Προς το περιεχόμενο

ELM327 Bluetooth OBD2 Auto Scanner V1.4, τιμη 29.99€


k_dinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και για να μην λεμε και κατηγορουμε καποιους πιο μακρια απο εμας....εδω και ακομα χειροτερο παραδειγμα πωλησης εντος insomnia:

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/automobile/12628-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%b2%ce%ac%cf%83%cf%84%ce%b5-%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%b5%ce%b3%ce%ba%ce%ad%cf%86%ce%b1%ce%bb%ce%bf-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%b1%cf%85%cf%84%ce%bf%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%ae%cf%84%ce%bf%cf%85-%cf%83%ce%b1%cf%82-%ce%b1%cf%83%cf%8d%cf%81/

 

45ευρω (το προγραμμα που δειχνει ειναι το torque...το λεει αλλωστε, οποτε η τιμη ειναι μονο για τον ανταπτορα). επισης...Αντικαταβολή ΕΛΤΑ 3,5€ και Κούριερ 5€.

 

ειναι ακριβως το ιδιο μηχανηματακι, καμια απολυτως διαφορα με αυτα του ebay.

 

:mad: :mad:

 

Αυτος ειναι ενας φιλε .. τετοιους εχει μεμονομενα πολλους.. (οχι οτι δεν ειναι και αυτος)

 

αυτο σαν το ΕLM ?

http://ped-products.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=82

αυτα τα αφηνεις επανω? να κανουν ζημια παιζει?

 

Τα ιδια ειναι ολα αδερφε αυτα , read κανει οχι write.

Επεξ/σία από newtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ένας...ιντερνετικό μαγαζι είναι κι αυτό...μικρό μεγάλο δεν με νοιαζει.

 

Email στην groupon είχα στείλει σε μουφα προσφορά συναγερμού, προς τιμην τους την κατέβασαν άμεσα αλλα δεν νομίζω να επέστρεψαν χρήματα σε όσους ειχαν ήδη αγορασει, ούτε είδα κάποια ανακοίνωση για το γιατί κατέβηκε (όπως είχα ζητήσει), μόνο ότι εξαντλήθηκε. Στο cheapis όμως που μπήκε μετά από λίγες μέρες η ίδια ακριβώς προσφορά κι έστειλα το ιδιο email, δεν ασχολήθηκαν καν, με έγραψαν κανονικά!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

αυτο σαν το ΕLM ?

http://ped-products.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=82

αυτα τα αφηνεις επανω? να κανουν ζημια παιζει?

 

Ζημία δεν κάνει. Παίζει όμως το αυτοκινητο σου να μην δίνει όλα τα στοιχεία που λέει ότι διαβάζει (όπως συμβαίνει με όλα τα elm), αλλά να ξέρεις ότι την ίδια δουλειά κάνεις και με αυτα που λεμε από eBay και με ένα σχετικό πρόγραμμα.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψτε τα σχολια η σχολιανα σας εδω μπας και το καταλαβουν αν και δεν νομιζω...

 

http://www.prosfores.me/deal/Groupon/1677893/ELM327-Bluetooth-OBD2-Auto-Scanner-V14-anagnostis-dedomenon-ton-leitourgion-tou-aftokinitou-sto-kinito-sas-apo-to-play247gr

 

Εχουν και facebook τρομαρα τους..

 

https://www.facebook.com/www.play247.gr

https://www.facebook.com/groupon.thessaloniki

https://www.facebook.com/groupon.athina

https://www.facebook.com/groupon.ellada

 

Εγω και μαιλ εστειλα.. ΚΟΡΟΙΔΑ να δωσουν τα λεφτα στα παιδια πισω!!!!

[email protected]

 

 

Εδω να ρωτισω.. δεν ειναι παράνομο? Δεν πρεπει να εχουν ενα ΌΡΙΟ στο κερδος?

Δεν ειναι ΠΑΡΑΠΛΑΝΙΤΙΚΗ προσφορά αυτο που κανουν?

 

Δεν υπαρχει οριο στο κερδος στις ελευθερες αγορες (υποτιθετε) οποτε γιατι ναναι παρανομο. Στα μπουκαλακια με το νερο που καποιες "δημοσιογραφαρες" ειχαν δημιουργησει θεμα παλια απαγορευεται να μπει στανταρ τιμη γι αυτο γραφει "προτεινομενη τιμη".

Παραπλανητικη γιατι? Δεν γραφουν κατι τετοιο για το μηχανακι και η τιμη ειναι "προσφορα" για τα ελληνικα δεδομενα. Οποτε?

 

στο παλιο μου το astra Η ηξερα...

στο peygeot 3008 που εχω δε ξερω :/

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!! Σε πολλα μοντελα PEYGEOT δεν δουλευουν κατ εξαιρεση.

