Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για όλους το Microsoft Office 2010 Starter Edition


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή πρόσφατα πήρα ένα νετμπουκ AMD σας πληροφορώ ότι ειχε την εξδοση μεσα και την εχω εγκαταστησει κανοντας άψογα τη δουλεια μου και μου ελυσε τα χερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, πάντα θα υπάρχουν και οι γκρινιάρηδες όμως που θα θέλουν δωρεάν, και επίσημα μάλιστα, από την εταιρεία μια επαγγελματική εφαρμογή που κάνει εκατοντάδες ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ειναι καλα το open office που και δωρεαν ειναι και μια χαρα κανει την δουλεια του....Οσο για την MS, μαλλον η κοτα με το χρυσο αυγο που ονομαζεται MS Office αρχισε να στερευει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βρήκα και την ελληνική έκδοση...http://c2r.microsoft.com/ConsumerC2R/el-gr/14.0.4763.1013/SetupConsumerC2ROLW.exe Άντε και καλό downloading

 

 

Εύγε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσό υπάρχει liber office δεν νομίζω να χρειαζόμαστε το πανάκριβο κοστολογημένο λογισμικό της microsoft και της κάθε microsoft

 

http://www.libreoffice.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα αν ειχα την επομενη μερα μια σημαντικη παρουσιαση ή να παραδωσω καποια διπλωματικη στον καθηγητη μου ή ενα σημαντικο excel με πολλες συναρτησεις και συσχετισεις....ε δε θα εφτιαχνα σε libreoffice οσο και αν ειναι compatible. και αν πειτε οτι εχω αδικο και με το δικιο σας οτι δεν υπαρχει προβλημα εγω παλι σε office θα τα εφτιαχνα εστω και στο 2003 που ακομα εχω. για λιγοτερο κρισιμες καταστασεις ναι να το δεχτω και το libreoffice και το openoffice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάει το καημένο το google docs...(όχι ότι είχε καμία τρελή ελπίδα να επικρατήσει, αλλά κάτι έκανε (τουλάχιστον έκανε τα αφτιά της microsoft να ιδρώσουν))

 

Πως μπορείς να κρίνει κάτι που έχει άλλο target group σου προσφέρει εν τέλη διαφορετικά πράγματα με ένα άλλο;

Ναι και τα 2 είναι φρούτα το ένα είναι πορτοκάλι το άλλο μήλο μετά από εκεί τελειώνουν τα κοινά τους χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε το Microsoft office αποτελεί το στάνταρντ στις σουίτες γραφείου. Υπάρχει η φήμη πως ενώ η microsoft θα μπορούσε να εμποδίσει την πειρατεία εμποδίζοντας τα update ,επίτηδες το επιτρέπει για να είναι κυρίαρχη στην αγορά. Στα πρώτα μου βήματα με τους υπολογιστές είχα δουλέψει αρκετά με το lotus smartsuite και το world perfect της corel. Και τα δύο ήταν καλά ειδικά το worldperfect ήταν μακρά ανώτερο του office 97.

Μετά ήρθε το openoffice και η Microsoft βρήκε έναν πραγματικά δυνατό αντίπαλο.

Τα προβλήματα με τις εναλλακτικές σουίτες γραφείου είναι πως δεν έχουν υποστήριξη από τρίτους . Για να γίνω πιο σαφής, είναι δύσκολο σε κάποιο βιβλιοπωλείο να βρεις βιβλία για εκμάθηση του openoffice . Αντίθετα για το Microsoft office πουλιούνται σε περίπτερα και σουπερμάρκετ. Στο ίντερνετ διατίθενται άλλα είναι ελάχιστα και κακογραμμένα κατά την γνώμη μου. Όσο για ελληνικές εκδόσεις μάλλον θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να εμφανιστούν. Άλλο ζήτημα είναι η διδασκαλία τους. Πόσοι εκπαιδευτές γνωρίζουν επαρκώς την λειτουργία του openoffice; Και ακόμα και αν βρεις κανένα ψαγμένο πως θα πιστοποιήσεις τις γνώσεις σου.

Οι δωρεάν μεγάλες εφαρμογές της Microsoft ξεκίνησαν με το visual studio express. Μετά προσέφερε τα windows starter σε εξευτελιστική τιμή και τώρα το office starter. Η πειρατεία μέσω των broadband συνδέσεων πάει σύννεφο. Και με την παγκόσμια κρίση της οικονομίας το τσάμπα λογισμικό είναι δελεαστικότερο από ποτέ. Κρίνω πως για εκπαιδευτική και οικιακή χρηση το office starter είναι εξαιρετικό και φυσικά απόλυτα συμβατό σε αντίθεση με το openoffice.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω ακόμα το 2003, αλλά θα ήθελα να εξοικειωθώ με μια πιο καινούρια έκδοση.

Κρίμα που δε συμπεριλαμβάνει powerpoint. Κατά τα άλλα είναι μια έξυπνη κίνηση εναντίον του ανταγωνισμού ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...