Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για όλους το Microsoft Office 2010 Starter Edition


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να κάνει ή MSFT εγώ στο pc δεν ξαναβάζω office (προτιμώ τα open office, libre office κλπ)

 

Παρόλα αυτά είναι μια καλή κίνηση για την εταιρεία.. :X

 

 

 

έκανες κακάκια MS?

 

google docs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν είναι πλήρες σουίτα (χωρίς powerpoint κλπ) πιστεύω ότι τους περισσότερους τους καλύπτει... Ειδικά αν δεν το χρησιμοποιείς καθημερινά λόγω δουλειάς αξίζει να το έχεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον η MS αρχισε να ανυσηχει για τον ανταγωνισμο. Εχω το libre office και δεν προκειται να ασχοληθω ποτε ξανα με πληρωμενα προγραμματα.

-1 για την MS, φαινεται οτι βρισκεται στην αρχη του τελους της οπως την ξεραμε μεχρι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αρκετοί αναφέρουν το Libreoffice. Δεν το έχω δοκιμάσει.... είναι εξισου πλήρες και πρακτικό με το openoffice?

 

Είναι το ίδιο και καλύτερο!

 

Μονολεκτικά: ΟΧΙ!

Περιληπτικά: Αν μπορείς να βρεις το MS Office στην ίδια τιμή με το LibreOffice (ή δεν σε ενδιαφέρει το κόστος του) και δεν "πιστεύεις στην ιδέα" του ανοικτού λογισμικού τότε το LibreOffice δεν είναι για 'σένα.

 

Νόμιζα αναφερόσουν στο MS Office. Sorry!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αρκετοί αναφέρουν το Libreoffice. Δεν το έχω δοκιμάσει.... είναι εξισου πλήρες και πρακτικό με το openoffice?

Στην ουσία το Liberoffice δημιουργήθηκε όταν το community του OpenOffice μάλωσε με την εταιρία που το αγόρασε(?) για κάποιος λόγους που τώρα δεν θυμάμαι και ένα μέρος αυτής της κοινότητας δημιούργησε το Libreoffice. Περισσότερα εδώ. http://en.wikipedia.org/wiki/LibreOffice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αρκετοί αναφέρουν το Libreoffice. Δεν το έχω δοκιμάσει.... είναι εξισου πλήρες και πρακτικό με το openoffice?

 

 

Ναι. Και καλύτερο. Χωρίς να το χρειάζομαι για βαριές εργασίες και χωρίς να εκμεταλλεύομαι όλες του τις δυνατότητες, μου φαίνεται πιο φιλικό από το οπεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το LibreOffice έχει ελληνική διόρθωση; Η έκδοση για Mac έχει ελληνική διόρθωση;

Στο Mac μου χρησιμοποιώ αναγκαστικά μόνο OpenOffice, γιατί μόνο αυτό έχω βρει με ελληνική διόρθωση... Υπάρχει άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδιά, το LibreOffice έχει ελληνική διόρθωση; Η έκδοση για Mac έχει ελληνική διόρθωση;

Στο Mac μου χρησιμοποιώ αναγκαστικά μόνο OpenOffice, γιατί μόνο αυτό έχω βρει με ελληνική διόρθωση... Υπάρχει άλλη λύση;

Για το Mac, τσέκαρε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη βλακεια.Και απο πανω εχει και διαφημησεις

 

η εμπεριστατωμένη άποψη ενός απόλυτα μη κατηγοριοποιημένου χρήστη (βλ. avatar)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...