 

Στα περισσοτερα αυτοκινητα η θυρα OBD2 βρισκεται κατω απο το τιμονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψτε τα σχολια η σχολιανα σας εδω μπας και το καταλαβουν αν και δεν νομιζω...

 

http://www.prosfores.me/deal/Groupon/1677893/ELM327-Bluetooth-OBD2-Auto-Scanner-V14-anagnostis-dedomenon-ton-leitourgion-tou-aftokinitou-sto-kinito-sas-apo-to-play247gr

 

 

 

Δεν υπαρχει οριο στο κερδος στις ελευθερες αγορες (υποτιθετε) οποτε γιατι ναναι παρανομο. Στα μπουκαλακια με το νερο που καποιες "δημοσιογραφαρες" ειχαν δημιουργησει θεμα παλια απαγορευεται να μπει στανταρ τιμη γι αυτο γραφει "προτεινομενη τιμη".

Παραπλανητικη γιατι? Δεν γραφουν κατι τετοιο για το μηχανακι και η τιμη ειναι "προσφορα" για τα ελληνικα δεδομενα. Οποτε?

 

 

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!! Σε πολλα μοντελα PEYGEOT δεν δουλευουν κατ εξαιρεση.

 

Στα περισσοτερα αυτοκινητα η θυρα OBD2 βρισκεται κατω απο το τιμονι.

 

1)Εγραψα

2)Για αυτο ρωτησα.. Αλλα το να αναγραφουν ΑΡΧΙΚΗ τιμη 90 (που λογικα ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ) ειναι κοροιδια.

3) δεν το ξερω αυτο σαφος και ο καθε ιδιοκτιτης αυτοκινουτου πρεπει να την ΨΑΞΕΙ λιγο!\

4) Την GROUPON την εχω σε εκτιμιση.. και εστειλα μαιλ.. να δουμε τι θα μου πουν αν το αφισουν ντροπή τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που κοιτάτε από ebay είναι κλώνοι, δεν φορούν τα αυθεντικά τσιπάκια και πολλά προγράμματα δεν το αναγνωρίζουν ή αναγνωρίζουν ότι είναι κλώνοι και δεν το τρέχουν. Μη γράφει ο καθένας εδώ πέρα το μακρύ του και το κοντό του. Πατήσατε ένα search στο ebay και ξαφνικά σας άνοιξαν τα μάτια. Η κανονική τιμή του είναι γύρω στα 30 δολάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που κοιτάτε από ebay είναι κλώνοι, δεν φορούν τα αυθεντικά τσιπάκια και πολλά προγράμματα δεν το αναγνωρίζουν ή αναγνωρίζουν ότι είναι κλώνοι και δεν το τρέχουν. Μη γράφει ο καθένας εδώ πέρα το μακρύ του και το κοντό του. Πατήσατε ένα search στο ebay και ξαφνικά σας άνοιξαν τα μάτια. Η κανονική τιμή του είναι γύρω στα 30 δολάρια.

 

ενω εσυ κοβεις το τετοιο σου οτι αυτα που πωλουνται εδω σε εξωφρενικες τιμες ειναι με original τσιπακι ε; ^_^

 

εγω παντως ειτε με τον usb κλωνο, ειτε με τον bluetooth κλωνο οπως λες (κι οντως ειναι) δεν ειχα ποτε προβλημα με καποιο προγραμμα. δεν βρισκω το λογο να δωσω τα (πολλα) παραπανω, ακομα και για το αληθινα original :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που κοιτάτε από ebay είναι κλώνοι, δεν φορούν τα αυθεντικά τσιπάκια και πολλά προγράμματα δεν το αναγνωρίζουν ή αναγνωρίζουν ότι είναι κλώνοι και δεν το τρέχουν. Μη γράφει ο καθένας εδώ πέρα το μακρύ του και το κοντό του. Πατήσατε ένα search στο ebay και ξαφνικά σας άνοιξαν τα μάτια. Η κανονική τιμή του είναι γύρω στα 30 δολάρια.

 

Καλό είναι βέβαια όταν λέμε κάτι να βάζουμε και μία πηγή που να το αποδεικνύει οπότε να το μάθουμε και οι υπόλοιποι έγκυρα.

 

ενω εσυ κοβεις το τετοιο σου οτι αυτα που πωλουνται εδω σε εξωφρενικες τιμες ειναι με original τσιπακι ε; ^_^

 

εγω παντως ειτε με τον usb κλωνο, ειτε με τον bluetooth κλωνο οπως λες (κι οντως ειναι) δεν ειχα ποτε προβλημα με καποιο προγραμμα. δεν βρισκω το λογο να δωσω τα (πολλα) παραπανω, ακομα και για το αληθινα original :rolleyes:

 

Δεν έχεις άδικο άλλωστε αυτοί οι ίδιοι τους τα φτιάχνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που κοιτάτε από ebay είναι κλώνοι, δεν φορούν τα αυθεντικά τσιπάκια και πολλά προγράμματα δεν το αναγνωρίζουν ή αναγνωρίζουν ότι είναι κλώνοι και δεν το τρέχουν. Μη γράφει ο καθένας εδώ πέρα το μακρύ του και το κοντό του. Πατήσατε ένα search στο ebay και ξαφνικά σας άνοιξαν τα μάτια. Η κανονική τιμή του είναι γύρω στα 30 δολάρια.

