Προς το περιεχόμενο

Προβλημα καρτα ηχου(λογικα)


johnmak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το pc μου τον τελευταιο καιρο λογω μιας βλακειας εχει προβλημα στις επαφες καρτας γραφικων κ ηχου στη μητρικη..Ως τωρα αυτο που παρουσιαζοταν ηταν οτι πολλες φορες αν κουνιοταν ο πυργος ξαφνικα οταν ανοιγε το pc δεν εδινε κανενα σημα στην οθονη..Το κλεινα Πειραζα λιγο τις καρτες και εφτιαχνε συνηθως...Σημερα αφου το ξαναεπαθε χθες το πειραζα αρκετη ωρα εβγαλα και την ηχου(πανω απ την γραφικων) και την ξαναβαλα ξαφνικα το pc ανοιγει μου βγαζει recurring windows μου πεταει μαυρη οθονη και κατι μυριζε καμμενο..Επειδη ειμαι ψιλοασχετος το κλεισα αμεσως...Μετα απο 6-7 ωρες τον ξανανοιγω ολα δουλευουν κανονικα απλα δεν δινει κανεναν ηχο..Καηκε η καρτα ηχου?Αν ναι τι κανω τωρα,τον δουλευω κανονικα μεχρι να αντικαταστησω?Ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τις απαντησεις,0 εμφανισεις κιολας?? :confused: Καμια βοηθεια?Μηπως πρεπει να το μεταφερω το θεμα στο καταλληλο thread-Καταλαθος το εβαλα εδω ας το κανει καποιος μοντ αν χρειαζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα εχει εμφανες πανω της καποιο σημαδι καψιματος?Επιπλεον κοιταξε στη θυρα(φανταζομαι pci-express) στην οποια ηταν συνδεδεμενη αν υπαχει καποιο καψιμο.θα σου ελεγα με καποια επιφυλαξη να τη δοκιμασεις κα σε καποιο αλλο μηχανημα αλαλ ενδεχεται να προκαλεσει καποια ζημια σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω καποιο εμφανες σημαδι οχι)μπορει και να μη υο αναγνωριζω)αλλα μιας και δεν εχω δει αλλα δεν ξερω..Παντως δεν υπαρχει κανεις ηχος πουθενα..Και σιγουρα και καμμενο ειχε μυρισει...Προτιμω να μην την βαλω σε αλλο συστημα αν υπαρχει εστω και μικρη πιθανοτητα να συμβει κατι...Μια ερωτηση αλλα..Αν παω σε αγορα καινουριας καρτας σε φτηνες τιμες εω2 20ευρω το πολυ να προτιμησω PCI η usb?Υπαρχει καμια υπαρκτη διαφορα αποδιδει καποια καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...