Προς το περιεχόμενο

Sygic GPS Navigation - Android / iOs / Bada / Symbian


unknowns5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

android_screenshot.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=hH0v1MLwn18

 

QR Code:

Qr-Code.png

 

 

Πληροφορίες στα «γρήγορα»:

  • Sygic GPS Navigation με χάρτες Eastern Europe (Ελλάδα και άλλες χώρες) 30€ (με φπα).
  • Δεν απαιτεί σύνδεση στο Ιντερνέτ για να λειτουργήσει, ούτε έχει cache με περιορισμένες περιοχές που φορτώσατε. Λειτουργεί κανονικά offline με όλους τους χάρτες που έχετε αγοράσει και κατεβάσει μια φορά.
  • Συχνές αναβαθμίσεις στους χάρτες και το λογισμικό.
  • Το έχω αγοράσει και οι χάρτες Ελλάδας / Αθήνας είναι πολύ σωστοί.
  • Υπάρχει και σε Trial – Δοκιμαστική έκδοση για να δείτε εάν σας αρέσει.
  • Ειδοποίηση για υπέρβαση ορίου ταχύτητας ανάλογα με τον δρόμο που βρίσκεστε (αρκετά σωστό και σε αυτό) καθώς και έγκαιρη ειδοποίηση για κάμερες ταχύτητας / τροχαίας (πλήρες και εδώ).
  • Δυνατότητα προσθήκης Points Of Interest καθώς και δική του βάση POI.
  • Εάν έχετε σύνδεση ιντερνέτ στο κινητό, μπορείτε να δείτε ή να προσθέσετε δικά σας σημεία με «μπλόκα» της αστυνομίας, τροχαία ατυχήματα ή και να λάβετε δεδομένα της κίνησης στους δρόμους (που αλλάζουν εάν επιθυμείτε την διαδρομή).
  • 3D / 2D απεικόνιση του χάρτη καθώς και των κτιρίων. (ακόμη και στην Ελλάδα).
  • Φωνητική ανάγνωση της διαδρομής στα Ελληνικά (στρίψτε δεξιά στα 100 μέτρα).

 

Γενικά είναι το φθηνότερο GPS application για Smart Phone με τόσες λειτουργίες και τόση καλή ποιότητα. Εγώ όπως έγραψα, το έχω αγοράσει και το χρησιμοποιώ εδώ και περίπου 1 χρόνο. Είμαι υπερευχαριστημένος και πάντα με πηγαίνει στον προορισμό μου.

 

Μάλιστα ακόμη και σε φθηνό κινητό με αργό επεξεργαστή (LG Optimus One P500) τρέχει μια χαρά και σε 3D. (φυσικά σε καλό/ακριβό κινητό τα FPS είναι πιο ομαλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σοβαρες επιφυλαξεις αναφορικα με την ορθοτητα των διαπιστωσεων σου :rolleyes:

το AURA εχει ενα πανεμορφο interface,aλλα οι υπολογισμοιτου εχουν σοβαρο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σοβαρες επιφυλαξεις αναφορικα με την ορθοτητα των διαπιστωσεων σου :rolleyes:

το AURA εχει ενα πανεμορφο interface,aλλα οι υπολογισμοιτου εχουν σοβαρο προβλημα.

θα συμφωνήσω μαζί σου.

το έχω δουλέψει για ένα μικρό χρονικό διάστημα το sygic και δεν μπορώ να πω πως έμεινα ικανοποιημένος με τις διαδρομές που μου έβγαζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει οικονομική / μικρότερη / γρηγορότερη διαδρομή. Τώρα έχω παρατηρήσει με διάφορα GPS προγράμματα καθώς και stand-alone συσκευές GPS Navigation ότι δεν μπορούνε να μας πάνε από εκεί που «σκεφτόμαστε» ή «συνηθίζουμε» πάντα…

 

Πέρα από αυτό, αν έχετε κάποια καλύτερη πρόταση στα ίδια χρήματα με παρόμοιες ή καλύτερες δυνατότητες, παρακαλώ διαφωτίστε μας.

 

 

*Υπόψη ότι έχουν βγει αρκετές αναβαθμίσεις… δε ξέρω πότε το κοιτάξατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ανοίξει εδώ και καιρό τοπικ για να βάλουν Greek only maps σε φτηνή τιμή... το είχαν under concideration τώρα δεν ξέρω τι γίνεται. με 5-6 ευρώ τον χάρτη για ελλάδα δεν θα το σκεφτόμουν καν.

επίσης υπάρχει το waze, αλλα θέλει DATA connection και τρώει απίστευτη μπαταρία. αν και έχω κατεβάσει αρκετά προγράμματα δεν τα χω ψάξει πολύ πλέον ... όμως υπάρχουν και FREE και δουλέυουν. τα έχω στο κινητό μου. θα σου στείλω το βράδυ τα ονόματα γιατι τώρα φεύγω πετώντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με παρόμοιες ή καλύτερες δυνατότητες, παρακαλώ.

 

Εγώ για παράδειγμα χρειάζομαι οπωσδήποτε Φωνητικές Οδηγίες στα Ελληνικά (στρίψτε δεξιά στα 100 μέτρα και λοιπά) καθώς και Offline όλους τους χάρτες της Ελλάδος, δεν έχω λεφτά για Internet στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το Mireo Dont Panic.

Μπορείς να το δοκιμάσεις για 7 μέρες, πριν το αγοράσεις.

 

Οι χάρτες είναι της NGI (geointelligence) που τους θεωρώ τους καλύτερους.

 

Και το GUI του μου αρέσει αρκετά, αν και θέλει να το συνηθίσεις, όμως μετά θα σε βολέψει πολύ με την απλότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το Mireo Dont Panic.

Μπορείς να το δοκιμάσεις για 7 μέρες, πριν το αγοράσεις.

 

Οι χάρτες είναι της NGI (geointelligence) που τους θεωρώ τους καλύτερους.

 

Και το GUI του μου αρέσει αρκετά, αν και θέλει να το συνηθίσεις, όμως μετά θα σε βολέψει πολύ με την απλότητά του.

 

συμφωνω απολυτως...φοβερο προγραμμα και ο χαρτης της ελλαδας κοστιζει μονο 15 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το sygic είναι ωραιο όσον αφορά τα γραφικά του, από χάρτες όμως όταν το χρησιμοποίησα δεν με βοήθησε και πολύ. (τώρα μπορεί να έχουν βγει αναβαθμίσεις, δεν ξερω)

 

προσωπικά, περιμένω να βγει το mls talk&drive στο android, το θεωρώ εύχρηστο λογισμικό και με τη λειτουργία talk&drive στο android, απλά θα φυσάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...