 

 

Χα.. απο 8 διαφορετικους εχω παρει για ΦΙΛΟΥΣ. για αυτο ΑΜΕΣΑ εγραψα.. CLONES? δεν νωμιζω το τσιπακι ειναι OBD2 v1.4 ή 1.5.

 

Το 1.4 ειναι το αναγνωρισμένο απο 99% για αυτο πωλείτε κατα κυριο λογο το 1.5 ειναι λιγο πιο περίεργο!

 

ΥΓ. ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΟΥ ΠΩΛΟΎΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ EBAY ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥΦΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τα μεταφορικα που ειχε το μαγαζι το σιγουρο ειναι οτι 8α ερ8ει.

Πριν 1-2 εβδομαδες εβγαλε η το groupon η καποιο παρομοιο προσφορα για laser διορθωση μυωπιας 1500 ε που με τα ψιλα γραματα πηγαινε 1800 ε. Πηρα στην κλινικη και η τιμη της επεμβασης ηταν 1500 με φπα. Αυτες τις προσφορες ας την βαλουν στο @@@@ . Το καλυτερο ειναι ερευνα αγορας ΕΙΔΙΚΑ στα ηλεκτρονικα τα βρισκεις τουλαχιστον 30% απο εξωτερικο. Υπαρχει και η κατηγορια που στηριζει Ελληνικα μαγαζια μαγκια τους. Πλεον αγοραζω μεχρι και ανταλακτικα για σερβις και φακους επαφης απεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τα μεταφορικα που ειχε το μαγαζι το σιγουρο ειναι οτι 8α ερ8ει.

Πριν 1-2 εβδομαδες εβγαλε η το groupon η καποιο παρομοιο προσφορα για laser διορθωση μυωπιας 1500 ε που με τα ψιλα γραματα πηγαινε 1800 ε. Πηρα στην κλινικη και η τιμη της επεμβασης ηταν 1500 με φπα. Αυτες τις προσφορες ας την βαλουν στο @@@@ . Το καλυτερο ειναι ερευνα αγορας ΕΙΔΙΚΑ στα ηλεκτρονικα τα βρισκεις τουλαχιστον 30% απο εξωτερικο. Υπαρχει και η κατηγορια που στηριζει Ελληνικα μαγαζια μαγκια τους. Πλεον αγοραζω μεχρι και ανταλακτικα για σερβις και φακους επαφης απεξω.

 

ΑΚΡΙΒΟΣ οπως τα λες.. ΝΑΙ να στηριξω ρε φιλε τα ελληνικα ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ..

 

αλλα που 10€ και που... 90.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ να μου λενε οτι κανουν 70% εκπτωση!!!

 

η απαντηση

 

Σε σχέση με σχόλιο που υπήρξε εδώ σχετικά με τον αναγνώστη Bluetooth, το οποίο είτε αναφερόταν σε τιμές διαδικτυακού site δημοπρασιών, είτε συνέκρινε με προϊόν που δεν είχε bluetooth και δούλευε μόνο σε Windows (άλλο προϊόν δηλαδή) παρατηρούμε ότι σβήστηκε. Προφανώς ο αγαπητός φίλος κατάλαβε ότι ηταν άσχετο και ανακριβές. Την επομενη φορα καλο θα ηταν να κανετε τον ελεγχο σας πριν κι οχι μετα την δημοσιευση ενος συκοφαντικού σχολιου και μάλιστα στις σελίδες 3 πόλεων ωστε να το δει οσο περισσοτερος κοσμος γινεται και να μεγιστοποιήσετε την ζημιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την groupon το είδα κι εγώ.. Όντως εξωφρενική τιμή όταν το βρίσκεις 1/3 στο ebay και 1/2 από Ελλάδα..

 

Μια ερώτηση όμως.. Το bluetooth με iphone δεν παίζει απότι κατάλαβα, σωστά? Κατέβασα το Rev, το Dashcommander και το fuzzy αλλά όλα υποστηρίζουν μονο wifi και όχι bluetooth.. Με wifi στο ebay έχουν κανά 50άρικο οι κλώνοι και κανά 100+ τα γνήσια.. Οπότε ή θα πάρω ένα με wifi ή ένα android της πλάκας και θα δουλέυω με bluetooth.. Τα έχει δοκιμάσει κανένας και τα 2, να μου πει ποιό είναι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...