Προς το περιεχόμενο

κατεστραμενα αρχεια


kousman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα back up τα αρχεια απο ενα pc και τα μετεφερα σε ενα εξωτερικο σκληρο...μετα το φορματ τα ξαναμετεφερα στο pc και μου παρουσιαστηκε το εξης ηλιθιο προβλημα :μερικα αρχεια δεν ανοιγαν και μερικα αλλα που ανοιγαν πχ ταινιες επαιζαν ασχετα πχ αλλη ταινια :confused: ....τι μπορει να εχει γινει ? υποψιν εκανα βλακεια γιατι ξεχαστηκα και εβαλα 32bit αντι για 64bit :/ ...δεν ξερω αν φταιει αυτο γιατι τα αρχεια προσπαθησα να τα ανοιξω και με αλλο pc αλλα δεν ανοιξαν παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έκανες backup και πως επαναφορά;

Με απλό copy paste; Με κάποιο πρόγραμμα; Κάπως αλλιώς;

 

Τα αρχεία σίγουρα έπαιζαν πριν την μεταφορά;

 

Τι εννοείς κατεστραμμένα; Τι μήνυμα λάθους παίρνεις;

 

Τέλος είσαι σίγουρος οτι ΤΩΡΑ το μηχάνημα σου ειναι καθαρό απο ιους και ζουζουνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

back up εννοω οτι εκανα ενα απλο copy paste απο το σκληρο του pc μου στον εξωτερικο σκληρο...και μετα το φορματ την αντιστροφη διαδικασια :-D ...ναι ειμαι σιγουρος οτι δουλευαν τα αρχεια ...δεν ξερω αν ηταν κατανοητο αυτο που ειπα παραπανω...αλλα ενω βαζω να δω μια ταινια παιζει ενα ασχετο τραγουδι (οτι ναναι δλδ)...στα αρχεια word και φωτο μου λεει" δεν υποστηριζεται αυτη η μορφη ή δεν διαθετει προσφατες ενημερωσεις" ....του εκανα φορματ να ξανακανω scan ? λογικα δεν θα εχει ..ποτε προλαβαν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το περιγράφεις δείχνει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ονοματολογία των αρχείων. Τι θα δοκίμαζα στη θέση σου (με την εξής σειρά)

 

1.Boot με linux live dvd για να δω αν εχω το ίδιο πρόβλημα.

2.Αν εχω το ίδιο πρόβλημα, boot πάλι στα windows και έλεγχο του δίσκου και επιδιόρθωση (χωρίς έλεγχο της επιφανειας του δίσκου - παίρνει ώρες).

 

Μετά βλέπουμε γιατί αν καίγεσαι για τα αρχεία, η επόμενη λύση ειναι hex editors για να δεις τι αρχεία ειναι και να περάσεις χειροκίνητα τα ονοματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...