγες?

Επισης το οτι σου αλλαξαν τον σκληρο ενω εσυ δεν ειχες δει κατι τετοιο και ειδικα με τις μερες που διανυουμε που οι σκληροι εχουν φτασει στον θεο οι τιμες τους,με κανει να πιστευω οτι μπορει να μην σου αλαλξαν καν τον σκληρο.ειμαι λιγο δυσπιστος ναι.

Ποιον γκληρο ειχες ακριβως και ποιον σου εβαλαν?επισης κατεβασε λιγο αυτο hd sentinel,τρεξτο και δωσε μας πληροφοριες λιγο το Power on time ποσες μερες ειναι.για να δουμε εαν σου αλλαξαν τον σκληρο οντως η οχι.

Επισης τι ακριβως κανεις οταν σου σβηνει?

Κανενα δανεικο τροφοδοτικο μπορεις να βρεις να το δοκιμασεις να δεις εαν θα κλεινει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχμ δεν μου άλλαξαν κάτι.. είχα δυο σκληρούς δίσκους, οπότε κράτησα τον δεύτερο. Μόνο τον έλεγχο πλήρωσα. Και ναι στο πλαίσιο πήγα γιατί έχω ακόμα εγγύηση στην μητρική.

Στα καλά καθούμενα σβήνει εντελώς. Όταν πατάω το ΟΝ άλλωτε ανάβει σαν να μην συμβαίνει κάτι και άλλωτε τρεμοπαίζει μέχρι που δίνει μόνος του! δεν ξέρω πως αλλιώς να στο περιγράψω για να καταλάβεις. Επίσης πριν που έσβησε δεν άκουσα το μπιπ της μητρικής όταν τον άναψα και ενώ πριν έκανε το "τρέμουλο".

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω δανεικό τροφοδοτικό.

 

Λοιπόν έβαλα το πρόγραμμα και γράφει 600 μέρες και 4 ώρες.. wow!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...